Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is kezdődött így a...

Másnak is kezdődött így a szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés
Babám hét hónapos, majdnem meghalt. Utolsó pillanatban másik orvost találtunk, meg aznap meg is műtött. Miután hazahoztuk páromon kívül nulla volt a segítségem. Már nem szopik a baba. Sokszor már kedvem sincs felkelni, de muszáj. Védőnő tudja a szülés körüli mizeriat, azt mondta hiszti. Nagyon sokszor vagyok szomorú. Segítségem most sincs. Nagyszülők nincsenek. A babát mind a ketten akartuk, de mégis minden rám szakad. Teljesen egyedül vagyok a babával. Most voltunk három nap nyaralni, de fáradtabb vagyok, mint mikor elmentunk.
2018. aug. 7. 12:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

A védőnő idióta. Ezért bizarr, hogy azt tanácsolják a hasonló helyzetben levő anyukáknak, hogy forduljanak segítségért pl. a védőnőhöz.

Keress okán fórumot, csoportot, ahol hasonló helyzetben levők vannak.

Férjeddel beszéltél erről?

2018. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Több veszélyeztető tényező is fennáll nálad, a védőnőnek komolyan kellene vennie a panaszaidat. Menj el a háziorvosodhoz, vagy egyenesen a területi ideggondozóba.
2018. aug. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Okán = olyan
2018. aug. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Pótnagyi kellene neked ha nincs nagyszülő, én is sokszor vigyáztam szomszéd kisfiúra, mert nincsenek nagyszülők, ilyenkor anyuka kimozdulhatott otthonról, vagy csak megnézett egy filmet otthon, pihent kicsit, és barátnők, akikkel összejöttök, sok más kismama is magányos, mi összejártunk, hol nála, hol nálunk.
2018. aug. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Jó arc vagy 4-es, több ilyen kellene.
2018. aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess róla a férjeddel, ha nagypn nem bírod menj pszihológushoz. Keress hasonló helyzetű anyákat, beszéld meg velük hogyan oldották, oldják ezt meg.
2018. aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nah ezt a baba küldte el. Szóval az a nehéz, hogy ha ki is megyek boltba rendszerint arra jövök haza, hogy a baba sír, párom dolgozik. Itthon van az ügyvédi irodája. Azon teljesen megsértődött, hogy ezt szóvá tettem neki. Ilyenkor teljesen úgy érzem nem segítség, mert talán szomjas vagy a pelenka van tele. Szóval meg sem nézi mi baja van, mert egy órán belül jövök haza. Azt mondja mielőtt elmegyek etessem meg és tegyem tisztába. Miért ő nem tud ennyit segíteni? Folyamatosan készenlétben vagyok. Már elmenni sem merek itthonról, mert erre jövök haza, hogy a baba sír. Tervezem, hogy jövő héttől beiratkozok a babával foglalkozásra. Jövő hónapban pedig próbálok nyelvvizsgara készülni. Addig is hasznosan kikspcsolnek. De most nagyon nehéz. Már folyamatban van segítség keresese. Szerintem akinek pici babája van és ilyenek a körülmények tudja miről beszélek.
2018. aug. 7. 12:53
 8/24 A kérdező kommentje:
Első válaszoló. Teljesen igazad van.
2018. aug. 7. 12:56
 9/24 A kérdező kommentje:
Most itt dolgozik mellettem a baba. :)
2018. aug. 7. 13:00
 10/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom depresszió, vagy a sok teher egyszerre rám szakadása volt e, én a 2al voltam úgy h azt éreztem h csak robot mód ellátom de ennyi, és nem szeretem úgy mint a nagyobbat. Ez a gondolat nagyon emesztett. A párom nem értett meg, ha próbáltam beszélni vele csak rosszabb lett minden, sokat dolgozott, dolgozik de ha itthon volt non stop ment a veszekedés vagy, feszült légkör volt. Nem éreztem semmi szépet, meghittet az egészben mint az elsővel. Pedig nagyon akartuk őt, meddőségire jártunk stb. Késöbb a nagy véletlen elég dúrván lefejelte a kicsit, akkor rettenetesen megijedtem, kórházba mentünk. Akkor és ott éreztem először h az a kicsi mennyire fontos nekem és mennyire szeretem. Rájöttem h a baj az az volt h szülés után visszacsöppentem a mókuskerékbe+ egy újszülöttel. Nem volt a babával mi időnk, h csak vele legyek. Az segített h beindult az óvoda és volt 4 órám mindennap csak a babával. Így érzelmileg közelebb került hozzám. Idővel megfejtettem h az is rátett egy lapáttal h azt az érzést vártam újra átélni mint az elsővel. De ugyanolyan már nem lehetett, mert nem az elsőt szültem. Most várom a 3at, ezeket a dolgokat úgy érzem rendbe tettem magamban. És várom h a baba is érkezzen majd. Most úgy vagyok h magát a terhességet nem tudom úgy megélni. 2 gyerek után szaladgálok, egyedül intézek, csinálok mindent. Letudom a vizsgálatokat és kb ennyi amit az új babával foglalkozok. Ambivalens, mert várom h itt legyen viszont vhol meg nem foglalkozok még gondolati szinten sem vele. Én azt gondolom h a leterheltség az oka ennek. Lehet kérdező, h neked is kéne ilyen ti időket tartanod, semmivel sem foglalkozni csak a babával. Vagy ha tudod, egy jó babysitterre hagyni a babát és tarthatnál én időt. Ezek fektudnak tölteni. Talán segíthet h kicsit más megvilágításban láthasd a dolgokat.
2018. aug. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!