Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Positiv lett a kombinált...

Positiv lett a kombinált tesztem (1:201), tarkóredö 1.8mm, orcsont látható 2.3mm, beta hCG 68.81 IU/l / 1.935 MoM. , PAPP-A 0,744 IU/l / 0,364 MoM. Nagyon elkeseredtem, valakinek hasonló eredmények? 13+1 hetes

Figyelt kérdés

2018. szept. 12. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Először is csak annyit, hogy ne ijedj meg! A kombinált teszt nem tartozik a legmegbízhatóbb tesztek közé, diagnózist semmiképpen sem ad. Rengeteg kismamát láttam már, hogy beparáztattak a kombinált teszt rossz eredményei, de ez a teszt olyan értelemben nem is tud pozitív vagy negatív lenni, hogy egyértelműen mutatna valamit, max magasabb kockázati csoportba kerül valaki,ami tök sok mindenből adódhat össze. (Életkor, hormonszinteket mérnek ugye az uh. eredmények mellett.) És így is csak az jött ki, hogy ilyen értékekkel 201-ből egy, azaz egy baba betegen született. Az szerintem nagyon kevés, persze elhiszem, hogy ez így elsőre mégis ijesztő.


Tényleg megértem az elkeseredettségedet, én is átmentem hasonlón, de ne félj! Szerintem ezek nem olyan rossz értékek egyébként.

2018. szept. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Ennél jobb, de azért rossz eredményünk volt nekünk is. Hosszú tortúra után (több genetikai tanácsadás, prena teszt, chorionboholy biopszia) az amniocentezis adott eredményt. Ha budapesti vagy környéki vagy, ajánlom a Bajcsy kórházat, szuper orvosok, genetikusok, sok maganhelyen is voltunk, de ott voltak a legemversegesebbek és maximálisan hozzáértők is.


A kisfiunk 11 hónapos és a lényeg, hogy egészséges.

2018. szept. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Első vagyok, miért lettem lepontozva?

Egyébként nekem sokkal rosszabb eredményeim voltak, én is továbbmentem, Panoráma tesztet csináltattam, ami sokkal megbízhatóbb, mint a kombinált, de az sem 100%-os. (Nincs 100%-os teszt, az amniocentézis a legmegbízhatóbb, bár elvileg ott is volt már az életben tévedés.) (Ja, a panoráma teszt is olyan, mint a prena, ugyanaz az eljárás)

2018. szept. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Én sem értem a lepontozasokat, szetintem mindkettőnk válasza korrekt volt.
2018. szept. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek! Én most léptem be azóta, fogalmam sincs hogy ki pontozott le titeket, én biztos nem. Végül visszamentem ma egy prena tesztre úgyhogy elméletileg csak egy hetet kell várjak :( kicsit sokat idegeskedtem ma sajna így még kicsit görcsölök is ajándékba.
2018. szept. 12. 20:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia, megkérdezhetem mi lett a prenatest eredményeddel,illetve mi a helyzet azóta?
2018. okt. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia! megkérdezhetem mi lett az eredmény! Remélem egészséges a babád! Én is hasonló cipőben vagyok!
2018. okt. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezö mi ujság veletek?
2018. dec. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!