Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, akinek későre...

Van itt olyan, akinek későre derült ki a terhessége és nem nagyon voltak tünetei? Leírnátok a történeteteket?

Figyelt kérdés
Mikor jöttetek rá végül, hogy derült ki?
2018. aug. 13. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Egy 4,5 éves, egy 2 éves és egy fél éves gyerekem volt. A férjem rengeteget dolgozott. Váratlanul meghalt az édesapám...:(

Mivel úgy tudtuk, a férjem eü-i problémái miatt nem lehet spontán gyerekünk, nem aggódtunk. A szoptatás miatt amúgy sem állt még be a menzesz. Fizikailag is, lelkileg is nagyon megviselt voltam... az tűnt fel, hogy már nagyon régen jött meg. Csináltam egy tesztet, pozitív lett. Hát nem éreztem azt a földöntúli boldogságot, mint az első 3-nál.

Az orvos megállapította a terhességet, 9 hetes voltam. Egyszerűen nem akartam elhinni. A menzesz kimaradásán kívül semmi más tünetem nem volt, mondjuk az első 3 gyereknél sem volt.

Hát így lettünk 4 gyerekesek :)és milyen jó, hogy így alakult!

2018. aug. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam terhesen uh-n, és ott volt egy 18 év alatti lány aki 36-38 hetes terhes volt már, de ott tudták meg. Húsos volt, nem kövér, de semmi hasa nem volt! Szülei örjöngtek, csaj meg sírt, mert nem tudta, hogy baj ha nem jön meg... Orvosok futkaroztak, hogy most rögtön be kell feküdnie mert eddig semmilyen vizsgálat nem lett elvégezve.
2018. aug. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Off: nekem is van egy ismerősöm, 8 hónapos terhes a 2.gyerekkel, és kb.semmi hasa nincs.
2018. aug. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
KB a 9. Héten teszteltem. Semmi terhes tünetem nem volt, csak egy kicsit rövidebb volt a vérzésem (de 1 meg jött a szokott időben, csak a 2. Maradt ki), illetve kevésbé kívántam enni (de épp érzelmileg sem voltam a toppon, arra fogtam).
2018. aug. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#2 na ez az ami totál hihetetlen! Mármint nem az, hogy te ezt láttad... :D hanem, hogy a kiscsaj nem jött rá magától.


Tudta ő, csak homokba dugta a fejét. Oké, buta mint a tök, nem tudja miért van a menstruáció. Na de hogy a kb 20 héttől egyre intenzívebb magzati mozgást ne érezze.. ezt én nem tudom elhinni.


Amúgy nekem is van egy közvetett ismerősöm hasonló sztorival, de már akkor sem hittem el. Ő 16 volt, mikor durva epegörcs miatt hívták a mentőket, aztán kiderült, hogy szülés lesz. Persze állítólag ő sem sejtette, hogy terhes. Ő is kicsit dundika volt ez tény.

De ezt nem tartom indoknak. Sok duci, sőt kövér kismama van még, mégis tudják mi a helyzet. :)

2018. aug. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Anyósom állítja, hogy semmit nem érzett a harmadik terhességéből. A család meg állítja, hogy semmit nem lehetett észrevenni. Elkezdtődtek a fájások. Az első 2 szülés programozott császár volt, így anyósnak fogalma nem volt, milyen vajúdni. A kiérkező mentő vesegörcsre gyanakodott. A kórházban vetélést gyanítottak. Ehhez képest született egy egészséges kislány.
2018. aug. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért rohadt irigy vagyok 😀 én 14 órát hemperegtem félájultan, másnak meg csak görcsöl a hasam és hopp ott a baba 😀
2018. aug. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 oké, de képzeld el, hogy teljesen felkészületlenül szülsz egy gyereket. Se babaholmi, se semmi előkészület. A két kamasz gyereked mellé beállítasz egy újszülöttel. Én egy cseppet sem irigylem.
2018. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én 2 esetet is tudok mondani.

az egyik unokahúgom. 17volt tavaly, sokszor elájult, fáradékony volt. Nagynéném orvostól orvosig hordta, csináltak vérvételt is, meg még 1-2 más vizsgálatot, semmit nem találtak. De az ájulások csak nem maradtak el. Nagynéném elvitte magándokihoz, ő közölte, 22 hetes terhes.


A másik anyukám. 3 tesóm volt, az egyik 20 a másik 15.

egyszer anya elment a nődokihoz, de csak ilyen alap szűrésre. Ott közölte vele a doki 32 hetes terhes.

Sosem volt sovány, nem látszott rajta. szülni abban a ruhában ment, amiben előtte is járt. A kisebbik tesóm után elköttette magát, eszébe nem jutott, h még így is becsúszna.

2018. aug. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nekem ez azért hihetetlen (nem azt mondom, h hazudik az illető, csak nekem furcsa), mert ugye a magzatmozgások elég egyértelműek, szóval aki már szült, biztos tudja milyen, nem lehet mással összetéveszteni, talán kezdetben még igen, de amikor már lerúgja a vesédet...

Még olyanról el tudom képzelni, akinek első terhessége és eleinte fogalma sincs, mit kellene éreznie, de mondjuk én olyan orvoshoz szaladgálós típus vagyok, ha már gyanús lenne valami, annak ellenére is pl., h megjön a mensim, biztos elmennék megnézetni.

A sima vérvételből amúgy lehet, h nem vették észre, mert ha nem merül fel a terhesség gyanúja, akkor nem szoktak hcg-t nézetni. Másból nem igazán lehet megtudni, csak ugye az ultrahang.

2018. aug. 16. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!