Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi esélye van, hogy...

Mennyi esélye van, hogy egészséges legyen a babánk? Kérlek, olvasd el.

Figyelt kérdés

Bevezetésként, nem tartom magam felelőtlennek, kérlek, a rosszindulatú hozzászólásoktól kíméljetek meg!

Elképesztően szabálytalanok a ciklusaim, 25-55 nap között bármennyi lehet, emellett inzulinproblémáktól kezdve pajzsmirigygondokig és cisztákig mindenem van, a júliusi orvosi vizitemkor a hormonlabort nézve az orvos fejcsóválva azt mondta, hogy nagyjából nulla százalék esélyem van, hogy terhes legyek az elkövetkező 3-4 évben, de mondtam neki hogy még nem tervezzük a babát.

Most, augusztus végén egy két hetes sátorozós körtúrán vettünk részt egy baráti társasággal, sör, bor, pálinka fogyott bőven. Mikor hazajöttünk és a 60. nap után sem jött meg, ráadásul furcsán is éreztem magam, csak a biztonság kedvéért vettem egy tesztet. Pozitív... Még aznap rohantam a nőgyógyászhoz, sírva elmeséltem neki mindent, azt mondta, ne nagyon éljem bele magam, nem hiszi hogy megmarad. Ma voltam a következő ultrahangon, kb. 7 hetes és gyönyörűen ver a szíve. Azóta természetesen minden elképzelhető vitamint, hormonpótlást, miegyebet szedek.

Egyszerűen mardos a lelkiismeret, mennyi esélye van, hogy egészséges legyen? Nem szerettünk volna még babát, de lehet, hogy több lehetőségünk és ekkora szerencsénk nem lesz még egyszer, így természetes, hogy megtartjuk. Átkozom magam, hogy veszélyeztettem, de nyilván ha tudtam vagy legalább sejtettem volna, messze elkerülök minden ilyesmit. Volt valaki hasonló helyzetben? Kérlek, nyugtassatok meg valamennyire...


2018. szept. 19. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ha az első 6 hétben olyan károsodás éri a babát, hogy nem lenne egészséges, nem marad meg. Nyugi, pici volt még nagyon, valószínűleg semmi baja nem lesz.

Egyébként mikor terhes voltam a lányommal, 1 héttel a pozitív teszt előtt elég szépen bepiáltam. Nagyon rossz időszakunk volt, gondoltam, kiengedem a gőzt, mivel nőgyógyászati gondokon voltam épp túl regenerálódási szakaszban, én se számítottam terhességre. Hát, pedig terhes lettem. A lányom már elmúlt 3 éves, semmi baja, szép, okos, cuki. Szóval nyugi :)

2018. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első 6 hétben nem vagytok összeköttetésben, ergo bármi került a véráramodba, az a babának nem árt. Én az orvosodat mindenképp leváltanám, ha ezt nem mondta, helyette csak ijesztgetett... semmi baja nem lesz, nyugodj meg!
2018. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szintén ir és pajzsmirigy probléma mellett estém teherbe egy nagyon durván alkoholos éjszakán. Férjemmel megünnepeltük az államvizsgámat és mivel nekem is azt mondták, hogy természetes úton nem eshetek teherbe és sokat is ittunk, engedtünk a kisértésnek és kivételesen óvszer nélkül csináltuk. Nem is gondoltuk, hogy baj lehet. Utána két hétben is nem egyszer ittam le magam a sárga földig. 6 hetesen derült ki végül, hogy terhes vagyok. Makk egészséges fiunk született, már 5 éves. A pajzsmirigy alulmukodes akkor már kezelve volt, de az ir-re a teherbeesés előtt egy héttel derult fény, így esély se volt rá hogy a hármas kezelésnek neki álljak államvizsgára készülés mellett. Engem 6 hetesen azzal nyugtatott a doki, hogy a korábbi alkohol ivás nem árthat neki, természetesen a pozitív teszt után már egyáltalán nem ittam és 160 grammos ch diétát csináltam.
2018. szept. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről gratulálok!

Második, hogy az első 6 hétben nem közös a vérháztartás a kicsivel, így semmi nem jut el hozzá ami árthatna neki, ez egyfajta védő mechanizmus.

Harmadrészt váltsd le ezt a tapintatlan, paráztató orvost, hát hogy lehet egy aggódó kismamának ilyeneket mondani? 🤦‍♀️

2018. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok! A leirtak miatt kicsi esellyel lesz a babadnak bmi baja. (Nyilvan lehet baja, de nem emiatt.)


;) bizzal benne ha ennyire eselytelen helyzet mellett is jon, akkor ő jönni akar!

2018. szept. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem lesz ettől senmi baja, amúgy parázás helyett, ln anno utánanéztem az ilyen alap dolgoknak, pl. google jó szolgálatot tesz, de ha józan paraszti ésszel belegondolsz, sokan csak pár hetesen tudják meg, hogy terhesek, addig gyógyszert szednek, isznak alkoholt, meg gondolom te se heroint lőttél.
2018. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

A babának nagyon nagy esélye van arra, hogy szintén ir-es (pcos-es, ha lány) lesz, mert az dominánsan öröklődik. A pm-betegséged fajtától függ, hogy viheti-e tovább.


Hasonló körülmények mellett (csak én dohányoztam is a pozitív teszt napjáig) az én gyerekem még allergiás is lett, ezt is tőlem örökölte.


De nyugi! Kolleganőm (aki makk egészséges, férje is sportoló, mindenféle egészségizékbe benne vannak) kislánya egy olyan részeg éjszakából van, amiből kb egyikük sem emlékszik semmire. Csak hogy 2 héttel később nem jött meg, onnan tudták, hogy végül hogy lett lezárva a nap. A kislány pont olyan egészséges, mint a szülei. ja, nem. Ő szemüveges ;)


Nyugi!!!

2018. szept. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, semmi baja sem lesz a kisbabátoknak :)
2018. szept. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz ettől a babáknak, nyugodj meg. Boldog babavárást!
2018. szept. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én influenzás voltam pont a pozitív teszt előtt egy hétig, és még az unokahugomat is én vittem be a röntgenbe. Semmi baja nem lett a kisfiamnak, makk egészséges. Ha gondot okoztak volna az elfogyasztottak, valószínű rá sem jössz hogy terhes voltál.
2018. szept. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!