Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A leletemen ez àll, menszesztò...

Ibolya84 kérdése:

A leletemen ez àll, menszesztòl szàmitott kor 36 hèt 1 nap, valòdi kor 31 hèt 6 nap! Bpd 78mm . Ez a mèret jò? Kèt hèttel fiatalabb a terhessèg?

Figyelt kérdés
2018. szept. 17. 04:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyibol nem tudni, hogy fiatalabb, vagy kisebb. De nem ket hettel, hanem negy hettel. A mensitol szamitott 36 hetes magztoknal mondjuk 90 mm kornyeken van a BPD atlagosan, a 31 heteseknel (szinten mensitol szamitva) 80 mm. Es a tied ahhiz all kozel.

Ez igen jelentos elmaradas.

Ha eddig is ilyen nagy kulonbsegek voltak, tehat ez latszott mar a 12 hetes ultrahangon is, akkor fiatalabb a terhesseg tobb hettel, azert kisebb a magzat.

Ha viszont a 12 hetes ultrahangon egyezett a meret a meret a mensi szerinti terhessegi korral, akkor nem lehet fiatalabb, hanem kisebb.


A tobbi merete milyen? Gondolom nem csak a fejatmerot neztek. Azoknal is ilyen elteres van?

Ha igen, akkor erre nagyon ida kell figyelni.

2018. szept. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mit mondott a doki?


Nekem amikor kisebb volt 3 héttel az volt az első, hogy szólt, és kerestük az okokat..

Végül 41. Héten született 3kgos babánk..

Nem volt fiatalabb, csak genetika...a családban nincsnek átlagosan nagysúlyú babák..

Jellemzőbb a 3200 alattiak, inkább 3000 alattiak

2018. szept. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiamat emiatt hetente 2x követték uh-on. Először csak minimális elmaradás miatt aztán a 35.heten beinditottak a szülést magzati sorvadas miatt, a méhlepény teljesen el volt meszesedve, a zsinórban a keringés már határérték alatt volt. Ha van fogadott doki, csapj az asztalra, ha nincs az sajnos ismét ékesen bizonyítja, hogy nem foglalkoznak azokkal a terhesekkel akik nem fizetnek. Járj utána, mert ez minden csak nem normalis
2018. szept. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is pici volt, de nem ennyire. Ez nekem is túl soknak tűnik, hacsak nem arról van szó, hogy az egeszségestől eltérőek a ciklusaid és nem középidőben fogant hanem jóval később. Viszont ez esetben már az elején látszik, hogy nem akkora a terhesség, nem a 36. héten derül ez ki... nem tudom, én nem lennék nyugodt.
2018. szept. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem jó érték.

Főleg, hogy nem 2 hét az eltérés. Úgyhogy menj és verd az asztalt!

2018. szept. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a 12 hetes UH-n még a terhességi kornak megfelelő volt a mérete, és nem volt kisebb, akkor ez baromi nagy lemaradás és abszolút nem normális.
2018. szept. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!