Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is érzett hasonlóan a...

Más is érzett hasonlóan a baba nemével kapcsolatban? És hogyan birkóztatok meg az icipici korkülönbséggel? (1-2 évre gondolok)

Figyelt kérdés

Most valószínűleg sokan le fognak szólni,de akkor is leírom.Már van 2 kisfiam,úton a 3.baba.Először meg voltam ijedve,de már várom és boldog vagyok,mivel a legkisebbem most 7 hónapos,én meg 15 hetes vagyok a kicsivel.A két kisfiunk közöt egyébként 16 hónap van,ezt így szerettük volna.A következő babát még nem most terveztük,de ő jönni akart,elsőre összejött.Ebbe már belenyugodtam,iszonyat jó lesz,nehéz de szuper.

A másik a baba neme,két fiú után vágytam egy kislányra.Még nem 100% de azt mondták kisfiúnak néz ki.Egy kicsit csalódott vagyok,persze így is imádom,és tudom,hogy nagyon jó lesz majd mikor a 3 fiú együtt játszik majd,csak mégis egy picit elszomorodtam.És most kíméljenek a negatív kommentelők.Egy szóval aem azt mondom,hogy nem fogom így teljes szívemből szeretni,mert fogom,már most is szeretem és várom,hogy megérkezzen.


2018. júl. 19. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Hetente van ilyen kérdés, olvass vissza
2018. júl. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen érthető, hogy szerettél volna egy kislányt. Szerintem ne ostorozd magad az érzés miatt. Éld meg egy kicsit, aztán úgyis elmúlik és a világ legtermészetesebb dolga lesz, hogy három csodás fiad lesz. Hiszen te magad is tudod, hogy imádni fogod :)


Lehet, hogy beletelik 1-2 hétbe is, vagy több, de szerintem legkésőbb akkor mikor kibújik el is felejted.


(Legalábbis én így képzelem)


Én még csak az első babát várom (nem tudom lesz-e több), és nagyon lányt szerettünk volna. A párom családjában gyakorlatilag nincs lány, szóval nagyon kellett volna egy kislány.

A héten derült ki, hogy kisfiú. És persze én is örülök, meg amúgyis az egészsége fontosabb. De egy pici csalódottság azért van bennem.


Persze tudom más a helyzetünk de azért az érzés hasonló.


Én így állok hozzá, ahogy leírtam,hogy ez az érzés úgyis elmúlik, mert ő lesz az én hercegem. Neked meg már a harmadik herceged.

2018. júl. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
De durva, minden evben szulsz...
2018. júl. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm szépen,nem szoktam gyakorizni,nem vagyok tisztában azzal,hogy milyen kérdesek vannak itt,de majd keresgélek

#2 neked külön köszönöm,hogy írtál,jó érzés ilyen válaszokat olvasni

#3 nem éppen sikerült neked sem a kérdésre válaszolni,az első válaszolóval egyetemben,fáj neked,hogy minden évben szülök?Kicsi korkülönbséget szerettünk volna,szerencsére össze is jött.Tök jó lesz,hogy ilyen közel vannak korban egymáshoz,össze fognak nőni és legjobb barátok lesznek.

2018. júl. 19. 19:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerek kisfiú, másodjára vegyes ikrek. Ha választhattam volna is így választottam volna, örülök, hogy van kislány is köztük. Amíg nem tudtuk az ikrek nemét, reméltem, hogy egy fiú, egy lány. Szóval megértelek. Persze nem lettem volna csalódott akkor sem, ha másmilyen neműek, de külön plusz öröm volt, hogy teljesült a "kívánságom", én így tudom leírni az érzéseimet .
2018. júl. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan az első nekem jóval nagyobb már, 9 éves lesz, kislány. A másodiknál úgy voltam, mindegy, csak tudni akartuk, 26.héten ki is derült, kislány, most lesz 2 éves.

Mi sem így terveztük, de decemberben kiderült, ismét babát várok (akkor volt 15 hónapos a kicsi.)

Nagyon reménykedtem, hogy fiú. Mikor a 4D-n közölték, hogy valszeg ő is kislány... Bevallom, én is csalódott voltam, ez kiült az arcomra. Utána a többi UH-n is erősítették, hogy lány. Időbe telt, de elfogadtam, de megbarátkoztam a gondolattal, és már nagyon várom, hogy megszülessen (3 hetünk van), vettünk cuki rózsaszín cuccokat, gyönyörű kiságyat kapott, megvan minden, már csak ő hiányzik :)

(Egyetlen kiegészítő gondolat, amit ki kell írjak magamból: Nem az bánt, hogy bármelyikük kislány, örülök nekik. Ami rossz csak, hogy mivel több gyereket már nem tervezünk, így az nem valósul meg, hogy valaha is legyen egy fiam, mert mindig is vegyesen szerettem volna. Gondolom, te is így vagy vele.)

2018. júl. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek is,gratulálok a sok gyerkőchöz!

Igazából mi nem zárkózunk el több gyerek gondolatától sem,ahogy majd hozza az élet.De nem szeretek így előre gondolkodni.Most 15 hetesen nem mondták 100%-ra(csak 99 :D),hogy fiú,de valószínűleg tényleg az is.Mindenesetre örülnék még egy kislánynak.

Nálunk a családban egyelőre csak fiúk vannak,kész focicsapat már,egy kislány kész meglepi lenni.

2018. júl. 19. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!