Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek minden UH-on 7-8...

Akinek minden UH-on 7-8 nappal kisebb volt a babája - később fogant - annak átírta az orvos a szülés dátumát?

Figyelt kérdés

2018. júl. 29. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem 2 héttel volt kisebb. a 12 hetes UH-t is a mért méretek alapján lőtte be, és akkor írta át a szülés dátumát is
2018. júl. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Menstruáció szerint nagyjából 2 hét lett volna az eltérés, 12 hetesen korrigálták.
2018. júl. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem igen. Menzesz szerint január 10. lenne a terminusom, tudtam, hogy 7-8 nappal később fogant. Az első UH-n is kisebb volt már egy héttel, a 12 hetesen 9 nappal mérték kisebbnek a mensihez képest, akkor át is írták a terminust január 19-re.
2018. júl. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem 3 nap miatt is átírták, szóval értelemszerű, hogy ennél több eltérés esetén is átírják.


A fiam, minden mérés során 3-4 nappal volt nagyobb, mint menstruáció alapján számolva. Így a 14-dik héten 3 nappal korábbi dátumot írtak a terminusra.

2018. júl. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A minden ultrahangon 8 nappal kisebb a kisfiunk, sejtem is, hogy mikor fogant, mert csináltam peteérés tesztet. Viszont az orvosom elég konzervatív és félek, hogy nem akarja majd átírni. Abszolút megbízom benne, de nagyon követi a kórházi protokollt, ugyanis Ő az intézetvezető. Valójában csak amiatt szeretném, hogy átírja, hogy esetleg ne legyen feleslegesen indítva a szülés, mert 8 napot soknak gondolok. Kislányom 5 nappal volt kisebb, Nála nem írta át, de ez most azért több, mint 1 hét eltérés. Később is született, csak azért nem indította, mert nagyon jól voltam és a szívhang is tökéletes volt.
2018. júl. 30. 10:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem egy héttel nagyobb volt minden uh-n. Gondolom nekem általában ciklus elején lehet peteérésem. Egyiknél sem írták át. Szerintem szüléshez közeledve figyelembe veszik majd, és nem indítják meg túlhordásra hivatkozva.
2018. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha nagyobb lenne nem zavarna, mert az más, maximum elöbb születik.
2018. júl. 30. 10:43
 8/11 anonim ***** válasza:

En ertem mitol felsz. Ha csak azert inditani akarnak, mert elvileg, papiron lejart az ido, akkor az egy het elteres tenyleg sok.

A baratnom jrt igy, neki irdatlan hosszu ciklusai vannak es kesoi peteeres, emiatt a terhessege kb 2 hettel kisebb volt az elejetol. (Pl mensi szerinti 7 hetesen meg nem volt szivhang, 9 het par napnal lett es az embrio 7 hetes meretu vol, kesobb is megvolt az elteres.)

Mensi szerint 40 hetnel befektettek a korhazba es az orvosa nem vart semennyit sem, inditani kezdte.

Harom napig probalkoztak ezzel-azzal, a vegen egy napos gyenge vajudasr ertek el, de a mehszaj nem nyilt, csaszaroztak.

Ha atdatumoztak volna, akkor meg lett volna ket hete hatra es a termeszetes indulas mindig jobb, mint a mesterseges, foleg, ha ideje koran van.


Utana beszelt az orvosaval errol, amikor terhes lett a masodik gyerekkel szinten 40+ napos cikkus mellett. Az o orvosa azt mondta, hogy bem ir at semmit, eddig sem szokta, max csaszar lesz megint, amigy sincs sok eselye csaszar utan huvelyi uton szulni. Megcsinaljak programozva, ha akarja, a gyereknek meg ugyanmindegy, ha kijon 38 hetesen...

(Amugy szinten nem fiatal orvos, sot, mondhatjuk hogy oregecske, szerintem mar azota nyugdijas is lett.)

A baratnom emiatt vegul orvost valtott.


Szerintem egyre tobb orvos pontositja a terhessegi kort, ha nagyobb az elteres, mert ez a legujabb ajanlas.

Nincs abban semmi “ciki” ha megkerdezed az orvostol, hogy mi errol a velemenye.

Az is lehet, hogy o nem irja at, de eszben tartja es a vegen enged plusz egy hetet rahuzni, ha amugy rendben vagytok.

2018. júl. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pontosan ez a problémam, amit írsz. Az a baj, hogy még azt se tudom mondani Neki, hogy hosszabbak a ciklusaim, mert fogamzásgátló után lettem rögtön terhes, de pontosan akkora a kisfiúnk. mint ahogy időzítettük az együttlétet. Férjem kérte, hogy próbáljunk meg fiút csinálni, ezért próbálkoztunk így (bár tudom sok alapja nincs a módszernek:)).. Hajdú Kriszta doktornő a orvos, akihez járunk UH-ra, elég profi és ismerik egymást a dokimmal, remélem talán emiatt átírja.... Délután megyek a dokimhoz, kiderül majd....
2018. júl. 30. 11:29
 10/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Csak gondoltam beszámolok:). Nem írja át a szülés dátumát, de ha eljutunk odáig akkor figyelni fog erre, hogy kisebb. Remélem jól fog alakulni végül. Amúgy azt mondta, hogy a haskörfogatán kívül minden értéke 31 hetes méretnek felel meg.
2018. júl. 31. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!