Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítség! Mit tegyek? Gyomorég...

Kikicsajxi kérdése:

Segítség! Mit tegyek? Gyomorégés, lábgörcs, fekvés sehogy nem jó.

Figyelt kérdés
Segítség!! 3. Fiammal vagyok várandós a 30. hétben vagyok. Fáradt álmos vagyok de aludni nem tudok. Gyomorégés van de se a renni se szódabikarbóna semmi nem használ.Lábgörcsök, sehogy nem jó semmi :-( se feküdni se ülni. Vitaminokat rendesen szedek. Étkezések rendben van. Ma hajnal 3 óta fennvagyok, napközben aludni keveset tudok 1,5éves a mostani kisfiam aki nagyon anyás,5èves a nagyobbik. Mit csináljak hogy tudjak aludni éjjel?

2018. szept. 18. 06:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáltál már nem vizszintesen aludni? Kicsit félig ülve? Nem épp a legkényelmesebb, de a gyomorsav ellen segít. Illetve egy barátnőm is küzdött ezzel és furcsa mód neki épp az almaevés vált be lefekvés előtt.
2018. szept. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam a 2.al bevált most nem
2018. szept. 18. 06:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ludea gyomorsavra ez terhesen is szedheto , nelem ez volt a megvaltas !!! Nem viccelek az orromon is folyt a hyomorsav... a dokim irta fel mint amit elvagtak . Probald meg .
2018. szept. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lábgörcsre magnézium és kalcium (a kettő egymástól minél messzebb bevéve, felszívódásban jó a Magnosolv, Citrocalcium), több folyadék. Gyomorégésre Rennie vagy Gaviscon, és vacsorára diétás kaja, azaz kevés szénhidrát és zsír, fűszer nuku (pl. sovány hús, nem puffasztó zöldségek, joghurt, pékáruk helyett inkább Abonett-félék), legkésőbb 3 órával lefekvés előtt.
2018. szept. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En is a harmadik babat varom es hasonlo a helyzet, 32 hetes vagyok.

Iszol eleget? Mert nekem is rendszeresen gorcsolt a labam ejjelente nehany hete es a hasam is tobbet kelenyedett, mire rajottem, hogy a nagy joves-menesben alig ittam egesz. Ha tetszik, ha nem, a napi 3 liter vizet lekuldom es azota egyszer nem gorcsoltem, a hasam se kemenyedik. En magneziumot sem szedek, mert nincs mire igy...


A gyomoreges is jelen van. Faros a baba, fent is van, ugy erzem, hogy a torkomig tolja fel a gyomromat. Rettenetesen jon vissza a savam, 3 hete mar alig maradt meg bennem etel, mert napi 2-3x savat es epet hanytam. Ettol persze meg rosszabb lett, a nyelocsovem, torkom is rettenetesen fajt, egett.

En eleg komolyan rafekudtem a dietara. Vizen kivul mas folyadekot nem iszom, szensavasat egyaltalan nem, se gyumolcslevet, teat, semmit, ami cukros vay izesitett.

Reggelente iszom egy kavet, mert utana ugyis talpon vagyok egesz nap, az lent marad igy.

A sot csokkentettem, a reggelim rendszerint piritosra epul es vacsorara is azt eszek valamivel. Jah, 6 korul vacsorazok, ha fekves elott 3 oran belul eszek, akkor jon vissza a sav nagyon.

Almat szoktam en is enni estenkent, az nekem segit valamennyit, legalabbis nem ront a helyzeten.

Ejjel tobb parnan fekszem es szigoruan csak az oldalamon. Ejjel igy is kell altalaban savlekotot bevennem es vizet is iszok, ezektol annyira csokken a kellemetlenseg, hogy vissza tudok fekudni.


Nekem igen komoly almatlansagom is van miostanaban. Alapban sem vagyok jo alvo terhessegen kivul (max 5-6 ora/nap nekem eleg). De most verszegeny is lettem es valoszinuleg emiatt nem birok aludni.

Persze 5 utan mar bealszom, 6-kor pedig csorog az ebresztom.

Sapadt vagyok, karikas a szemem, alig birok napkozben koncentralni. Szerintem eleg sz.rul festek es faradtnak erzem magam.

Nekem gyerekek mar nagyok, de igy sem tudok napkozben aludni, van meg melom boven.

Jah, alapban teljesen fitt vagyok a terhesseghez kepest, a gyomoreges miatt fuggolegesben a legjobb nekem. Egesz nap birok menni, csinalom a dolgom, meg sportolok is, csak faradtan. Nem is hiztam meg sokat.

Ennek ellenere mar elore felej az ejszakaktol, mert akkor viszont mint valami szenvedo cet a oarton, aki az utolsokat rugja...

Szo szerint tulelek csak minden ejjelt es varom sokszor, hogy vegre reggel legyen, csak rossz ez a faradtsag.

Visszasirom az elozo honapokat, mert volt olyan idoszak, hogy magamhoz kepest nagyon jol aludtam, ataludtam 8-9 orakat egyhuzamban, fuatalodgam vagy 5 evet. Most meg oregedtem 10-et. :)


Kitartas, ez tenyleg ilyen (is lehet).

Ha lejebb megy a baba, akkor jobb lesz a gyomrod.

2018. szept. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A gyomorsavra a főtt krumpli nálam bevált, görcsre pedig magnezium.
2018. szept. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyomorsavra irass fel ludeát, izomgörcsre jó a magnézium, alváshoz pedig a citromfű tea, úgy emlékszem azt lehet terhesen inni, de nézz utána.
2018. szept. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!