Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem 30. hetében...

Terhességem 30. hetében tartok,7 kilót híztam eddig. Ez tényleg sok?!?!

Figyelt kérdés

Bárkivel beszélek az az első kérdés hogy mennyit híztam. Anyósom és a védőnő ki kergetnek a világból hogy ez rengeteg és minden féle bajom lesz. A cukorterhelésem picit magas lett, de nagyából tartom a diétát. A vérképem tökéletes, még a doki is meglepődött milyen jók az értékeim.

Szóval most 30 hét alatt ez a 7 kiló tényleg akkora katasztrófa?!?!



2018. aug. 12. 07:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%
Önmagában nem lenne sok, de mivel egy normál terhesség alatt a 10-12 kg lenne optimális, és az utolsó hetekben begyorsul a súlynövekedés, ezért tényleg oda kell figyelned a hátralévö idöben.
2018. aug. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok. Az egyiknél 6-nál tartottam és 12 lett a vége. De a diétàt rendesen kell tartani, nem nagyjából.
2018. aug. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a 30.hétnél 9 kilónál tartottam. Szépen le lettem oltva, hogy még csak most jön a java, sok lesz a végére. Még plusz 2 kilót híztam, ugyanúgy ettem, mint előtte. 40+6ra született a fiam. Tehát összesen 11 kiló jött fel. Nem törvényszerű, hogy a végén jön a hízás java.
2018. aug. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyaltalan nem sok, ha normal testalkatrol indultal es nem volt sulyfelesleged. Ha lett volna, akkor szamitana “soknak” esetleg.

Ha ebben a tempoban haladsz, akkor 4-5 kilonal tobb nem fog feljonni mar, ami 11-12 kilot jelent osszesen, szerintem az idealis es kb le igy megy szulessel es az elso hetekben.

Max akkor lesz tobb, ha valami erosebb vizesedes kozbejon, de a voz meg lemegy, az mas.


En pl 27 hetesen jarok 6-6,5 kilonal, vekony vagyok, 13-15 kilot lottem be magamnak a vegere. Abbol maradhatnak is rajtam par kilo, azt nem bannam.

Elozo terhessegemnel ettol kevesebbet hiztam, 10 kilo lett a vegere. Az orvos amugy kevesnek erezte, azt mondta, hogy ram fert volna tobb...

Szulessel nekem lement mind es meg folyamatosan fogytam jo ideig.


En azt latom a kornyezetemben, hogy nem a terhesseg alatt felszedett suly okoz nagyobb bajt, 15 kiloig szinte egybol lemegy, afeletti hizast is legtobben leadnak, ha akarnak.

Inkabb azzal van a gond, amit szoptatas alatt szednek fel, legalabbis tobb ismerosom van, aki terhesen nem hizott sokat, szoptatas alatt pedig 10-15 kilot eleg gyorsan. Es annak a leadasaval szenvednek jobban...

2018. aug. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

DEHogy sok!

Aki 20-25 kg-ot hízik, na az sokat hízik 😄

Èn nem híztam a végén sem sokat, kb. 2 kilot.

Úgyhogy nem feltétlen szedsz fel a végén mèg 5 kg-ot.

2018. aug. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ha egyébként nincs felesleged, akkor egyáltalán nem sok. 30+6 illetve 31+0-nál mért a dokim és a védőnő. +4 illetve a másiknál +3 kg voltam.

Bár én az elejétől diétázom IR miatt. A diétát neked is szigorúan tartanod kellene, mert sajna nem csak súlygyarapodás lehet sok a magas cukortól.(nagy súlyú baba, behipózik szegény születése után mert az inzulin háztartása a magasabb cukorhoz szokott hozzá és ez mikor kint van leviszi a saját cukrát...)

2018. aug. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem sok. Én 4 kilónál tartottam és még 3 jött fel. Ezek nem olyan kilók, szülés után lemegy. Hát nekem le is ment sajna még három. Most 7 hónapos a baba, most kezdem magam összeszedni. 53 kg-ról indultam, olyan szinten lefogytam utána, hogy 49,6 kg voltam a 166 cm-hez. Szóval még az sem baj, ha marad rajtad 1-2 kg szülés után.
2018. aug. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Abszolút nem sok.
2018. aug. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ha normális indulósúlyod volt akkor nem, nem is értem miért mondogatják neked, hogy ez sok.

Én 10kg-ot híztam kb a 30.dik hétre senki sem mondta, hogy sok és az utolsó hetekben még 3kg-ot szedtem fel.

2018. aug. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én 34 hétnél vagyok eddig +6kg és ezzel elégedett a dokim és a védőnő is. Nem lehet h azért szóltak mert "hirtelen" (2 vizsgálat között) jött fel a java? ...mert olyanért nekem is szóltak. (3 hét alatt feljött 4 kiló ami azért nem a baba volt)


A diétát viszont figyelni kell. Nekem is akkor "szaladt" meg mikor kicsit ellustultam. Akkor figyelmeztettek h messze még a vége, szigorítottam és utána szépen lelassult a hízás. (Konkrétan 20 hét körül jött fel ez a 4 kg, azóta vizsgálatonként olyan fél kilóvan nő a súlyom...ami a baba növekedése)

2018. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!