Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit költöttetek babakeleng...

Mennyit költöttetek babakelengyére, milyen bababoltokban vásároltatok?

Figyelt kérdés

Már lassan átlépem a 200 ezres határt.

Elég sokat költöttem és nem az olcsóbb kategóriás boltokban.

De a cuccok jóformán a bebibolt.hu-ról és brendonból vannak.

Ez utóbbiban az első bababolt ötszörösét költöttük el.

És persze orvosi vizsgálatokkal benne vagyok a jóval 200 ezer fölötti kategóriába és még meg se szültem az külön tétel.

És még így is azt gondolom ez csak kicsivel az átlag felett van.

Babakocsit azt egyébként nagyon kedvezően vettünk szinte a legelején azt bele sem számoltam. Direkt.


2018. szept. 18. 13:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Közel 600 ezret, orvossal és szüléssel együtt egy milliót. A Brendonból speciel mi semmit sem vettünk mert nekem semmi sem tetszett onnan, külföldi oldalakról rendeltünk javarészt.
2018. szept. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem számoltam, de hidd el, töredéke ez annak, mint amit később majd rá kell költened.
2018. szept. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

Ajánlom a Pepcot.

😂😂😂😚😚😚

2018. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Ez ugyanaz a csaj?


200 volt csak az orvosom..

Brendonban 7000 forintot hagytam ott egy plédért, ebayrol rendeltem,pepcobol...


Kb 800 e ft volt az első gyerkőc, de azota jóval többe kerül

2018. szept. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%

Alapvetően ez nem egy nagy összeg, és hát a gyerek kb. 20 millába kerül diplomaszerzésig. Nem én mondom, a KSH.


Sport, nyelviskola, különóra, táborok, cipők, szemüveg, fogszabályozó stb. Ezek egy átlag gyerek egy éves igényei a ruhzkodás, evés-ivás, szórkaozás és iskolai költségeken kívül (!).


Kérdésedre válaszolva, nálunk így alakul:

-terhesgondozás, inkluzíve szülés, családi szoba, stb: 1.100.000 ft

-szoba berendezése, festéssel együtt: 370.000 ft

-kelengye: 300.000 ft

-babkocsi+hordozó: 220.000 ft


Nyilván lehet ennél sokkal olcsóbban, használtan, turkálva, kínaiból, turkálva, stb, de nem voltunk rákényszerítve.

2018. szept. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

Hát te már megint itt vagy?


Nem áll szándékomban nagyon összeadogatni, de bőven félmillió felett vagyunk már, ha a terhesgondozást és szülést is beleszámítjuk. És még nincs meg minden, mert még van időnk. Sőt, még be sem tettem a lábam a brendonba (szerintem nem is nagyon fogom). A nagytételek közül még csak a kiságy+pelenkázó és a babakocsi van meg. Szóval a születéséig erősen közelíteni fogunk az egy millióig, de lehet el is érjük. Nem számolom ki.


De most ez miért fontos? Önigazolást szeretnél, hogy milyen sokat költhetsz a babádra? Hurrá! Mi a többszörösét megengedhetjük, és még építkezünk is közben. De ez ki a fenét érdekel?

Az, hogy én egy millióból hozom ki, más meg mondjuk 300-ból, nem mércéje annak, hogy ki a jobb szülő.


Te valamiért minden áron szeretnéd azt a látszatot kelteni, hogy mennyi pénzt tudtok a babára költeni, és azt gondolod, hogy ezek nagy összegek amiket emlegetsz? Lehet hogy a ti környezetetekben ez sok pénz, de valójában nem az...

2018. szept. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
Pepco,kínai,turkáló,kb 200000 ft,ja és teljesen ingyen szültem ügyeletes dokinál,a szülésznő még a 20 000 ft-ot se fogadta el. A gyerek meg velünk alszik tehát a szobára sem kellett költeni. Babakocsit használtan vettem egy batár nagy kunertet,szinte utánam dobták. A lányom imádta,jól beletudott fészkelődni.
2018. szept. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%
Kangaboobol fogok sok mindent beszerezni.
2018. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%

Kb 600 lesz a vege, ebben a babaszoba es a kelengye van benne. Amit a terhesseg miatt koltok azt nem szamolom, foleg, hogy kb ennyibe koltottem az elmult negy evben arra, hogy egyaltalan eljussunk idaig.

Mivel 3. baba, igy felesleges dolgot nem is vettem, nem vasaroltam szulsegtelen mennyisegben semmit, mindenbol annyit vettem, ami emlekeim szerint szukseges.

A minoseg szempont volt (es ez alatt nem azt ertem, hogy melyik uzletbol vettem meg), vannak markak, amikhez ragaszkodok, emellett az ar-ertek arany is donto.

(Szerintem) nem is koltottem sokat ahhoz kepest, hogy a babakocsi es az autosules teszi ki ennek az osszegnek tobb a felet, raadasul ugy, hogy kulfoldon vettuk meg, mert kb 150-nel dragabb lett volna Magyarorszagon. Azaz a tobbi dologra tenyleg nem ment el olyan sok (annak ellenere, hogy 3. baba mindent meg kellett vennunk).


Tapasztalatbol mondom neked, hogy a nagyja csak ezutan jon, ez osszessegeben csak egy kis bemelegito, ha az ember nem akar sporolni a gyereken.

2018. szept. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Orvos:250.000

Babakelengye:100.000 -talán, de lehet kevesebb.Angliából fele áron vettünk meg szinte mindent.

Kiságy:100.000

Babakocsi,autósülés:550.000 az autósülés fontos volt,hogy jó legyen ,mert hosszabb távokat utazunk.


Brendonba nem vettünk semmit.

2018. szept. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!