Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár hónapos baba mellett...

Pár hónapos baba mellett miért akartok gyorsan újra teherbe esni?

Figyelt kérdés

Nekem 4 hónapos a kisfiam. Szeretnénk majd kistesót, de majd csak 2-3 év múlva, addig szeretném kiélvezni hogy hárman vagyunk, szeretnék csak a kisfiammal foglalkozni. Őszintén nem értem azokat akik szülés után pl fél éven belül már megint terhes, vagy megint terhes akar lenni. Nem értem mi motiválja az embereket erre.

Ha belegondolok, egy fél éves gyerek mellé ha 9 hónap mulva érkezik a kistesó akkor még a nagyobbik is csak 15 hónapos lesz aki 100%os figyelmet igényel még. A test sem regenerálódik ennyi idő alatt, ha pl császárral szültél korábban. Az első trimeszterben pedig az émelygés mellett pelenkát cserélni egy igazi kihívás lehet. A folytonos fáradtság meg önmagában is megviseli az embert, nemhogy egy kisgyerek mellett aki akár éjszaka többször is felsír akár a fogzás miatt. És mindezt úgy mondom, hogy én pl egyszer sem hánytam a terhességem alatt, nem vizesedtem és 2 óra alatt megszültem tehát semmi negatív élményem nincs a terhességgel. Nem akarjátok kiélvezni az első szülöttel az éveket? Amíg csak rá koncentráltok és nem a pocakban lévő tesóval felezitek a figyelmeteket?


2018. szept. 14. 17:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
Nekem sok a 3 év. Nagyon szerettem volna, ha a gyerekeim igazán jó baráti kapcsolatot tudnak kialakítani egymással, amihez elengedhetetlen a közel azonos korosztály. 13 hónap van a 2 nagy között és imádják egymást. Sosem voltam rosszul, nem émelyegtem, így nem volt problémás a peluscsere sem, pihenni pihentem a naggyal együtt, nappal is. Kiélveztük a pici korát, hiszen a terhesség nem betegség és tökéletesen jól éreztem magam végig, őt sem zavarta a pocakom, ugyanúgy szopizott tovább, minden rendben volt. Most pedig, hogy itt vannak mindketten, egy igazi csoda a kapcsolatuk, pedig még nagyon picik.
2018. szept. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%

Ezt èn sem értem meg soha.

De nekem mèg ha egy èves a kicsi, akkor sem szerettem volna teherbe esni.

Nem is vàgytam rà, kerek volt a vilàg 3an, ki akartam èlvezni, ès maximális figyelmet adni neki.

2 éves ès 2 hónapos volt, amikor elkezdtem vàgyni a kicsire, össze is jött egyből.

Ès hàt ismèt borzalmasan vagyok, fekszem, hànyok mindig.

Szerencsére van csalàdi segítsègem, de ha nem lenne, nem vàllaltam volna most. Így segítenek a naggyal, míg jobban leszek.

2018. szept. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
57%

1-es, nàlam a terhessèg brutàlisan betegség, rosszabb!

A naggyal majdnem kiszáradtam, 0-24ben hánytam a feléig... szóval nagyon szerencsés vagy, hogy nem volt bajod!

2018. szept. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, akkor neked nagy szerencséd volt. :) Igaz, hogy nem betegség de azért tud bőven kellemetlen tüneteket produkálni a terhesség. Én az első trimeszterben a hűtőbe sem tudtam behajolni anélkül, hogy ne émelyegjek. Így azért most ellátni a 4 hónaposomat igazán nehezemre esne. És a veszélyeztetett terhességet még meg sem említettem.
2018. szept. 14. 17:50
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyunk egyformák. Neked így jó, másnak máshogy. Érteni nem kell, elfogadni és tolerálni viszont igen. Nincs egyetemes igazság ebben, nem neked van igazad, és más téved. Mindenki a saját életét éli, a saját jövőjét és családját tervezi és ehhez senkinek, semmi köze.
2018. szept. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

Nagy bátorság (vagy botorság, ha rosszul sül el) az biztos.

Nálunk most lesz 3 a "nagy" és így várom a kicsit, de így se könnyű.

Még nem ovis, mert nem szobatiszta (és nem is oviköteles), nehéz 2 hányás között tartalmasan foglalkozni vele, kezelni a hisztijeit hormongőzösen. Nyilván az a része könnyebb, hogy már megérti a "mindjárt és a majd" szavakat, valamint nem magatehetetlen csecsemő, de többet is tud rosszalkodni, mint egy 4 hónapos. :)

2018. szept. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%
Tudod ez ilyen magánjellegű dolog. Nem szólhatod le ezt aki kis korkülönbséggel szeretne szülni, azt sem aki 10 év múlva. Nem vagyunk egyformák. Egyébként én úgy veszem észre h aki hamar vállalja a másodikat az nagyszülők nélkül nehezen bírja a strapát főleg ha apuka dolgozik. De vannak szupermamik is, akiken 3 gyerek se fog ki. Én egynél megálltam mert úgy érzem még 1x nem bírnám végigcsinálni. Mondom ezt úgy h a terhesség engem sem viselt meg , a szülés sem. Egyszerűen olyan vagyok h egy bőven elég. Lehet h te is maradsz egy gyerekes anyuka, túl kényelmes és ha rájössz milyen jó h már nagyobbacska, végre újra előtérbe kerülsz Te magad, lehet azt mondod ez így tökéletes, 3 an. Kicsit most a saját érzéseimet is leírtam :)
2018. szept. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

En sem értem ezt, de nem is szólok bele. Én nagyon élveztem, hogy csak hárman vagyunk. Most jön a kistesó, 3honap híján 6 év lesz köztük, de a fiam nagyon várja. Tudom, hogy lesz egy időszak, amikor marni fogják majd egymást, mert öcsém és köztem is 6 év van, de ez minden testvér között így van szerintem és nem korfüggő. Nem csak akkor lesznek jó tesók ha alig van 13 hónap a 2 gyerek közt.

Mi is tök jól elvagyunk öcsémmel már.

2018. szept. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

Hát én el se tudom képzelni, mit csináltam volna, ha az első trimeszterben ott van nekem egy kisbaba, szerintem meghaltam volna. 0-24-ben nonstop erős hányingerem volt, hánytam, a sav végigmarta a nyelőcsövemet, de annyira, hogy véreset hánytam tőle. Volt, hogy a 3 éves nagynak négykézláb mentem a konyhába kakaót csinálni reggel, annyira szarul voltam. Epét hánytam éhgyomorra meg ilyen fincsi dolgok voltak. Én komolyan nem tudom, mi lett volna egy pár hónapos mellett, aki még szopik stb. A lányom viszont 3 évesen megértette már, hogy szarul vagyok, és nem tudok úgy pattogni, sokszor hozott nekem vödröt, hogy ha nagyon hánynom kell, ott legyen :D behozta a kekszet, türelmesen várt, mikor kértem, tök cuki volt. Sokat segített a férjem, a nagyszülők is, és még így is brutális volt. És összetettem a kezem, hogy mire most jött az ovis beszoktatás, félidős voltam és elmúlt ez, nem tudom, hogy oldottam volna meg oéyan állapotban.

Egyébként én is úgy voltam vele, hogy ki akartam élvezni a lányomat, legyünk együtt így hárman, amíg lehet. Amíg nagyon picinek éreztem, nem is vágytam babára, 2 éves kora után jött az érzés, hogy most már jó lenne, a férjemnek kellett még bő fél év. Így lesz 3,5 év a korkülönbség, januárban születik a pici, a nagy már nem köti össze a kistesót az oviba járással, és nem mellesleg a kicsivel is lesz közös idő, amikor csak ő van és csak rá figyelek. Szerintem neki is jár, ahogy a nagytesónak is megvolt ez.

Szóval nekem így ideális, a nagyobb gyerek oviskora előtt sose akartam tesót. Másnak meg máshogy jó, nekem teljesen mindegy, hogy csinálják. Ha nem is értem, miért jó, elfogadom.

2018. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
20%
Ensem igazan ertem az olyan noket akik epp kicsusszant a gyerek mar kerekedik a hasa a kovetkezotol mert"hajj mi ugy terveztuk hogy kis korkulombseget akarunk a gyerekeknek..." oszinten mondom fel sem fogja.az.ilyen hogy nem.feltetlenul jo.az ha ennyire hamar megint terhes lesx...na de mindenkinek joga van hulyenek lenni...:/
2018. szept. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!