Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a nő terhes vagy terhes...

Ha a nő terhes vagy terhes akarl enni, akkor le kel leszoknia dohányzásrol, kávé ivásról?

Figyelt kérdés
2018. szept. 20. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

A dohányzásról természetesen le kell szokni.

A kávé nem az ördögtől való, mondjuk napi 1 csészével. Emellett jobb figyelni, hogy más koffeinmentes italok is vannak, olyan napi 200 mg-nál többet nem szabad inni. (Nem terhesen is 200-300 mg lenne a maximum, amit javasolnak) a koffein meghajtja a szivet, emeli a pulzust, szóval ezzel számolni kell.

2018. szept. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
A dohányzásról mindenképpen. Az alkohol sem ajánlatos,de ha egy-két alkalommal a terhesség alatt a kismama megiszik egy-egy pohár bort egy-két alkalommal,attól nem lesz baja a babának.A kávé mértékkel fogyasztva nem okoz bajt.
2018. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
A dohányzásról szerintem is, bár sajnos elég sok kismamát látok a kórház udvarán is dohányozni. Csak az én véleményem, de szerintem undorító. A kávéról én csak azután szoktam le, hogy megvolt a baba, bár addig is csak napi fél pohárral ittam és akkor sem szerettem túlzottan. A kávéra, koffeinre egyébként azt mondják, mértékkel lehet fogyasztani.
2018. szept. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A dohányzásról akkor szoktam le mikor pozitív lett a tesztem. De akkor minden nehézség nélkül. Valahogy átkapcsolt az agyam.

Kávét viszont sosem ittam, szóval azt nem kellett félretennem. Bááááár lehet, hogy terhesen több kávét ittam, mint egész életemben. Ugyanis az álomkóros időszakban tejeskávéval éltem túl a napokat. Mondjuk a kolléganők konkrétan kinevettek, hogy az nem is tejeskávé, mert még a tejnek is alig volt színe, olyan kevés kávé volt benne. De mivel én nem vagyok a koffeinhez szokva, így nekem az is elég volt.


Amúgy én is ezt a 200-300 mg-os maximumot olvastam.

2018. szept. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem dohányoztam, viszont sokat kávéztam. Leszoktam róla a cél érdekében.
2018. szept. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki pontozott le mindenkit, de akkor remélem, hogy szerinte természetesen nem kell leszokni se a cigiről, kávét is lehet inni dögivel, sőt még akár berúgni is lehet terhesen minden nap.:)
2018. szept. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
Én nem szoktam le. Cigi , kávé maradt
2018. szept. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

én már 5 éve nem dohányzok, igaz 5 év alatt rágyújtottam...de kb. 1 dobozzal nem szívtam el ez időalatt


én imádtam dohányozni, meg is szenvedtem a leszokást! de sokat spóroltam ezáltal, amit egyáltalán nem bánok 😊 arról ne is beszéljünk,hogy fizikailag is jobban vagyok, nem fulladok és egy kis náthát is simán átvészelek, míg régen állandóan a hörgőimre ment

utoljára 740 ft vettem egy doboz cigit, én teljesen kiakadtam,hogy most meg 1500ft és még így is megveszik 😮 sőt még azok is akik anyagilag nem is tehetnék meg, és inkább a gyereken spórolnak...😯 ami bosdzantó, persze nem az én dolgom...de akkor is bosszantó


szokj le! Főleg teherbeesés előtt, és nincs undorítóbb miikor terhesen dohányoznak vagy mikor a kisgyerek mellett szívják 😑😬

2018. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az a legtisztább, ha még teherbeesés előtt leszoksz a cigiről. Kávétól nem lesz baj, ha reggelente megiszol egy kis csészével.

Sosem értettem a dohányos kismamákat. Ez már nem saját magáról szól, hanem a gyermeke egészsegéről. Szerintem a világon mindent megér.

2018. szept. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mikor februárban előszőr teszteltem pozit akkor már aznap nem gyújtottam meg az első cigimet. Eleinte nehézkes volt, mivel képes voltam egy dobozzal is elszívni naponta, de teljesen megérte, szoptatni szeretnék így visszaszokni sem tervezek. Sokkal könnyebb így a szervezetemnek, nem fulladok éd reggelente kapok levegőt, sőt már a páromon is érzem, hogy milyen büdös cigi után és eltudom képzelni, hogy én is ilyen voltam.

Kávézni amugy sem kávéztam sokat, terhességem alatt néha néha megittam egy kapucsínót vagy egy tejeskávét, néha 1-1 korty energiaitalt.

Illetve sosem szerettem az alkoholt, de 1-1 deci bor néhanapján belefért, nem féltettem túl a picit, teljesen egészséges.:)

38 hkm

2018. szept. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!