Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

17-18 hetes Kismamik hogy vagytok? 😊 Alhasi húzódás, nyomás normális ebben az időszakban?

Sajnos a múlt héten vérzésem volt, de a Kisbabànkkal szerencsére minden rendben van, és velem is. Aggódó típus vagyok, mert már volt egy vetélésem.

Az orvost fekvést írt elő. De sűrűn érzem az alhasamnál, a méhemnél a nyomást. Az is előfordul, hogy az altájam is fáj. Kérlek szépen írjatok! 😊 szívesen beszélgetnénk☺️🤗 Köszönöm szépen 😊

Keress kérdéseket hasonló témákban: 17-18 hetes, aggódás

2018. aug. 9. 11:47  Privát üzenet  

A válaszok
Szia, 17 hetes vagyok, második babámat várom, mindkét terhességnél volt ilyen nyomás, húzódás, emiatt ne aggódj :) A nyomás egyébként attól is lehet már, hogy a baba nyomja ki magát, legalábbis az enyém úgy egy hete már csinálja. Pihenj, szedj magnéziumot, és nem lesz semmi gond :)

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2018. aug. 9. 11:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod😊🤗

Nekem nyilván minden furcsa, és sajnos nem tudom elengedni magam. Ez tudom az én hibám, remélem majd túl jutok ezen is😊

Magnéziumot szedek napi 3x1. Sokszor húzódik főleg éjszakánként. Igen, én is gondoltam rá, hogy a Baba nyomja vagy egy ideget talált el, mivel van olyan hogy egyetlen pontban érzem. Nől a pocakom is, tehát minden lehetséges valóban😊 Örülök a válaszodnak, hogy ez normális! 😊 és ez különben meddig tart? Mindvégig lesznek ilyen nyomások?

# 2/10Időpont 2018. aug. 9. 12:12 Privát üzenet
Lesznek, és ahogy nő a baba, egyre erőteljesebb, mert hát ő is egyre erősebb lesz. Egy idő után rendesen látod majd, melyik felén van a hasadnak, mert el is deformálja :D Én néha ki tudom már most is tapintani, mert van, hogy érzem a nyomást, de csak a méhem egy része kemény, a többi része puha. Valószínűleg a kemény rész az, ahol ő feszíti a hasamat :)

# 3/10Időpont 2018. aug. 9. 12:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ez de érdekes😊 nagyon jó! Na igen ezért jó, ha már tapasztalt Édesanyuka ír, segít. Köszönöm szépen. Célszerű lenne, lazábban vennem a várandósságot😊

# 4/10Időpont 2018. aug. 9. 12:22 Privát üzenet
Megértem, hogy nem megy, az első terhességem missed ab lett, úgyhogy második baba, de harmadszor vagyok terhes. Előzőleg én is jobban aggódtam mindenen, most már könnyebb, mert tudom, mi normális. Mozgást érzel már? :)

# 5/10Időpont 2018. aug. 9. 12:23 Privát üzenet

17+5hkm itt! :) Nekem nem telik el nap anélkül, hogy ne fájjon a hasam. Nem is a fájás a jó szó rá, hanem nyomás, feszülés, húzódás, szúrkálás váltogatva. Van, hogy sokat sokszor, van, hogy kevesebbet. Ha többet fáj nyűgösebb vagyok, mert rányomja a bélyegét a hangulatomra, de kis pihenés általában helyre hoz. Az elején rosszabbúl viseltem, de már megszoktam. Én már bele is törődtem, hogy a hasfájós terhes vagyok. A férjem ha kerdi, hogy vagyok már meg se lepődik azon, hogy "Jól, csak fáj a hasam, de csak úgy ahogyan szokott.". A nőgyógyászom és a védőnőm szerint is rendben van minden.

Kitartást! :)

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont 2018. aug. 9. 12:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szintén az első missed ab volt nekem is, és 3 évet vártunk rá, orvosi segítséggel ( nem lombik ), de “törzsvendég” voltam a dokinál. No de, szépen fejlődik ami nagyon jó hír. 😊 Igen, van hogy érzem, de még nem mindennapos. Eleinte buborék pukkadásra hasonlított, pár napja már erősebb. Ha érzem is, akkor esténként. 😊 már várom nagyon, hogy érezzem mindennap és erősebben a Mi kicsi Lányunkat💗

# 7/10Időpont 2018. aug. 9. 12:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Sziia 😊 én is ma vagyok pontosan 17+5 💗 valóban nem fájdalomról lehet beszélni, illetve érezni, hanem teljes az amit leírtál. Tehát akkor ez tényleg ezzel jár. Már az is felmerült bennem, hogy az én szervezetem nem bírja. És ehhez hasonló hülyeségek. Már sokszor a férjem agyára megyek vele😀 Köszönöm szépen, hogy írtál! 😊☺️ Boldog Babavárást kívánok! 😊

# 8/10Időpont 2018. aug. 9. 12:56 Privát üzenet

Szerintem csak annyi, hogy mindenkinek másképp reagál a szervezete a változásokra. Én azon a véleményen vagyok, hogy még mindig jobb mintha végig hánytam volna az első trimesztert. :D Az elején engem is aggasztott, hogy bajt jelent, de 2 orvos is megnyugtatott. Én az elején még görcsöltem is, ők azon sem aggódtak, állítólag ha nem erős és csak olyan normál menstruáció szerű

a görcs akkor még az is belefér, főleg az elején. Nekem is volt vérzésem, de nekem méhszáj polip miatt (azóta szerencsére felszívódott), de 2-3 alkalom után azt is megtanultam felismerni a vérzés jellegéből. Én úgy a 11 héttől tudom helyén kezelni ezeket, azaz nem aggódom és tudatosult bennem, hogy mik azok a tönetek amiken nem kell aggódnom, azóta sokkal kiegyensúlyozottabb és boldogabb terhes vagyok. Kívánom neked is ugyanezt! Ja és én is kislányt várok. :) (6-os válaszoló)

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont 2018. aug. 9. 13:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szívből gratulálok Neked is! 😊 hát nekem kijutott a hányásból bőven a 3. hónapig, de nem bántam, mivel volt visszajelzésem😊🤗 Sok hormont is kellett szednem. És ugye már egyszer a testem úgy mondd cserben hagyott, még mindig nem merem beleélni magam úgy Isten igazán. De magamhoz képest már jobban viselem😊 Köszönöm amit írtál, én csak próbálom úgy tenni, kisebb-nagyobb sikerekke megy is🙂 Minden jót kívánok Nektek😊🤗

# 10/10Időpont 2018. aug. 9. 13:13 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
18-19 hetesen kisebb fájás, inkább húzódás szerű érzés az alhasnál főleg mozgás hatására normális ilyenkor?
Ezek normális tünetek?
Izomlázszerű fájdalom, húzódás az alhasban középen és 2 oldalon is (kb petefészkek környékén) normális?
30 hetes kismama vagyok és a mellkasomban furcsa érzést érzek. Mintha valami lüktetne benne vagy húzódna, nem fáj, de kényelmetlen és kellemetlen. Volt valaki így? Normális?
Normális a 13. hétben az alhasi húzódás, enyhe görcs érzése? Nem folyamatosan csak időközönként!
17 hetes állapotos vagyok, néha alhasamban huzódásos érzést érzek, volt hogy orrfújáskor is. Amikor hátamra fekszem alig birok felkelni, mert fáj a derekam, a fenék csontom,...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!