Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Krónikus csípőfájdalom:...

Krónikus csípőfájdalom: nagyon kétségbe vagyok esve és senki nem segít, csak leráznak. Valakinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés

34hkm. A terhesség előtt is fájt a csípőm (SI-ízület)időszakosan, de a megfelelő mozgással karban tudtam tartani.


Most a harmincadik hét óta folyamatosan erős fájdalmaim vannak, ma már a vécére se tudtam kimenni segítség nélkül. Reggel az első néhány lépéshez egy hete segítségre van szükségem. Hiába minden nyújtás, jóga, terhestorna... Annál meg semmi nem fáj jobban, mintha a hátamon kell feküdni, ha véletlen úgy alszom 10-20 percet akkor nem tudok lábra állni


Nagyon szerettem volna természetes úton szülni de egyre jobban félek attól, hogy én erre fizikailag képtelen vagyok vagy ha sikerül is (mert nem érzem a fájdalmat), tolószékben hagyhatom el a kórházat és azzal nem tettem jót senkivel ha nem tudom rendesen ellátni a kisbabámat.


Közben gyilkol a bűntudat, mert szeretnék szeretettől sugárzó kismama lenni aki szobát delorál, süt-főz, csupa örömhormonnal látja el a fejlődő kis embert - ehelyett szomorúan kezdődik minden nap, állandóan sírok annyira kivagyok a folyamatos fájdalomtól és gyakorlatilag semmit nem tudok csinálni a férjem nélkül. Úszik a gyerek a szomorúságomban és fogalmam sincs mit tegyek ellene.


Nagyon nagyon el vagyok keseredve. Ha valakinek van tapasztalata tudna segíteni, hogy mi lenne a helyes döntés?


2018. aug. 7. 08:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve nem is tudom, néhány kedves szó.... férj persze segít, de rajta kívül mindenki telibe lesz@rja az egészet, legyintenek hogy ez tök normális, hiába mondom, hogy nekem ez régi krónikus fájdalom, alapból se voltam egészséges. Gyógytornász, masszőr stb nem fogad, nem hajlandó véleményt mondani.
2018. aug. 7. 08:26
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Reuma orvos? Helyileg ható injekció? Én ezeket próbálnám meg.
2018. aug. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is iszonyatosan fájt a csípőm terhesen. Szülés iszonyatos volt, így utólag 100% hogy császárt kértem volna. Majdnem meghaltunk, mert a vérveszteségtől és a fájdalomtól majdnem elájultam amikor a baba már a szülőcsatornában volt (pedig epidurált is kaptam csak nem használt nálam semmit). Onnan ugye már császárral se lehet kiszedni. Ha ez után a trauma után valaha lesz még egy gyerekünk, akkor császárt fogok kérni. Annyi tanácsom van csak hogy ha jobban biztonságban éreznéd magatokat ha tudnád hogy császárral tuti semmi bajotok nem lesz, akkor kérj azt. Nincs abban semmi rossz vagy szégyellnivaló. A lényeg hogy mindketten egészségesek legyetek. Amúgy nem ijesztgetés, de a 80-as években egy rokonunknál ez volt, hogy eltörött a medencecsontja szülés közben, és azóta kerekesszékes, rokkant, pedig 25 évesen szült. Ja igen, sürgősségi császár lett, simán megelőzhető lett volna.
2018. aug. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Reumatológus a vállát vonogatja jó pénzért - talán ez talán az, ne semmi fogd meg jól... Injekciót nem akarok, amúgy sem szedek semmit soha, pláne amióta terhes vagyok.


Ami nagyon érdekelne, hogy akinek volt ilyen fájdalma és természetesen szült, annak hogy alakult a rehabilitációja? Tudott utána járni?

2018. aug. 7. 08:31
 5/11 A kérdező kommentje:
3as köszönöm, ez rögtön egy nagyon hasznos válasz volt.
2018. aug. 7. 08:32
 6/11 A kérdező kommentje:
Félni nem félek kevésbé, de legalább már tudom merre induljak mert tényleg senki nem hajlandó segíteni tanáccsal sem, azok közül akiknek ez lenne a szakmája.
2018. aug. 7. 08:33
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ortopedia? Szerintem azzal tobbre mesz, mert ok majd el tudnak iranyitani barhova.

Amugy 31 hetes leszwk es ejjelente pokoli csipofajdalmakra ebredek, biztos tágulok...en nekem mondjuk mas tenyezo miatt, de csaszarom lesz, es nem banom.

2018. aug. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Pedig szerintem jobb egy injekció, mint egy folyamatos gyulladás, aminek így szövődményei is lehetnek.

Nekem gerincsérvem és elég durva csontritkulásom lett, szóval átérzem - azt is, hogy milyen, ha a környezet nem látja rajtad és azt hiszi, csak lustaságból pihengetsz és várod a kiszolgálást. Ha az egyik doki nem volt jó, menj másikhoz - ez is tapasztalat.

Azért mert valaki ismerősének ismerősének is fájt a csípője és belerokkant a szülésbe, nem biztos, hogy neked ugyanaz a bajod és ugyanígy végződik. Jó dolog a császár, de ne éld bele magad, hogy neked az a megoldás, amíg nem tudod, mi a bajod és annak is van kockázata (nekem spec. mélyvénás trombózisom lett, pedig nincs is rá hajlamom, csak ugye valszeg még terhesen nem mozogtam eleget és ennyi miatt nem adtak vérhigítót... utána persze adtak, attól lett a csontritkulás...). Ha találsz egy jó dokit (reuma, ortopéd, sztk, magán...) kérdezd meg erről is, ha igent mond, akkor meg lesz máris szakírásos papírod, amivel bármelyik nőgyógyász megcsászároz, még ha ügyeleteshez is kerülnél.

2018. aug. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak megijeszteni, de ez nagyon porckorong-eredetű fájdalom, ami erősödik, hiszen másképpen és jobban terhelődik a gerinced a terhességgel.


Viszont: ne hergeld magad hülyeségekbe! Ha esélyes, hogy kiszűrődjön a porckorong az erőlködés miatt, akkor NE szülj vaginálisan, hanem császárral!


És ne, ismétlem, NE hergeld magad! A gyerek azért úszik a szomorúságodban, mert hergeled magad valami miatt, aminek semmi értelme nincsen.


Szüld meg, így vagy úgy és legyetek egészségesek. Csak ez számít. Szülés után pedig gyógytorna, gerincre.

2018. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Velem szinte egy időben szült egy másik nő, császárral.Neki a baba nyomott valami ideget és kb a terhesség felétől már bottal kellett mennie, mert máshogy nem tudott.Ha van saját nőgyógyászod beszéld meg vele, mert nincs értelme tönkre vágni magad.


Ha egy terhesség jó és panasz mentes akkor van vidám kismama.Nekem is voltak ízületi problémáim nekem sem ment mindig a vidámság ezen ne szomorkodj.És gondolj a kicsire szeretettel ettől még, mert azt is érzi ezzel kompenzálhatod a szomorúságot.:)


Kitartás, mindjárt szülsz.

2018. aug. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!