Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kétpetéjű ikerterhességet...

Lues kérdése:

Kétpetéjű ikerterhességet állapított meg tegnap a dokim az uh-n. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
5 hetes kismama vagyok és annyit mondott, hogy csak apának mondjam, senki másnak.2 hét múlva kontroll. Mekkora a valószínűsége, hogy az egyik petezsák felszívódik? Volt valaki hasonló helyzetben?
2018. aug. 10. 06:20
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Sajnos bármi lehet. Ikerterhességnél a kritikus időszak nem is a 12., hanem a 18. hét, ha akkor is megvannak mind a ketten, akkor valószínűleg maradnak is.

Nekem 4+2 hetesen találta meg a doki a két petezsákot. Az egyikben még szikhólyag sem volt akkor. Ő ki sem ejtette még a száján azt, hogy ikerterhesség, és azt mondta, hogy az a kicsi, 3 mm-es petezsák-szerű képződmény még előfodulhat, hogy felszívódik.

De 7 hetesen már egyformák voltak és szívhangjuk is volt. Nekem szerencsém volt, élve és egészségesen születtek meg 36 hétre, már másfél évesek.


Szerintem tényleg ne mondd senkinek és ne is éld bele magad. Én csak a 24 hetesen mertem elmondani mindenkinek, hogy ikreket várok.


Szurkolok, hogy rendben legyen minden.

2018. aug. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy nálad rendben volt minden! Nálam az egyik pzs 7mm, a másik 8mm. Aggódok, nem tudjuk egyelőre feldolgozni,hogy mi a helyzet. Hol örülök, hol kétségbe esek...
2018. aug. 10. 06:51
 3/6 anonim ***** válasza:

A legfrisebb kutatások szerint sokkal több az ikerterhességnek induló terhesség, mint ahány ikerpár végül a világra jön. Sokszor már az első uh előtt felszívódik. Így anyuka sosem tudja meg, hogy valójában ketten voltak.


Amúgy, hogy nálad mi lesz azt senki sem tudja.

2018. aug. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásodat, ezekkel tisztában vagyok. Utánaolvastam a dolgoknak,csak érdeklődöm,hogy hasonló helyzetben lévő kismamiknál mi lett a vége...
2018. aug. 10. 07:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Két ikerterhességem volt. Az egyiknek nem lett jó vége, sajnos félidőn túli vetéléssel végződött. Nyilván tudod, hogy ikreknél sajnos nagyobb a vetélés, koraszülés kockázata, mint az egyes terhességekben.Amikor újból ikerterhes lettem, képzelheted mennyire megijedtem, de

szerencsére semmi nem gond nem volt másodjára, szépen időre születtek. Szóval úgy kell hozzáállni, hogy minden rendben lesz, mert az ikerterhességek nagy része problémamentesen lezajlik és két egészséges baba születik a végén, erre kell összpontosítani amellett, hogy az ember azért két lábban a talajon marad. (Mi pl. másodjára csak félidő után avattuk be a családot, ezt értem ez alatt.)


Az első terhesség elején nekem azt mondta a dokim, hogy ha megjelenik mindkettőnél a szívhang, akkor már nem szoktak felszívódni, többnyire marad mindkettő. Két hét múlva ez jó eséllyel ki fog derülni. Boldog babavárást!


Javaslom, hogy csatlakozz az Ikres anyukák facebook csoporthoz, rengetegen vagyunk, nagyon jó a közösség, és bármilyen kérdésedre rengeteg válasz, tapasztalat érkezhet kifejezetten ikres tapasztalattal. :)

2018. aug. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

szia!

nekem 4 hetesen derült ki,hogy ikreket várok (lombik),nekem azt mondta a dokim,miután az 7.héten vertek a szívek,hogy kevés az esélye,hogy baj lenne. persze végig izgultam,nehogy meghaljon az egyik..stb. Most a 29.héten vagyok,és semmi gondunk nem volt.csak hamarabb nö a has,már most ugy nézek ki aki mindjárt megy szülni :) de mi is csak a 12.hét után mondtuk az embereknek,hogy babát várunk,addig nem mertük,hátha történik valami..

amikor meghallottad a hirt,biztos lesokkolodtatok..én is igy volta. :) de gondolj arra,hogy nem holnap fognak megszületni,lesz idöd felkészülni!nekem ez segitett.

sok boldogságot!:)

2018. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!