Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akkor halasszuk el 3 hónappal?...

Akkor halasszuk el 3 hónappal? Vagy mennyit vájunk?

Figyelt kérdés
Most akartunk belevágni a dologba, viszont előzetesen nem szedtem vitamint. Először nem kifejezetten terveztem, csak folátot és inkább a táplálkozás által megoldani a dolgokat, kivéve ha felmerül valami hiány közben. Viszont sajnos csak most olvastam utána, hogy már a terhesség előtt kellene pár hónappal szedni, mert pl. a folát pont a legelején szükséges.... meg a többi vitamin is előkészíti a terepet, így elkerülhető számos betegség.... Úgy elszomorodtam emiatt, nem szívesen várnék hónapokat, a véleményetekre vagyok kíváncsi.

2018. aug. 30. 17:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A folsav vízben oldódó vitamin, nem tudod előre feltölteni a raktáraidat.
2018. aug. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy szem nem sok, annyit nem szedtem. Se előre, se semmikor.
2018. aug. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elhalasztanod. Sokan nem is tudnak a terhességükről az első hetekben.
2018. aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Vágjatok bele bátran a babaprojektbe, max, ha nagyon szeretnél vitamint szedni, akkor elkezdheted most, de semmi baja nem lesz a babádnak, ha nem szedsz semmi szintetikusat. :)
2018. aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Ne varjatok!

Ezt csak azert mondjak, hogy vegyed a vitamint, invesztald a penzed a gyogyszeriparba :)

2018. aug. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, hogy egyből terhes leszel, ez kifejezetten ritka. Most szedhetsz 2-3 naponta valamit, ha nagyon akarsz, de megteszi egy sima multivitamin is, nem kell sokszoros áron a terhesvitamin. 😊
2018. aug. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell várni a babatervezéssel emiatt.

Én sem szedtem vitamint a babatervezéskor, sem folsavat, sem semmit. Akkor szedtem először vitamint, amikor orvos közölte, hogy igen, tutira terhes vagyok. Teljesen egészséges kisfiam van.

Sokat segíthetsz, ha különböző vitaminokat szedsz, de ezek nem kötelező jellegűek.

2018. aug. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Azért folsavat egyáltalán nem hülyeség már a babatervezéskor elkezdeni, hiába nyomja itt mindenki, hogy csak üzlet. Persze attól, hogy nem szeded, nem lesz azonnal spina bifidás gyereked, csak nagyobb az esélye.

De hát kezdd el most és kész, nem értem mi a gond. Az se biztos, hogy elsőre teherbe esel. Ha meg igen, akkor is ovu előtt szeded 2 hétig, pozitív tesztig már 4, és ugye az első pár hét a legkritikusabb, amikor még nem tudod, hogy terhes vagy.

2018. aug. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

én kimondottan terhes vitamint nem szedtem

koenzim q10 -E vitaminnal(néha párom is szedte)

cickafarktea

palástfűtea

én ennyit tettem a sikeres fogantatásért

Pozitív teszttől kezdtem el az Elevitet 😊

2018. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

minket nem tervezetten ért a hír, hogy baba lesz. bár akartuk és vártuk, de nem készültünk rá. így nem is szedtem semmit, sőt néha cigiztem és ittam pár sört. meglepetés volt, hogy pozitív lett a terhességi teszt.

akkor kezdtem el a folsavat meg a DM-es terhesvitamint, plusz magnéziumot. teljesen egészséges 21. hetes babó van a pocakomban.

ne görcsölj rá, kezdj el szedni folsavat, és hajrá :)

2018. aug. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!