Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diabéteszes kismamák! Mit...

Diabéteszes kismamák! Mit reggeliztek, hogy ne ugorjon meg a cukorszintetek?

Figyelt kérdés

180 g-os diétára fogtak, most mérem magam minden étkezés előtt és után is. Minden értékem jó (éhgyomri 4,4, kaja előtt kb 5 körül van, kaják után olyan 6 körüli), de reggeli után mindig megugrik 7 fölé.

Reggelire 30 g ch-t kellene ennem, de csökkenthetem a mennyiséget, hogy ne nyomja ennyire fel az értéket? Vagy mit egyek, ami alacsonyan tartja a cukrot? Félek, hogy ez az egy érték miatt ítélnek majd inzulinra. :(



2018. aug. 31. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is így volt. Én először elkezdtem felezni a reggelit. Mármint úgy, hogy megettem, amit meg kellett, de két részletben, 1-1,5 órás eltéréssel. De így, már fél 6-kor kelnem kellett emiatt.

Aztán a Ceres teljes kiőrlésű, szénhidrátcsökkentett kenyér jött be. Attól nem ment fel ennyire.

2018. aug. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyébként engem is folyamatosan az inzulinnal fenyegettek. Igaz, ahogy haladt előre a terhesség nekem már nem csak a reggeli ugrott ki, hanem a vacsora, és néha az ebéd is. De a 8-at sosem értem el. A végére már nagyon szigorú lett a diétám. Csak 1 féle köretet tudtam enni és mindentéren teljesen beszűkült az étkezésem néhány fajta élelmiszerre.

De a 35. héttől javulni kezdett újra. A terhesség legvégére már tiltott dolgokat is ehettem néha, és nem ugrott ki a cukrom már tőle.

2018. aug. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es, és melyik reggeli után mértél? Az első vagy a második után?

Köszönöm, a ceres kenyeret kipróbálom. Arra gondoltam, hogy abonettel helyettesítem a reggeli kenyeremet, de abból meg félő, hogy nem tudom bevinni a ch mennyiséget.

2018. aug. 31. 10:40
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Omlettet ettem, változó zöldségekkel, 2--3 tojásból, kenyér nélkül.
2018. aug. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindegyik reggeli előtt mértem. Éhgyomorra, majd reggeli fele, a következő előtt mértem megint, ha 6 alatt volt, akkor megettem a másik felét, ha nem, akkor vártam még, majd újra mértem... majd a második reggeli után újra mértem, és az az érték került be a naplóba.

Az Abonett nekem nem jött be. Egyébként is az összes extrudált cucc gyorsan felszívódó az eljárás miatt, még akkor is, ha teljes kiőrlésű. De próbáld ki. Van, akinek elbírja a cukra. Nálunk a kórházban is azt adtak reggelire. De nekem már ott is le kellett cserélni.

2018. aug. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
27%

Joghurt, kefir, körözött paprikàval, tojás.

A vége inzulin lett, de nem vészes, csak reggel kellett szúrni, hogy ne ugorjon meg, onnantól a 160g ch diéta elég volt.

2018. aug. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Mert tejterméket Tilos CH diéta alatt reggelire enni, mivel a tejcukor gyorsan felszívódó, és nagyon emeli a vércukrot. Ezt minden dietetikai tanácsadásnál hangsúlyozták nekem.
2018. aug. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!