Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lusta nagyon a pocaklakó, ez...

Lusta nagyon a pocaklakó, ez baj lehet?

Figyelt kérdés
22hetes leszek hétfőn. Mindennap mozog de keveset, főleg reggel érzem őt picit aktívabbnak, de onnantól max ha két óránta jelez ez egy mozdulattal... Velem egy kb hónapos kismamák, mondják, hogy nekik milyen aktív, és hogy "szétrúgják" őket. Az én picim még sose rúgott olyan erőset, hogy fájt volna. Van, hogy alig alig kivehetően "jelez". Természetesen kézzel sem érezzük még, van aki már igen. Ugye nincs vele baj? Hétfőn doki, akkor többet tudok.

2018. aug. 24. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem baj. Mozog, az a lényeg, hogy érzed őt. Én is kb. a 20. héten kezdtem el egyáltalán érezni mozgást, és beletelt egy kis időbe mire "szétrúgta a ház oldalát". Ne aggódj, minden rendben. :)
2018. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Két oránként érzed akkor még sokat is mozog.

A mozgás érzést több ok is befolyásolja. A baba nagysága, a méh és hafal vastagsága(akár zsír akár izom). A baba helyezkedése.

Abban biztos lehetsz, hogy egy 22 hetes mamának sem rugja ki az oldalát még a baba. Sok elsö gyerekes anyuka csak rácsodálkozik, hogy mit tud már a babája. Ilyen fitoktatást majd ha megszületik a baba is fogsz hallani(az enyám már áll, az enyém már érettségizik...)


Ami fontos, hogy a babát kb 6 óránként érezzed. 30-ik héttöl már nincsen annyi helye onnantól kezdve fontosabb is mert akkor már 6 óránként biztosan érezni, hogy ébren van.

Èn tudtam, hogy reggel 9-12 között van egy nagyobb mozgási idöszak, majd délután 5-8 között. Ha akkor nem érzetem, akkor ittam egy kis kolát, elfeküdtem a kanappén és beszélgettem vele. ìgy mindig megmozdult.

2018. aug. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nalam is ilyen volt a fiam.

Tok nyugis baba volt, aludt szinte rogton, nem nagyon kellett kelni hozza.

Most is jo alvo.:)

2018. aug. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Már most megtanulhatod, hogy más szerint az ő gyereke jobb, okosabb, ügyesebb, fejlettebb, szebb....stb, mint a tied.


Hidd el, őket sem rúgja szét a gyerek, hisz még csak a felénél járnak... Akkor mit mondanak majd 36 hetesen???


Tanuld meg elengedni ezeket a füled mellett, ne higgy el mindent, különben beleőrülsz, hogy mindenkinek tökéletes gyereke van, csak a tied "béna"... Szeretik ezt eltúlozni kicsit.


Én dolgoztam végig, nem is figyeltem minden percben, mikor mozog. Kb 20-22 hetesen éreztem először, és akkor még olyan gyengécske volt, hogy egész nap nyugiban csendben egy helyben kellett volna lennem, és figyelnem csak ezt, hogy tudjam, mikor mennyit mozog. Egyszerűen nem ez volt az első.

Ne izgulj, minden oké.

2018. aug. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen megnyugodtam, remélem minden a legnagyobb rendben. :)
2018. aug. 24. 11:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is keveset mozgott. Csak reggel meg este éreztem. Barátnőm meg leadta, hogy neki már cigánykereket vet a hasában meg milyen nagyon aktív meg ügyes (meg már tud írni-olvasni és legalább 3 nyelven beszél a 22 hetes magzata).

Nagyon rossz anyának érzetem magam és féltem, hogy valami baj van a babámmal, aztán az orvos megnyugtatott, hogy van aki még nem is érzi. A lényeg, hogy a 24. héttől már minden nap érzed a picit.

2018. aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is 20 hetes vagyok, második terhességem. 15 hetesen éreztem először, de én is azt veszem észre, hogy "keveset" mozog. De egyébként nem mozog keveset, szerintem a tiéd sem, csak mivel még kicsi, nem érezzük minden mozdulatát, csak az erőteljesebbeket. Van, hogy nekem is eltelik fél nap, és azon veszem észre magam, hogy jéé, még ma nem is éreztem. Van szívhang hallgatom, néha ráhallgatok, és hallom, hogy mocorog, viszont sokszor nem érzem. Leírták előttem is, hogy ezt sokminden befolyásolja! Ne izgulj, minden rendben! 😊 Mikor nagyobb lessz, már többször fogod érezni.
2018. aug. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!