Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek volt méhen kivüli...

Akiknek volt méhen kivüli terhessége, azoknak volt egy oldalon jelentkező feszítő alhasi fájdalmuk?

Figyelt kérdés
Van 3 pozitív tesztem. Múlt hét szerdára nem vártam, hétfőn elkezdtem barnázni, még csütörtökön is barnáztam, csinaltam tesztet, halvány pozitív lett, pénteken már erösebb lett a csík. Szombat délután lett egy kevés vérzésem, berohantunk a kórházba, ahol a doki közölte nem lát semmit, szerinte csak menstruálok. Aznap este, mintha elvágták volna, megszűnt a vérzés, barnázás. Tegnap se volt semmi. Ma reggel csináltam egy újabb tesztet, erős pozitív lett. De már pár napja a bal oldali petefészkem szúrkálgat, feszít azon az oldalon. Az orvosi vizsgálat közben is nagyon fájt. Félek, hogy méhen kívül tapadt meg a baba :( vagy ez normális ilyenkor? Lehet van egy cisztám? De a dokinak látnia kellett volna nem?

2018. aug. 6. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem volt már méhen kívüli terhességem.

Tünteket szinte egyeznek. Nemvárt napján megjött, de olyan más volt. Csináltam tesztet, pozitív. Irány az orvos. Uh-n nrm látott semmit, lehet korai, progeszteron pótlást kaptam. A kórházba kaptam a 8. hétre időpontot. Közben néha barnáztam, de teszt erős pozitív volt. Na, eljött a 8. hét, uh-n orvos észrevette, hogy méhen kívüli. Haza se engedtek, egyből műtét. Jobb petevezetéket kivették, ott tapadt meg. Ekkor voltam 8+2 hetes. Szerencsém volt, valószínűleg elhalt már a kicsi (nem bírta megkérdezni az orvost, de védőnővel beszélve, így gondolja, mivel nem volt semmilyen fájdalmam, nem repedt a vezeték, mert nem nőtt).Egyik ismerősöm szintén 8 hetes volt, de semmi nem utalt méhen kívülire. Szétrepedt a petevezeték, akkor vették észre.

Ha nem változik semmi, nézesd meg magad újra, ha van saját dokid, talán máshogy áll hozzád.

Majd írd meg mi volt.

2018. aug. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. A méhen kívülinek még lehetnek tünetei, az előzőeken kívül még a fájdalom.

Bár ismerősömnek is akkor fájt, mikor szétrepedt a petevezetéke, de akkor nagyon. Végülis szerencsés volt, mert el is vérezhetett volna.

2018. aug. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Sajnálom, ami történt veled!:(

Jövő hét szerdára kaptam időpontot magánorvoshoz. Vérzés, barnázás azóta sincs, csak ez a petefészek fájdalom aggaszt. Meg, hogy volt kevés vérzésem is :/ az első babámmal a 10.hétig barnáztam, pecsételő vérzésem is volt, de ilyen egyoldali fájdalomra nem emlekszem. Szerencsére vele minden rendben volt.

2018. aug. 7. 21:56
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor Te nem is éreztél fájdalmat a jobb oldalon? Vizsgálat közben sem?

Jaj nem tudom ezt hogy lehet atvészelni :( biztos szörnyű lehetett!

2018. aug. 7. 21:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Írtam privátba!
2018. aug. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Én is azt gyanítom, hogy méhen kívüli terhességem van. Rettenetesen fáj a bal oldalon az alhasam.

Menzeszem utoljára júniusban volt, de van spirálom és arra rá van írva, hogy mellékhatásként elmaradhat teljesen a vérzésem. Ma veszek tesztet. Ugye, ugyanúgy kimutatja, minta normál terhességet?

Sajnos az is rá van írva a spirálom használati utasítására, hogy gyakoribb a spirálos nők körében a méhen kívüli terhesség. Izgulok.

A legjobbakat Neked is Kérdező és a másik hozzászólónak is!

2018. aug. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6. válaszoló, 1. vagyok. A hcg lassabban termelődik méhen kívüli esetében, de mivel 2 hónapja volt az utolsó menzeszed, elvileg ki kell, hogy mutassa. Nekem is kimutatta, mikor ki kellett volna maradni az első menzesznek, vagyis 4 hetesen.

De ha pozitív a teszt, akkor minél előbb menj orvoshoz, mert ha rendesen fejlődik, és méhen kívül van, nagy baj lehet. Méhen kívüli jele a fájdalom is, de a nagyon nagy fájdalom bajt is jelezhet, de akkor már úgyis kórházba kell menned (ismerősöm esete).

Kérlek, írd meg te is, hogy mi volt.

Köszönöm, azóta már lett még egy kislányom - méhen kívüli előtt volt már egy egészséges terhességem, abból egy kislányom született -, bár nem volt egyszerű, de szerencsére egészséges lett.

2018. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azóta voltam dokinál és méhen belüli terhességet állapított meg, reménykedek a pozitív folytatásban😊
2018. aug. 24. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!