Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség 9. hét végén CRL 14 mm?

Terhesség 9. hét végén CRL 14 mm?

Figyelt kérdés

Az orvosom nem mondta,hogy kicsi lenne,de ahogy kértem a 12.heti ultrahangra időpontot,azt mondták a telefonban,hogy kicsi. Nagyon meg vagyok ijedve.

Volt másnak is ekkora a magzat mérete ennyi idős terhesen?

Ha valóbban kicsi volt a babátok mérete a 12.heti ultrahangon,később meg kellett ezt a vizsgálatot ismételni?


2018. aug. 3. 08:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Biztos jót mértek? Úgy értem az került a papírra amit a doki mondott? Nem lehet h eliras? Szivhang volt gondolom
2018. aug. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem középidőben fogant,hanem jóval később? Mert tényleg kisebb, nekem ilyenkor, ill. 9hét 1 naposan 30 mm volt.
2018. aug. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem elírás,biztosan a középidőben fogant. A szívműködés megfelelő.
2018. aug. 3. 08:45
 4/17 A kérdező kommentje:
Remélem,csak azért kisebb mert én is és a férjem is nagyon alacsonyak vagyunk,nem pedig valami fejlődési rendellenesség miatt. De félek.Ezek szerint a duplájának kellene lenni a méretnek.
2018. aug. 3. 08:47
 5/17 anonim ***** válasza:
Nagyon picinek tűnik de ha a dr nem mondott rosszat akkor ne aggódj. Miènk 9 hetesen 37mm volt.
2018. aug. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

hát pedig 9 hetesen huszoniksz mm től felfelé megy a méretük, 24-26 ot ír a hét elejére a kalkulátor és akár 30-32 -t a hét végére. Állítólag ilyen idős terhességnél még nem érvényesülnek a genetikai adottságok, szóval nem nagyon vannak ilyen nagy eltérések , pont ezért is szokták mondani, hogy első 12 hét előtt lehet a kort és a várható születési időt legjobban belőni, mert később már egyéni sajátosságok is életbe lépnek a súly és hossz tekintetében.

De ne legyen igazam.

2018. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
akkor valószínűleg baj lesz,próbálok felkészülni lelkileg,de nagyon nehéz,sírógörcs kapott el ami nálam a pánikroham első jele (pánikbeteg vagyok egyébként)
2018. aug. 3. 09:34
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha volt szivhang, akkor ketsegbe ne ess...

Nekem a jelenlegi terhessegemnel 9 hetesen 2 naposan 25 mm volt a CRL, de elotte par nappal 13 mm-t mert egy masik orvos (vagy 15 mm-t, nem emlekszem pontosan).

Attol en jol megijedtem, mert mar nem az elso uh volt az sem es tudtam, hogy nem lehetne kisebb, nem fogant kesobb. Es volt negy elso trimeszteres vetelesem az elmult evekben...

Szoval sejtheted, hogy mi volt az elso gondolatom, amikor kiderult, hogy masfel hetes lemaradast hozott ossze az embrio.

Epp ezert megnezettem mashol is es teljesen normal meretu volt, negyszer mertek le kulonbozo kepallasokbol, csak hogy biztos legyen a dolog.

Az elozo ultrahangot egy elvileg nagyon tapasztalt es elismert szakember csinalta, de hogy oszinte legyek nem forditott tul sok idot/energiat az egeszre, egyszer lemerte, kicsit meg nezelodott es kesz.


Szoval egy meres nem meres. Ha ekkora az elteres es nincs ra logikus magyarazat, akkor menj el mashova egy uh-ra, merjek meg ott is, ket meres nem tevedhet.


A 12. heti vizsgalat miatt amugy ne izgulj, mert ott azzal kezdik, hogy lemerik a crl-t. Ha tul kicsi, tehat nincs az embrio minimum 11 hetes meretu, akkor nem vegzik el a vizsgalatot, a vert sem veszik le (ha kersz kombinalt tesztet), hanem adnak egy ugy idopontot. 13 het 6 nap elott kell meglennie a vizsgalatnak, szoval van ra kb 3 het, altalaban van uj idopont.

Legalabbis nalunk ez igy mukodik.

2018. aug. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
De az orvost nem értem...ha pontosan tudja mikor fogant, akkor hogyhogy nem tartotta ezt furcsának? Előtte mikor voltál uh-n? Akkor mekkora volt?
2018. aug. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem most második terhességem 8+2 nél volt 16mm. A Fiam 8+4 nél volt 17,5 mm.

Közel 10 hetesen 14 mm ez tényleg kicsi. De ha az orvosod nem mondott semmit, akkor valószínű nincs baj.

2018. aug. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!