Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes vagyok, alig eszek...

18 hetes vagyok, alig eszek és mégis rengeteget hízok, pedig extrém túlsúllyal kezdtem. Mi lehet az oka? Mit csináljak, hogy ne hízzak tovább?

Figyelt kérdés
98kg-val kezdtem,már 105-nél tartok. A védőnő szerint ez normális,mert arányos a testalkatom,ne aggódjak miatta. De lassan egy 100méteres séta is megterhelő,és állandóan fáj a hátam.
2018. aug. 7. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Arányos a testalkatod a védőnő szerint? Hát nem tudom , ez már több mint egy mázsa, hogy bírtál ennyire felhízni ?
2018. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Lehet vizesedsz, azzal sajnos nem sok mindent tudsz csinálni.En a szülés után simán vesztettem 10kg vizet.Elvileg látod bokadon,ha bedagad.Nekem legalábbis látszott.Probalj minél kevesebb sót/sós kaját enni az ugye köti a vizet.Ha eddig alig ettél térj át a napi 5* kevesebb kajalasra,mert ha nem eszel a szervezet elkezd raktározni,ha viszont mindig kap egy keveset akkor nem,mert nem érzi úgy hogy lehet holnap éhen halok.Igyal minél több folyadékot az segíti az emésztést.Most hirtelen ennyi ugrott be.
2018. aug. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Az sem mindegy mit eszel...mert ehetsz te kevesebbet ha azok nagy szénhidrát tartalmú/cukros ételek akkor a megváltozott hormonális állapot miatt esetleg még jobban raktározni fog a szervezet...


Diétába nyilván ne kezdj, viszont egészségesebb étrendre terhesen is lehet váltani. (CH bevitel csökkentése, lisztes cukros köretek helyett zöldségek fogyasztása stb.) Én Inzulin rezisztencia miatt 160g Ch diétát csináltam végig (cukor fehér liszt nélkül), és nem jött elő sem a cukorgond és csak 6 kiló jött fel. (ja és a baba is szépen növekszik szóval nem "éheztetem" mert a kalóriabevitelt fehérjéből kipótolom) 33hkm

2018. aug. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat! Igen,sajnos nagyon vizesedek,már szinte papucsot sem tudok felvenni,annyira dagadtak a lábaim. Próbálok egészségesen étkezni,de szinte egész nap nincs étvágyam,így nem is eszek csak reggel meg este. Természetesen nem fogok magyarázkodni a súlyom miatt,a párom elfogadta,hogy 1 év alatt híztam 30kilót és így szeret,ez a lényeg.
2018. aug. 7. 23:31
 5/15 anonim ***** válasza:
36%

Ha tényleg nem eszel sok kalóriát (az érzésre alig evés is lehet kalóriatöbblet becsapós ételekkel), akkor gondolom, vizesedsz, hisz ha nem eszel többletben, nincs az az isten, hogy az lerakódjon, kell a testnek energiának, elhasználja, ezt nem lehet kikerülni.


A védőnő nem normális, az biztos. Ha te írod, hogy extrém túlsúly, akkor tuti nem vagy extrém magas és izmos, s erre még jön súly, menni se tudsz, fájsz is, hogy a csudába lenne ez normális? Grrrr.

Nem is a +7 a nagyon sok, bár az is sok, hanem a kezdeti túlsúly.

2018. aug. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az se gond ha csak reggel meg este eszel, csak az legyen minőségi étel. (nyilván az lenne a legjobb ha 5x tudnál kicsiket enni, és nem hagynád magad "megéhezni")


Nekem sokat segítettek a kalóriaszámoló alkalmazások (bár kivételesen nem a kalóriát néztem rajta hiszen mint írtam nem fogyás volt a cél) hanem vezettem a fehérje-szénhidrát arányt, és szénhidrát limitet állítottam be magamnak. Plusz valamilyen szinten igyekeztem figyelni a lassú-gyors felszívódású ételekre is, bár nekem ez a vércukrom stabilizálása miatt volt fontos.

Az elején szokatlan volt a sok mérés meg tervezés, de pár hét alatt belejön az ember, és néhány adat láttán igencsak meglepődik. (pl. mikor rájön h napi 1 snikers a napi szénhidrátkeret felét elviszi XD utána többet nem eszik olyat :P)

2018. aug. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem derül ki mekkora magassághoz van ekkora súlyod.

7kg plusz nemmindokolja, hogy ne tudj 100m sétálni ( 105 kg sem( hacsak nem 150 cm vagy)


Szerintem is víz lesz, ami jobban terheli a szervezetet.


Kaptál szép szàmmal segítő szándékú választ.

Valóban azt kell megnézni mennyi a kalória és arra figyelni.


Viszont a 30kg hirtelen sem normális egészségügyileg. Mi az ok? Mi történt?

Lehet hogy az ami ezt iiváltotta nem szűnt meg a terhességhel sem

2018. aug. 8. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Tapasztalatbol mondom, hogy az “alig eszek” neha igen nagy tevedes, onamitas.

Szanj ra egy hetet arra, hogy minden nap, minden egyes falatot leirsz egy fuzetbe, amit megeszel. Legyen az 2 szem dio sutikeszites kozben, vagy epp 2 szal ropi, amivel a kollegad megkinal.

Nap vegen nagyjabol szamold ossze, hogy ez kaloriaban mennyi lehetett es abbol mennyi szenhidrat. Nyilvan pontisan nem fogod tudni es az ember inkabb lefele kerekit, de kiindulasnak mar ez is jo.

En ugyan vekony testalkatra kezdtem sokat hizni a terhesseg elejen, de nekem is ugy tunt, hogy “alig eszek”. Egesz nap emelyegtem, nem esett jol se az ebed, se semmi fott etel. Par napig irtam, hoyg miket eszek es ra kellett jonnom, hogy az emelyges miatt gyakolatilag egesz nap jovet-menet csipegettem. Semmi konkret leulos etkezes, csak egy kis ez, csak egy kis az...

Konkretan 10-11 hetesen mar volt rajtam 3 kilo. Akkor irtam meg ezt a “naplot” es elkezdtem odafigyelni. Nem fogyokurazok, nem dietazok konkretan, de leallt a gyors hizas. 27. heten jarok 6,5 kilonal osszesen. Addig amugy en is vizesedtem, de azota arra is odafigyelek es megszunt a problema.


Mersekeld a sobevitelt minimalisra, igyal sok vizet (napi 3 liter minimum es sima viz), erdemes nyers zoldseget, gyumolcsot beiktatni minden napra, ha eddig nem ettel. Az alma pl nagyon jol hajtja a vizet, de ilyenkor finom a barack, a karalabe, repa, stb. Amit nyersen megeszel minden jobb, mint a semmi (de gyumolcsok kozul ne a magas cukortartalmuak, pl szolo, baban). Nyilvan nem kiloszamra, de mar napi 2-3 darab gyumolcs/zoldseg is sokat segit.


A mozgast pedig meg kellene probalnod aprankent beiktatni.

Nem kell kondizni jarni, de a gyaloglas idealis terhesen is, tulsulyosan is. Minel kevesebbet mozogsz, annal kevesbe fogsz birni, de ennek igaz az elkenkezoje is: ha elkezded es aprankent emeled az idot/tavolsagot, akkor annal jobban birod majd.

Ha nem mozogsz (ertsd: a nap nagy reszet nyugalmi allapotban toltod, fizikailag inaktiv vagy), akkor gyakorlatilag enni sem kell sokat a hizashoz es a vizesedest is indokolhatja.

2018. aug. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát sajnos a fogamzásgátló szedése és egy munkahelyváltás miatt hanyagoltam el így magam. Mindig is kövér voltam,sporttal és normális étkezéssel lement több éve 30 kg,amit tartottam is,de 4műszakos munkarend mellett nem tudtam folytatni, felborultak az étkezések, ha épp 12óráztam,akkor otthon csak aludtam,ilyesmi. Most pedig már erőm sincs semmire,pedig veszélyeztetettként nem dolgozom már. Vettem egy szobabiciklit, tegnap még csak 10percet tekertem,de majd megpróbálok ennél azért többet.
2018. aug. 8. 08:26
 10/15 anonim ***** válasza:
Én hasonló súllyal estem teherbe, végig tartottam a 160 grammos szénhidrát diétát (határon lévő cukor érték miatt). 10 kilóval lettem kevesebb szülés után és 3 kiló fölött született a babánk.
2018. aug. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!