Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szoptatás alatt lehet mértékke...

Szoptatás alatt lehet mértékkel szoláriumozni?

Figyelt kérdés

6 héttel vagyok császár után . Minden rendben volt a kontrollon ,csak ezt elfelejtettem megkérdezni.

Illetve mondtak hogy lehet furodni mar ,de strandon is lehet?

Termálban is?


2018. aug. 4. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem lehet. Strandolni meg termálba menni is csak hetekkel később, nem egyből akkor, amikor már otthon lehet fürödni.
2018. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Viszont, amit nem tudsz, mert nem plasztikai sebész műtött, hogy ők pl fél évig nem javasolják a szoláriumot, ha szép heget akarsz. A naptól/szoláriumtól pigmentálódhat a heg.

A strandot most csak azért nem teszem hozzá, mert ott ugye pont takarva is lenne.


Amúgy 6 héttel szülés után a strand és a szoli tényleg ilyen fontos? Jó jó, tudom, hogy a szoli csak pár perces elfoglaltság. És nem vagyunk egyformák, mások az igények. De nekem furcsa.

De strandra végképp nem vinnék ilyen pici babát.


Egyébként szerintem hívd fel a dokid. Biztos minden kérdésre válaszol és nyugodt szívvel tudsz majd dönteni.

2018. aug. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Én 7 héttel császár után már mentem szoliba. Nekem azt mondta a dokim, hogy a tejtermelésre is jó hatással van. Annyi, hogy én bugyiban szoliztam, hogy a hegemet egy kicsit védje.

Amúgy én azért járok, mert szoli nélkül úgy nézek ki, mint aki beteg. Nemhogy fehér a bőröm, hanem inkább szürkés. Jobban érzem így magam, hetente vagy kéthetente megyek 10-15 percre, szóval összesen 20percet vesz el az életemből, ennyi azt hiszem jár!

2018. aug. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Én nem szoliztam soha életemben, de tudom, hogy a szoptatás nem akadály, tehát nyugodtan mehetsz, nem lesz kevesebb a tejed, és rosszat sem teszel vele. Ha a kontrollon minden rendben, akkor a méhed sebe is meggyógyult, tehát elviekben nincs akadálya a strandolásnak.

Hogy egy 6 hetes babával a strandot hogy akarod megoldani, az már a te dolgod, a heg és a szoli kapcsolatáról meg nem nagyon tudok semmit, mert mint mondtam, nem szolizok. De eü akadálya egyiknek sincs már.

2018. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szóval minden rendben nalam ,igy lehetne. Koszi.

Ferjemmel mennék , egyertelmuen a babat nem vinnenk vizbe ! Szolival pedig ugyanugy vok ,mint 3as!

2018. aug. 5. 09:20
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Neked már nincs gyermekágyi folyás? Azért a strandot hsnyagolnam meg. Most jön a kánikula, nem vinnem a picit. Szerintem ehhez még annyira picike még. Szolizni sosem szoliztam, a ráncokat is jobban elohozza, ettől függetlenül tiszteletben tartom, hogy szeretsz szolizni. Szerintem most meg próbálj osszehangolodni a babaddal, én így csinálnám most. Lesz még elég időtök strandolni. Nekem hét hónapos babám van, tudom miről beszélek.
2018. aug. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincs verzes mire mentem dokihoz,pont vege lett teljesen .
2018. aug. 7. 16:03
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"babát nem vinnénk vízbe"


Tényleg legjobb szándékkal mondom neked a kovetkezoket: egy hát hetes babanak nulla immunrendszere van, ne vigyétek ki mindenféle ember közé.


Annyira fogekonyak a fertozesekre és sajnos sok nekik meg végzetes lehet.


A gyermekágyas időszak régen szigorúan legalább 6 hét volt. Ez alatt az időszak alatt sokan nem is mennek/mentek sehova, mert ez nem erről szól. Utána fokozatosan kell(ene) szoktatni a babat a külvilághoz. Persze most nyár van, meleg van. Séta kell. De nem több 100 ember közt egy strandon.


Babauszasra is csak 3honap után szabad vinni felénk, mert az uszikban/strandokon minden szar terjeng és egy hát hetes babának meg oltása sincs a Bcg-n kivul. Ha van kertetek üljetek ki egy fa alá pár percre. (egy ilyen kicsi baba pillanatok alatt tulhevulhet ami kritikus állapotot okoz nála) Ha nincs kertetek setaljatok amikor már nincs hőség.


Lesz sok sok nyarad a kisbabaddal amikor mehettek meg strandra, de szerintem az idei nem az. (nem kell megfogadni, de azt gondolom ez is egy reális meglátás)


A szoli sima ügy. Heget takard le.

2018. aug. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!