Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes leszek holnap nem...

31 hetes leszek holnap nem szedek magnéziumot meg külön kalciumot sem szedtem (hanyingert okoznak ki nem allhatom az izuket magneziumotol 16 hetesen begorcsoltem annyira meghajtott hogy lefososodtam) ez miert akkora baj?

Figyelt kérdés

Jajj vedonom mondta hogy naoi 3×1 magneziumot kellene szednem de en egyaltalan nem szedek.

De azert hogy ne essen hasra szegenykem azt mondta napi 1× 2× iszom mikor hogy.

Terhesvitamint szedek elevitel kezdtem utaltam hanytam dmessel fokytattam nemileg jobb aztan egy ket get kihagyas utan szedtem ladevitet most meg megint dmeset.

2 naponta egyet de pl akinel szulni fogok meg azt mondta szimplan ne szedjek terhesvitamint 30 het utan..


Miert akkor baj ha nem szedek


2018. aug. 17. 10:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Mellesleg ugy vagyok vele a kismama vitaminban van magnezium kalcium is
2018. aug. 17. 10:58
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Egyáltalán nem baj, ha nem görcsölsz.
2018. aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%

Nem baj, miért lenne baj? Ez amúgy is csak megint egy magyar divat, hogy nyomassuk a terheseknek a magnéziumot.

Ugye tudod mire való? Izomlazító, tehát ha görcs van akkor hatásos, ha nincs akkor feleseges.

2018. aug. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Van benne, de kevés.


Szedj másik fajta mg-ot! Ez azért fontos, mert a csontritkulás most alakul ki nálad, mert a magzat elveszi a testedtől.

2018. aug. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3

Izomlazító ÉS a csontállagért felel.

2018. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem vagy tőle jól, ne szedd. A magnéziumtól egyébként én is rosszul voltam.
2018. aug. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

14 hetesen hagytam abba minden bógyó szedését (addig sem volt túl rendszeres).

Mivel minden eredményem mindig jó volt, és soha nem keményedtem, nem is volt ezzel baj.

37. hétig dolgoztam pultosként, 39+3-ra szültem egy egészséges babát.


Szóval semennyire nem baj, ha egészséges vagy, nem keményedsz, nincsenek görcseid, akkor felesleges.

2018. aug. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A 7. héttől nem szedtem vitamint, mert hánytam tőle még jobban, 17 hetesen kezdtem újra (femibion), most már nincs vele bajom. Előző terhességnél szedtem végig, akkor nem tűnt fel, hogy rosszabb lenne tőle. Kalciumot egyikkel se szedtem külön, a magnéziummal mindkettőnél úgy voltam/vagyok, hogy ha éreztem, hogy keményedek, görcsölök, vettem be, el is múlt, de nem szedtem napi rendszerességgel. Most 18 hetes vagyok, szerintem vagy 2 hete nem kellett, nincs semmi bajom, nem látom indokoltnak.
2018. aug. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:

Nem csak egyetlen magnéziumkészítmény van a világon, hanem vagy hatszáz különféle. Az egyik tabletta, a másik italpor, a harmadik pezsgőtabletta stb. Aztán az egyikben 30 mg magnézium van, a másikban 150 mg, a harmadikban 400 mg stb. És ráadásul az egyik magnézium-orotátból van, a másik magnézium-karbonátból, a harmadik magnézium-citrátból stb. Tehát csak azért, mert egy rossz volt, soha többet magnézium? Hiszen ott van X másik, ami hasznos lesz és nem fog hasmenést okozni.

Ha nem feszül fájdalmasan a hasad és a vádlid se görcsöl, akkor nem létszükséglet magnéziumot szedni. Ha viszont van magnéziumhiányra utaló tüneted, akkor úgy szedd a magnéziumot, hogy egyszerre 200 mg magnéziumnál többet ne nyelj le. Ha Magnosolv-ot iszol, akkor oszd ketté. Idd meg az egyik adagot, aztán 1-3 óra múlva a másik adagot. Ha biztosra akarsz menni, oszd 3 felé és 1-1 óra szünettel elválasztva idd meg. Egy Magnosolvban 350 mg magnézium is lehet. Ilyen nagy adag megmozgatja a beleket.

A terhesvitaminból viszont ugyanúgy nem szívódik fel a magnézium (ha van benne), mint ahogy általában a multivitaminokból se. Egyszerű oka van: magnézium-oxidból nem szívódik fel a magnézium.

2018. aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!