Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam ultrahangon és azt...

Ma voltam ultrahangon és azt állapították meg, hogy nagyon mélyen van a baba feje, kemény a hasam, kevés a magzatvizem és a baba nagyon össze van kuporodva. Mitől lehet? Holnap megyek nőgyógyászhoz. Vajon kórházba fog fektetni? Nagy a baj?

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány hetes kismama vagy? Nem mindegy...
2010. jún. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bocsi.


31 hetes

2010. jún. 22. 21:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez volt annak idején. Nagyon korán lent volt a feje, mindig keményedett a hasam és mindig kevés volt a magzatvizem. Nekem ez párosult azzal is, hogy korán elkezdett érni a méhlepény. Sűrűn kellet járnom vizsgálatokra, végül mivel nem pihentem eleget, mindig talpon voltam, az utolsó hónapot kórházban kellett töltenem. A kevés magzatvízre nekem azt mondták, hogy alkati sajátosság, nem jelentett problémát. A haskeményedés viszont nem volt jó, mire megnézték először, hogy mennyire vagyok kitágulva, már 2,5 ujjnyi voltam, és pár nap múlva beindították a szülést (két héttel korábban a kiírtnál). A babámnak pedig annyira lent volt a feje, hogy egy idő után már nem tudták ultrahangon mérni. Annyi lett, hogy mikor megszületett teljesen el volt nyomódva az egész feje. A füle lelapult, az orra nagyon lapos volt és az egyik szeme nagyon dagadt, nem tudta becsukni. Pár hét alatt teljesen "visszarendeződött" minden és tökéletes lett a babám.
2010. jún. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is az a baj, hogy keveset pihenek és sokat vagyok talpon. Nagyon nem szeretnék befeküdni a kórházba, ha többet pihennék nem lehet probléma? És ha holnap azt állapítja meg a nőgyógyász, hogy nincs nyitva a méhszájam, akkor nem kell befeküdni, ugye?
2010. jún. 22. 22:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nekem elsősorban az érett méhlepény miatt kellett kórházba feküdnöm, de a kényszerpihenő minden tekintetben jót tett. Szerintem pihenj te is sokat. A dokim mikor meglátta mennyire nyitva a méhszáj azt mondta, ha nem fektetett volna be a kórházba, már régen megszültem volna magamtól a sok erőltetéstől, mászkálástól. Szóval akármilyen nehéz is, pihenj! Szerintem neked még nem kell kórházba menned.
2010. jún. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jó Reggelt!

Reméljük nem kell befeküdnöm. Majd ma kiderül. És, ha nem kell, akkor biztos semmit nem fogok csinálni egész nap, csak főzök, elmosogatok és zuhanyzom. Ha visszajöttem orvostól leírom mi volt.

2010. jún. 23. 07:07
 7/8 anonim ***** válasza:
mi volt? en is ugyanigy vagyok mind te csak en a 32ik hetben.irj.
2010. jún. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Felhívtam az nőgyógyászt, elmondtam neki mindent és azt mondta nincs semmi baj, nyugodjak meg és jövő héten a megbeszélt időpontba menjek vissza, de konkrétumot nem mondott, hogy mitől van. Elmenni nem tudtam, mert épp hívták sürgős esethez. Majd jövő héten kiderül, addig meg aggódhatok. Szerintem te is hívd fel az orvosod és mondj el neki mindent. Én egész nap fekszem és iszom. Te se erőltesd meg magad! Majd írj, hogy mit mondott vagy megvizsgált e.

2010. jún. 23. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!