Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szódabikarbóna terhesen?

Szódabikarbóna terhesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A kérdésem az, hogy szedett e valaki szódabikarbónát terhesség alatt, gyomorsavra, illetve hányásra.??

Olvastam róla hogy nem ajánlják terhesség alatt szedni. No de mi van akkor ha nem rendszeresen szedek belőle és nem sokat egyszerre?

A helyzet az hogy 10 hetes terhes vagyok, és bármit eszek azonnal jön ki, viszont olyan savas állapotba, hogy már szétmarta a gégém. 😕 Ezért gondoltam hogy a sav a probléma. Ma szedtem be kb egy kés hegynyi szódabikarbónát, azóta jól vagyok, elötte meg majd meghaltam a rosszulléttől.A rennie és társai sz.rt se érnek.



2018. aug. 4. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanerre a Gaviscon segített, és azt nyugodtan lehet terhesen. Szódabirkarbónát passzolom, nem próbáltam.
2018. aug. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Én próbàlni akartam, de már a szódabika. zacskójától és az íze gondolatától majdnem hánytam.

Ittam inkàbb Salvus vizet. Azt ittam előző terhességnél is, valamelyest segített.

2018. aug. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A gaviscon gondolatától is rosszul vagyok, ráadásul nem is segít.

Salvus vizet sajna nem tudok olyan könnyen beszerezni, mivel külföldön élek. 😕 Most megyünk haza akkor tudok kihozni magammal valamennyit.

Azért köszönöm a válaszokat . ☺️

2018. aug. 4. 18:22
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Nekem kifejezetten ajánlotta az orvosom. Mondta, hogy először inkább ilyesmivel próbálkozzunk, mint egyből gyógyszereket kapkodjak be. Én nem hallottam róla egyébként, hogy terhesség alatt ne lehetne szedni.
2018. aug. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam hogy “felborítja az anya és a magzat közötti savbázis egyensúlyt” vagy valami ilyesmit. Na mindegy majd megkérdezem azért az orvosomat is. ☺️
2018. aug. 4. 18:58
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Miért nem akarod a Renniet szedni? Az íze sem vészes és terhesen is szabad enni.
2018. aug. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
En a rennit ötössével szedtem nem hatott. Ìgy a nodokim irta ki a ludea savlekotot,azota semmi bajom.
2018. aug. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
A rennie is ugyanaz, mint a szódabikarbóna, csak sokkal drágább.
2018. aug. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Azért nem szedem a rennie-t mert nem hat! Ahogy a többi savlekötő cucc sem! Ehetnek 8-at egyszerre, akkor is hatástalan.

Az meg hogy a rennie ugyanaz mint a szódabikarbóna? Hát kétlem, mert a rennie nem hat, a sz.b ból meg egy késhegynyi gakorlatilag totál elmúlasztotta a hetek óta tartó kínlódásomat a hányingerrel és a hányással...

Ma délután végre “éltem”!!!

Csak félek ugye, mert azt olvastam hogy nem jó terhesség alatt szedni a szódabikarbónát.... 🤔

2018. aug. 4. 21:58
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én mással nem éltem volna túl a végéig szenvedtem a savtol. Semmi baja a fiamnak 11 hónapos és jól van. ☺ A gyógyszerek 90%a nem hat és károsabb sokkkal,mint a szódabikarbóna.
2018. aug. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!