Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas Tsh, valakinek volt...

Magas Tsh, valakinek volt ebből baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Május elején voltam rutin vérvételen. Itt kiderült hogy a Tsh-m 4,86 érték lett. A háziorvosom továbbküldött endokrinológiára,ahova magán orvoshoz mára, tehát 2 hónap után kaptam időpontot.

Még májusban teherbe estem.

Jeleztem a háziorvosomnak,illetve a nőgyógyászomnak a július végi időpontot, mire ők "megnyugtattak",hogy annyi várakozás belefér.

Ehez képest a mai találkozón a doktornő csak sápadt a véreredményemet látva, és nem értette,miért nem sürgették a dolgot, illetve én miért hagytam eddig. Természetesen első terhességem, fogalmam sem volt eddig a tsh-ról,illetve az esetleges pajzsmirigy bajomról... Ő most szépen felvilágosított,illetve azonnal vért vett. Kiírt D3,és Vas tablettát,illetve normoxilt. Kedden találkozom vele újra a véreredmény miatt.

Nagyon elvagyok keseredve,mert ez a 12.terhességi hetünk, és félek hogy bajt okoztunk a várakozással..



2018. júl. 27. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem vetéltél el, akkor nagy gond nem lesz. Pajzsmirigy alulműködésed van esélyesen (bár ehhez tudni kéne a többi értékedet is, de a magas TSH alapvetően azt jelenti), ami nehezíti a teherbeesést és növeli a vetélés esélyét. Viszonyításképp: 2 körül lenne a normális, PM-eseknek, ha babát terveznek, le szokták vinni 1,5 körülire is, bár ez dokifüggő.

Ha viszont a baba is sikerült, el sem vetéltél, most már, hogy kapsz rá gyógyszert és normális szintre tolják neked vissza, nagy baj nem lehet.

2018. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem sem lehet már baj belőle, annyira nem is magas, csak egy picit, ne aggódj, simán adnak rá gyógyszert, ha szükséges, napok alatt leviszi, de a terhességtől is lemehet, nekem pl. így volt.
2018. júl. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt mondta ma, hogy keddre meglesz az eredmény, és megnézi kell-e másik gyógyszer,vagy marad ennél,amit most kiirt. Bár erre az van írva, hogy szelén és mio-inozit tartalmú étrend kiegészítő tabletta..


Mélységesen elszomorít, hogy van egy "neves" háziorvosom, és nőgyógyászom, mindkettőnek kilett emelve a tsh és vashiány érték, és konkrétan mosolyogva legyintettek hogy ne aggódjak..

Ezért is érdekel,hogy akik esetleg hasonlóan várnak/vártak babát,hogy élték meg.

2018. júl. 27. 19:53
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Megmondom őszintén, hogy nekem pont az ellenkezője volt. Az első trimeszteri vérvételem eredménye megjött, TSH-m a béka segge alatt volt, T3-om és a T4 pedig nagyon durván el volt szállva. Második baba, elötte sose volt gond a pajzsmirigyemmel. Eü-s vagyok és azonnal hívtam a munkahelyemen az egyik dokit, hogy mi a véleményük és még AZNAP szereztek orvost. El is mentem, rögtön kaptam gyógyszert és mondták, hogy jól tettem, hogy nem vártam. Amit írtak elöttem is, hogyha mostmár kapod a gyógyszert és ellenörizve leszel nem lesz probléma! Eddig lehetett volna, bocsánat, hogy ezt írom, de tényleg. Mostmár fellélegezhetsz, sinen vagy:).
2018. júl. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nem foglalkoztak vele, mert nem olyan magas az a tsh, az én endokrinológusom szerint a referencia értéken belül nincs gond, terhesen sem, így én 3,8-cal estem teherbe, más doki meg leviszi 1-2 közé, szóval nincs egyetértés, már nem emlékszem, hogy 4, vagy 4,5 a tsh felső határa, ebből olyan vészesen azért nem lógsz ki.
2018. júl. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tavaly mikor elhatároztuk, hogy jöhet a kistesó, elmentem egy nagylaborra, és akkor derült ki, hogy pm alulműködésem van. 23.8 volt a tsh-m, kaptam rá gyógyszert, folyamatos kontroll volt, a gyógyszer hatására csökkenni kezdett a tsh érték. Májusban nem jött meg, de kiderült hogy csak egy petefészek ciszta miatt maradt ki a vérzésem. Megemlítettem a dokimnak a pm alulműködésemet, azt mondta próbálkozhatunk, de nem valószínű hogy összejön a baba míg be nem állítják. Augusztusi kontrollon 14.4 volt a tsh-m, majd szeptemberben megfogant a kisbabánk. A doki folyamatosan emelte a gyógyszeradagomat, a tsh szint folyamatosan csökkent, a 36 hetes laboron már 4.04 volt az érték. Szerencsére nem volt semmi gond a terhesség alatt, sem a szüléskor és utána sem, teljesen egészséges kislányunk született. A doki utasítására továbbra is szedem a gyógyszert, ill. fogom is szedni életem végéig. Jövő héten esedékes pont a labor. Édesapámtól örököltem a betegséget.
2018. júl. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenkinél változó.

Nekem 4,6-os TSH-val peteérés sem volt/nincs.

Kaptam gyógyszert, egy hónap alatt lement 2,5re, de én dokim szerint 1 és 2 között lenne jó. Ezért még emeltünk az adagon, és remélem nemsokára babázhatok.

2018. júl. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én 46 kg voltam májusban, és akkor volt ez az értékem. Terveztük a gyerkőcöt, viszont csodálkozott tegnap a doktornő,hogy így összejött. Csak ez volt a bibi, hogy a háziorvosom és a nőgyógyászom is legyintett,az endokrinológus meg egyből plafonon volt a lelet láttán, meg így hogy időközben babás lettem,és nem foglalkoztak velem.

Persze szép dolog, hogy a magán rendelésekre másfél hónap alatt már a 40 ezer Ft kiment..de eldöntöttem hogy inkább fizetek az endokrinológusnak, és nem fogadok nőgyógyászt,mert ennek semmi értelme.

2018. júl. 28. 17:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia. Jelenleg magasabb a TSH-m (3) amire gyógyszert szedek kb egy hete. Mivel van már egy kisfiam így megneztuk a korábbi leleteimet vajon mennyi volt és amikor a kisfiam 5hetes volt akkor volt a TSH-m 3.7

Mivel első baba volt fogalmam sem volt róla hogy ez sok és nem is szedtem rá semmit. Kisfiam egészséges szerencsére semmi baj nem történt.

2018. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!