Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tippek a baba "leszállásának"...

Tippek a baba "leszállásának" segítésében?

Figyelt kérdés

Sajnos már 2 hete nagyon rosszul vagyok a gyomorsavtól amit felnyom a baba, fáj a mellkasom és a torkom, öklendezek, köhögök, néha hányásig is. Aludni nem tudok, de még kb. feküdni sem.

Beszéltem az orvosommal, aki azt mondta hogy ez sajnos csak akkor fog elmúlni mikor leszáll a baba, most még nagyon fent van. Gyógyszert sem lehet szedni rá, de még csak 1 fájdalomcsillapítót se, mert már nagyon a végén vagyok, hanem tűrni kell.

Persze hozzátette, hogy mivel az első baba korábban jött ezért a tapasztalata alapján a második késni fog, ráadásul második baba általában csak a szülés előtti 1-2 órában száll le, így még vár rám némi szenvedés.


Próbáltam keresni technikát a baba lemenetelének segítésére, de csak szülésbeindításra találok tippeket. Felőlem maradhat a baba 08.22-ig (vagy akár 1 héttel tovább is), nem szülésindítást szeretnék, csak az lenne jó ha az utolsó pár hetet nem szédülve, öklendezve, fájdalmak között kellene töltenem.


Szóval: van valakinek bevált módszere arra hogy a baba leköltözzön?


2018. aug. 7. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos nincs ilyen. Akkor megy lejjebb, ha nyílni kezd a méhszáj, és lesz helye becsúszni a medencébe.
2018. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
baba segitésére nincsenek tippek,praktikák csak szülés be inditásra
2018. aug. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem nagyon van ilyen.

Nekem az első baba sem szállt le a vajúdásig.

2018. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem igazán értem, miért ne szedhetnél savlekötőt, akár Rennie-t, Ludea-t is lehet. Kérj másik dokitól receptet! Mondd, hogy nyaralsz épp, ezért nem tudsz a sajátodhoz menni...
2018. aug. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Rennie. Egy nap többet is bevehetsz, vény nélkül kapható. Én még a szülés napján is szedtem, mert nem ment lejjebb a hasam.
2018. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos nincs ilyen. Méhszáj neked zárt volt szülésig az elsővel?

Nekem a második babám is korábban leszállt, szóval van remény. Pont 3-4 héttel korábban, mint az első. (Túlhordtam, szóval ne 32 hetes korra gondolj) egyébként tényleg ekkor kezdett nyílni a méhszájam szóval lehet összefüggés.

2018. aug. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Nekem ezért lett császár. Még a szülőszobán sem jött lejjebb, hiába próbálkozott akármivel a doki.
2018. aug. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos erre nincs modszer, h lejjebb menjen a bsba.

Nekem csak szulesnel ment le sajnos :(

En is szenvedtem a savval.

Probald ki a Salvus vizet hidegen!

2018. aug. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elsővel a szülés előtt 2 héttel már voltak jelek hogy jönni fog (34. héten elment a nyákdugó, 5 nappal korábban leszállt a hasam, 2 nappal korábban bedurrantak a melleim), de 36+2 napon még teljesen zárt voltam, 36+3 napon pedig megszületett.

2700 gramm volt és 49 centi.


Most a második baba már több időt töltött bent mint a nővére, nagyobb is, a haja is sok. És még semmi jele annak hogy meg akarna születni.

2018. aug. 8. 15:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt semmi jele, hogy jonni akarna!

Total zart voltam a legvegeig.

10 nappal a kiirt datum utan folyt el a viz, de fajasok nem jottek, csak oxitocinnal.

2018. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!