Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van különböző típusú...

Miért van különböző típusú terheléses cukorvizsgálat kismamáknál, ma ilyennel találkoztam?

Figyelt kérdés
Ma volt nekem a két órás vizsgálat ugye, egy vénás vér éhgyomorra, majd 75 g glükóz és 2 óra múlva megint vérvétel. Viszont volt ott egy kínai fiatal kismama, akitől 5x kellett venni vért különböző időpontokban, nem láttam enni, se nagyon mászkálni.

2018. aug. 22. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez orvos függő. Nekem éhgyomri volt,majd 60 és 120 percnél volt egy-egy vérvétel. Elvileg a mérvadó az éhgyomri és a 120 perces. A férjem is volt anno,neki 5 alkalommal nézték 1 órás időközökkel. A laborban úgy csinálják,ahogy a beküldő orvos kéri.
2018. aug. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ő cukros. A terhességi cukornál vannak bizonyos időközönként ellenőrzések, akkor tobbször vesznek vért!
2018. aug. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem voltam cukros.Nekem is az ötpontos cukorvizsgálatot csinálták.Gyorsan híztam és a baba is nagyobb volt azért ajánlotta ezt az orvosom.Amúgy tök jó eredményem lett.Utólag meg megállapítottuk, hogy nagyon vizesedtem.
2018. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem csináltak mindkettőt. Cukros voltam. Egyszer ezt egyszer azt kérték.
2018. aug. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4vagyok, bocs lemaradt

Az 5 vervetelestol függött kell-e inzulin.

2018. aug. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha valakinek vannak alapbetegségei vagy a tünetek indokolják akkor csinálják az 5 pontost.


Inzulinrezisztenciásoknak pl szinte mindig

2018. aug. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Orvos és betegség függő. Az alap ami neked volt, a másik kismama valószínű cukros.

Én IR vagyok ezért nem is volt terhelésem, itthon mérem diéta mellett.

2018. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó... Ez is h Jó.. Valakit egyáltalán nem mérnek...,
2018. aug. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. aug. 22. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!