Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt jelentkező...

ViktOria0126 kérdése:

Terhesség alatt jelentkező vérzés Sokan teszik fel ezt a kérdést, hogy akkor is menjen -e orvoshoz ha nem görsöl és nem vérzik erősen? A válasz IGEN!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sokszor olvastam,hogy nem tudja eldönteni egy kismama,hogy mikor kell orvoshoz fordulnia,hogy ha vérzés jelentkezik? Én ezzel kapcsolatban írom le most a véleményemet és tapasztalatomat. Egy terhesség alatt jelentkező vérzést bármilyen erősségű is komolyan kell venni és a lehető leghamarabb orvoshoz kell menni!

Akkor is ha nincs görcsölés és erős vérzés? Igen!!!!

Saját tapasztalat alapján írom ezt le és azért,hogy mások ne így járjanak mint én! Szóval a párommal szerettünk volna egy kistesót. A mostani hónapban nem jött meg a menzeszem ezért rá egy hétre vettem egy tesztet ami egyértelműen pozitív volt. Nagyon örültünk aztán rá egy hétre (kb. 6 hetes lehettem) egyik nap minimálisan elkezdtem vérezni de abszolút gyenge volt. (kevesebb volt mint egy rendes menzeszkor) majd másnap még mindíg vérezgettem de semmi görcsölés nem volt és a vérzés se volt erős. Tehát 2 napig vérezgettem majd harmadnapra elmúlt a vérzés teljesen. Vettem ekkor még egy tesztet ami már sokkal halványabban mutatta a pozitívat ezért elmentem a dokihoz aki a vizsgálat után közölte velem,hogy ez a baba nagyon valószínű,hogy elment. Ezért is mutatott a 2-dik teszt már halványabban mert megy ki a szervezetből a HCG hormon. Konkrétan minden féle fájdalom és görcsölés nélkül 2 nap vérezgetéssel ment el a babám úgy,hogy észre sem vettem. Szóval nem minden esetben és nem minden ember vetél el úgy,hogy erős görcsei és erős vérzése lenne. Ez egy tanulságos eset volt,hogy minden apró vérzést is komolyan kell venni és azonnal orvoshoz fordulni vele mert ilyen vége is lehet.


2018. aug. 23. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

És szerinted ha a vérzéskor elmész orvoshoz, mi lett volna?

Placebónak kapsz egy kis progeszteront, ami semmit nem ért volna. Hiába rohangál valaki orvoshoz 3 csepp vérzéssel, nem lehet vele sok mindent kezdeni. Ha elindult a folyamat, úgy is el fog vetélni, akár kap egy kis progeszteront, akár nem.

2018. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Csak épp az a nagy igazság, hogy akkor is ugyanilyen eséllyel lett volna ugyanez a vége, ha szaladsz.

Az első 12 hétben nem igazán tudnak mit kezdeni vele. Utána is csak azért kell szadni, mert már akkora a magzat, hogy biztos nem megy simán a vetélés.

24. hét előtt nem tudják jelentősen visszatartani.

2018. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják az előttem írók.

Sajnos az első 12 hétben nem igazán tudnak mit tenni az orvosok sem.

Progeszteron csak nagyon kevés százalékban szüksèges igazán, a többi esetben nem használ.

Én úgy vagyok vele, ha menni akar, menjen.

Akkor valami nem volt rendben, nem lett volna egészsèges.

Nekem az első terhességemnek a vége lett vetélés a 6. héten úgy, hogy már előtte 4 napja vérezgettem görcsök nélkül.

Amikor elvetéltem, görcsökkel tàvozott.

Még mindig inkább az elején, mint egy középidős terhessègnél forduljon elő. :(

2018. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez szerintem kémiai terhesség volt. Azon az isten sem tudott volna segíteni.
2018. aug. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 12 hetesen rohantam az orvoshoz egy nagyon minimális rózsaszínes wc papír miatt. 3-4 hete el volt halva a terhesség... szóval ennyit erről, sajnos nem mindig segít az ilyen. Persze jobb félni mint megijedni.

(azóta boldog 18 hetes kismama vagyok)

2018. aug. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Ezen az oldalon még soha senki nem mondta, hogy ha valaki minimálisan is görcsöl, vagy vérzik, ne forduljon orvoshoz. Éppen ellenkezőleg! Konkrétan számtalan esetben mi "gyakorisok" mondtuk a kérdezőknek, hogy marha gyorsan menjenek már be a kórházba, mielőtt baj lesz. Mert lehet így is baj, de lehet, hogy tudnak még valamit csinálni.

Szóval itt nincs mit kérdezni. Nekem már volt pozitív tesztem, orvos is látott petezsákot, mikor pár nappal az ultrahang után enyhén görcsölni és barnázni kezdtem. Azonnal kórházba mentem. Kaptam hormonpótlást és 3 napig bent tartottak megfigyelésen. Nekünk segített, 8 éves lesz már lassan a kisfiunk. Eszembe nem jutott volna otthon ücsörögni...

2018. aug. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják kémiai terhességnek, nem volt elég életerős a magzat, ha fejreállsz is elment volna. Azért nem görcsöltél meg véreztél nagyon, mert nem volt "igazi" terhesség.


Sajnálom, de ettől még ne add fel. :)

2018. aug. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!