Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek nagy súlyú babája...

Akinek nagy súlyú babája született hogyan táplálkozott terhesség alatt? Egészségesen vagy inkább szénhidrát (főként cukorra gondolok) dúsan?

Figyelt kérdés
2018. aug. 3. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Az elsőnél diétáznom kellett, 4050 gr.

A másodiknál normál módon étkeztem, 3950gr.

2018. aug. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljesen átlagosan. Többször keveset tudtam enni, mert állandóan a gyomromat nyomta, viszont ha kiürült ennem kellett különben rosszul voltam. Rengeteg gyümölcsöt ettem végig. 4050 grammal született, és szülés után 2 héttel kilóban kevesebb volt, mint amivel kezdtem.
2018. aug. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elsőnél szó szerint zabáltam korlátlanul, 4650g.

Másodiknál átlagosan, 4380g.

Harmadiknál terhességi cukor miatt diéta, 4740g.


Nálunk egyértelműen a genetika a döntő.

2018. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elsőnél összevissza ettem, eleinte csak akkor nem hánytam, ha szinte óránként nassolgattam vmit, ami sajnos véletlen sem zöldség gyümölcs volt (egyszerűen ránézni nem bírtam). Aztán később államvizsgáztam, költöztünk, nem igazán tudtam odafigyelni, ettem amit megkívántam (sajtos tésztát sajtos tésztával...)

3300 grammos fiam született.

A második babámnál már egyrészt nem voltam rosszul sose, másrészt oda tudtam figyelni, sokkal kevesebbet is híztam, és 4400 gramm lett :)))

A harmadik gyereknél meg még kismamatornáztam, úsztam is és ő is 4100 lett.

Nálam semmi összefüggés nem mutatkozott.

Egyiknél sem voltam cukros (mert ezt kérdezték egyből mikor a második baba megszületett)

2018. aug. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Abszolút nem ettem hizlaló dolgokat, sőt, az egész terhességemet végig hányingereztem és végig hánytam szinte.

38. héten született meg a fiam 3960 grammal.

2018. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindkét gyereknél akkor és azt ettem amit megkívántam...nem épp diétás kaják voltak de olyan is volt h hetekig zöldségeken éltem mert az esett jól. A fiam 3130 a lányom 3850el született. Úton van még egy kicsi lány, kiváncsi leszek ő mekkora lesz, az étkezési szokásaim ugyanazok.
2018. aug. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ellenpéldaként írom magunkat.


Nagyon szénhidrátdúsan ettem.

Édesség édességgel stb


( csak ilyet kívántam)

Persze ettem zöldséget is.. Stb


3000g lett a babám, de azon izgultunk a 35. Héten, hogy lesz-e 2500g


( 4 héttel a szülés után 50dkg van rajtam, 13kg-ot híztam)

2018. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Első babám 3500 g-mal született és én is nagyon szénhidrát dúsan étkeztem. Most megint babát várok, szintén nagyjából a szénhidrát az egyetlen étel amit le tudok dugni a torkomon, mindenki azzal izélget hogy óriási lesz a kisfiúnk. Mondtam nekik hogy a kettő nem függ össze, csak gondoltam tartok egy mini közvéleménykutatást is😆.
2018. aug. 4. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!