Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességnél normális a fogyás?

Vikusz30 kérdése:

Terhességnél normális a fogyás?

Figyelt kérdés
2 hete tudom hogy terhed vagyok. Mikor kiderült akkor 97,2 kg voltam, most 95,1 kg vagyok.

2018. aug. 13. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Normális. Az ember súlya ingadozik is néhány kilót. De ha kicsit odafigyelsz, valódi fogyást is el lehet érni.
2018. aug. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Normális.

Sokaknak nincs, vagy csökken az étvágya. Plusz még jöhet a hányós rosszullét is.

A kiszáradás az egyetlen, ami veszélyes ebből a szempontból. De ha jól értem, Nálad ilyen probléma nincs jelenleg.

2018. aug. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyobb súlyról indul vki, akkor nem is baj. Barátnőm cukros diétát kellett tartson. 94 kg ról indult (163 cm.hez) , és a végére 85 lett...ő az aki negatívan szedte "fel" a kilókat . Van ilyen is. Egészséges, 3 kilós lánya lett.

Én is fogytam most (12 hetes vagyok) , mert egyrészt dolgozom, másrészt amúgy is diétát kell tartsak, harmadrészt semmi étvágyam, viszont hányingerem meg elég rendesen van. Az első két terhességemnél az elején is híztam 2-3 kgt biztos.

2018. aug. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora plusznál nem gond, van miből fogyni. Én is hasonló súllyal kezdtem a 2. terhességemet, a védőnő és a doki még meg is dicsért, hogy szépen kúsznak lefele a kilók. Eleinte nem volt tudatos, csak az étvágyam csökkent, középidőtől diétáztam (nem orvosi utasításra). A vége fele vizesedtem, de így is kisebb súllyal mentem szülni, mint amennyivel teherbe estem. A baba szépen fejlődött, 3300-zal született makk egészségesen. Továbbra is odafigyelve, fél évvel szülés után elértem az első baba előtti súlyomat.
2018. aug. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez normális. Nekem is ingadozik a súlyom. 18 hetes vagyok és az utóbbi 3 hétben híztam 2 kilót, amiből 1,5 utána le is ment mert beütött a kánikula és étvágyam semmi, úgy kell magamba tuszkoljam az ételt. 61,5-el kezdtem és most vagyok 63, a védőnőm szerint nem gond ha időnként van fogyás abban az esetben ha normálisan eszem és fogyasztok elegendő folyadékot is.
2018. aug. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

10. Hétig fogytam

Nem émelyegtem

Volt étvágyam


Normàlis


A végére 13 kg jött fel


Szülésből hazajövetelkor -8 kg

1 hónappal később fél kg van rajtam

2018. aug. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek! Nekem mondta az orvos hogy diétázzak! De nem kivánom az ételt alig eszek! Tegnap egy kis adag salit ettem egésznap és nem éhezek. A súly csökkenésnek örülök. Emígy semmi bajom se hányinger, se semmi. Fittebb energetikusabb vagyok.
2018. aug. 15. 07:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Folyadékbevitelre figyelj!

Azt is megmobdta a doki, hogy HOGYAN diétázz?

Nem terhesen se jó csak úgy össze-vissza diétázni, de várandósan meg nagyon nem mindegy.

Nem célszerű nullára levinni a szénhidrátot...

2018. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen mondta hogy a 3 hónapja megbeszélt diétát dolytassam. Csak nég nem voltam terhes nem fogytam általa annyit terhesen hatékonyabbnak tünik!
2018. aug. 18. 05:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor jó! ☺
2018. aug. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!