Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkezdjem a következő félévet...

Elkezdjem a következő félévet az egyetemen vagy halasszak? Február 11-ére vagyok kiírva.

Figyelt kérdés

Február 11-ére vagyok kiírva a kisbabámmal. A héten leszek 11 hetes. Szeptemberben elkezdjem a következő félévet esetleg egyéni tanrendben és könnyebb (választható)és gyakorlati jegyes tantárgyakkal, amikből évközben le tudok zh-zni?A vizsgaidőszak kb december 17-től kezdödik majd. Akkor leszek 32 hetes. Eddig semmilyen panaszom nincsen, se hányinger, se más.

Lassan kezdődik a következő félév és döntenem kell.


2018. júl. 20. 15:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, levelező képzésre járok gazdasági egyetemre, mellette családi vállakozásban dolgozom.
2018. júl. 20. 15:34
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Én megcsinálnám még ezt a félévet. Ha nem a 40., hanem mondjuk a 38. hétre jön a baba, akkor is simán lenyomod még a vizsgaidőszakot. Nem maratont futni kell, csak ülni és tanulni :) inkább nyomd le most, baba mellett már nehezebb dolgod lesz, most még tudsz nyugiban készülni a vizsgákra.
2018. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Könnyebb addig megcsinálni amíg a pocakban van :) kb 37hetes koromig csináltam.

Pont a nehezebbeket venném fel, mert gyerek mellett nem lesz olyan egyszerű tanulni.

2018. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
a teherbe eséstől a szülésig csináld meg amig nem szülsz meg
2018. júl. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, mivel első terhességem és nincsenek terhes ismerőseim, nem tudom, hogy milyen az utolsó trimeszter. Mennyire megterhelő stb. Ezért hezitáltam, persze, tudom, nincsen 100százalék bizonyosság nálam hogy alakul, de akkor megpróbálom. :)
2018. júl. 20. 16:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szar az utolsó trimeszter, egy kisebb séta is megterhelő volt és tízpercenként jártam pisilni, de a tanulás ment volna (kg-t végeztem, ilyen területen dolgoztam a 35. hétig és 38-on szültem).

Elővizsgázz, amiből tudsz, tanulj év közben is (nem úgy mint egy átlagos egyetemista), 40 kreditet azért ne zsúfolj be és akkor nem lesz gond.

Gyerek mellett nem lesz könnyebb.

2018. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a terhesség eleje volt megterhelő, az utolsó hónapokban nagyon aktív voltam. Igaz, nem volt nagy hasam, és nem híztam sokat, mindent tudtam csinálni. Én kisgyerek mellett tanultam, vizsgáztam, az fárasztóbb volt.
2018. júl. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha lennének a környezetedben se lennél előrébb. :/ 2x voltam terhes, 2. babámmal tapasztaltam meg milyen igazából terhes lenni. 1. babámmal a 2-3. trimeszterben nem volt semmi bajom. (Az elsőben igen, de az más kérdés) 2. terhességem alatt főleg 34-35 hetes kortól szenvedtem nagyon, viszont júli elejére voltam kiírva, a meleg sokat rontott a helyzetemen.


Én a helyedben elkezdeném.

2018. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
2016. november 3-ra voltam kiírva, és elkezdtem a szeptemberi félévet. Természetesen előre egyeztettem a tanárokkal, hogy az utolsó heteket engedélyezik-e, hogy megcsináljam sok hiányzással, szerencsére rendesek voltak és belementek. A vizsgaidőszak is sikerült. Márciusi államvizsgára sajnos nem sikerült felkészülnöm, mert nagyon hasfájós volt a babám, de idén 24 hetes kismamaként (1,5 évvel később) és egy 19 hónapos mellett sikerült leállamvizsgázni:).
2018. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Te most az elején nem vagy rosszul? Nincs hányingered ?
2018. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!