Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tobbedik terhessegnel mikor...

Tobbedik terhessegnel mikor fordulnak at a babak fejvegu fekvesbe? Hamarabb, vagy kesobb?

Figyelt kérdés

Felteve, hogy van egyaltalan ilyen osszefugges...

Nektem mikor fordult be?


A harmadik gyermekunket varom, 32 hetes vagyok. 27 hetesen fejvegu volt a baba, majd farfekveses lett, azota ugy van.

A vedono azt mondja, hogy tobbedik terhessegnel hamarabb lesz fejvegu a baba es “jo” meretu is (nem oriasi, csak az atlagtol valamivel nagyobb), igy mar illene fejjel lefele lennie es ezutan csokken az esely arra, hogy befordul.

Szerinte inkabb elso babaval jellemzo, hogy kesobb fordul be.


Kozben olvasgattam es van, ahol epp az ellenkezojet irjak...

Orvoshoz a kovetkezo heten megyek, megkerdezem majd ot is, de erkekel, hogy ti hallottatok-e ilyenrol, nalatok hogy volt.


Nekem a meglevo ket gyerek a 28. hetre befordult fejvegube es ugy is maradtak vegig.


2018. szept. 16. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Védőnő butaságot beszél.

Az első babának kell tágítania a méhet, ezért az a jellemző, hogy kisebb babák is születnek és nem forognak hülyére a végén mert szűk a hely, illetve a méhtevékenység (jóslók) is ritkábbak, pedig a forgást az teszi lehetővé.


Harmadik babám faros volt nekem is, faros szülésre készültünk, de a 39. hét közepén elkezdett fordulni.

Rengeteg jóslóm volt, azt hittem be fog indulni a szülés, de nem rendeződött és nem is volt olyan erős.

Harántban volt a köv. CTG alkalmával.

Mobdta a dokim, hogy az az egy eset, amikor császár kell. (Na ezen be is tojtam, jobban mint a faros szülésen). Aztán még egy átvirrasztott éjazaka volt és fejvégű lett.

41+6-ig bent csücsült, kellett az idő, hogy leereszkedjen a feje és beilleszkedjen.

Szép spontán szülés volt.

2018. szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja és a szülésznőm végig azzal biztatott, hogy bizony a vajúdás megindulásakor is befordulhat még.

Úgy csinálják ilyenkor hogy a kórházba érve egy gyors UHt végeznek hogy leellenőrizzék.


Azóta még egy babát szültem, és nekem mindegyik más volt. Azt hittem, már mindent tudok, de negyedik féle forgatókönyv volt. ☺

Szép szülést Neked!

Elsö

2018. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!

Nagyon remelem, hogy befordul, meg van ideje boven. Nekem is az lett volna a logikusabb, hogy a tobbedik terhessegnel mar konnyebben tagul a meh.

2018. szept. 16. 21:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez azon múlna, hanyadik gyerek. 1. babám állandóan harántfekvésben volt uh-kon, 33 hetesen egyszer el nem tudtam képzelni mi a fenet művel, úgy fájt a mozgása, hogy megmozdulni se bírtam. Ekkor fordult be. 2. gyerekkel meg gőzöm sincs.. 27 hetesen is koponyavegű volt leleten, aztán minden uh-n. Biztosan mozgolódott még, nem tudom, különösebbet nem éreztem.

32 hetesen van még ideje :)

2018. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!