Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Próbálkoznátok a babával, ha...

Próbálkoznátok a babával, ha tudnátok, hogy ha sikerül a terhesség elsőre,6-7 hetesen komoly vizsgátok lenne? (Munkaviszony folytatásának feltétele)

Figyelt kérdés
Mivel még nem voltam terhes, nem tudom mennyire meredek vállalkozás ezt meglépni. Tényleg ennyire szörnyű ez a 5-12. hétig tartó időszak?
2018. aug. 9. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 9 hetesen bevállaltam egy vizsgát, ha nem sikerül, kirúgnak. Tehát elég stresszes volt az egész, ám 4 óra kínzás után átmentem. Egész jól viseltük, igaz, nekem nem igazán volt hányingerem-hányásom, csak fáradtság, de nem volt vészes.

Sajnos nem lehet tudni előre, hogy fogod viselni a terhességet. Én azért mertem bevállalni, mert az előző terhességemet is jól viseltem, persze nem volt biztos hogy most is úgy lesz, de szerencsém volt. :)

16 hkm

2018. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Figyelj. Elsősorban el kell döntened, hogy mi fontosabb. Legtöbb esetben nem jön össze a baba elsőre, ezért azt tanácsolom, hogy ha tényleg akarjátok, próbálkozzatok.

Ha meg ugy érzed, hogy a munka még fontosabb, akkor várjatok vele amíg lejár ez a vizsga. Igazából egy hónapot veszítetek.

2018. aug. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Van, aki korhazba kerul veszes hanyas miatt, van, akinek semmilyen tunete nincs. A tunetek altalaban 6-8 hetesen indulnak, ha szerencsed van, akkor meg addig nem. Hogy probalkoznek-e, azt nem tudom. Anno en feltehettem volna a kerdest, hogy probalkoznatok-e, ha tudnatok, hogy egy szuper ket hetes tengerparti nyaralas var ratok, ahol mindent fizetnek, de varandosan nem repulhetek a dokim tanacsara, le kell az utat mondani. En mar nagyon nagyon vagytam gyerekre, igy bevallaltam, hogy osszejohet, az volt az elso honapunk. Az utazas elott 2 nappal teszteltem pozitivat, termeszetesen nem mentem el, es egy nagyon kicsit bantam ugyan, de a gyerekre sokkal jobban vagytam az utazasnal.
2018. aug. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért a 6-7. hét még nem olyan vészes, lehet, hogy megúsznád (még) a rosszullétet, na meg az se biztos, hogy elsőre sikerül. De ha én ebben a helyzetben lennék, inkább csak a vizsga után kezdenék el próbálkozni, úgy nem stresszelnék annyira.
2018. aug. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkaviszony fenntartásához kell ez a vizsga, mindenképp a vizsgát választanám, és csak utána vágnék bele a gyerekvállalásba, hiszen fontos a biztos anyagi háttér.
2018. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Minden terhesség más. Pl sógornőm is úgy volt mint én, semmi tünet csak a pocak. Se hányás, se semmi. Aztán másodjára lánya fog születni és az eleje óta hányingerrel küzd és nagy fáradtsággal, korai vizesedéssel.

Úgyhogy ez semmiképp sem genetika, hanem terhesség kérdése.


Mivel csak "pár hétről" van szó, én inkább várnék, biztos ami biztos. Elvégre fontos az is, hogy a munkahelyeden megfelelő legyen a viszony, hogy később ne csapják rád az ajtót. Amúgy már megvan a biztonságos munkaviszony időd, amire a juttatásokat kaphatod, ha összejönne a baba?

2018. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Természetesen, 5 éve dolgozom itt, ez egy új pozicióhoz kapcsolodó vizsga. 30 éves korom előtt azért jó lenne már, másfél éve halogatjuk mindig a munka miatt... Szívem szerint már most próbálkoznék, de nem lehet egy éppen futó projekt miatt. Februárban indulna egy újabb és addigra tudnom kéne, hogy mi lesz, mert terhesen nem tudom majd vállalni. Ezért gondoltam, hogy adok plussz egy hónap esélyt...
2018. aug. 9. 14:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Azon az egy honapon nem mulik semmi, en inkabb varnek meg vele. Mert ha tenyleg osszejon elsore es ne adj isten nagyon rosszul lennel, akkor oda a vizsga.
2018. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2# bocs, de ez mekkora baromság már.... Ha megkerdeznél egy anyukát, hogy a babája fontosabb vagy a munka, nyilván azt mondja, hogy a baba. De marha jól jön ha valakit kirugnak, azért mert nem csinálja meg a vizsgát. Bármi lehet, lehet hogy jól viseli, lehet hogy nem. Pár hetet igazán lehet várni szerintem a babával.
2018. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6-7 hetesen már alig éltem, ki se jöttem a fürdőből, folyamat hánytam.

Esélyem sem lett volna semmit csinàlni, nem hogy vizsgázni!

2018. aug. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!