Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés után 2 hónappal lehetsé...

Szülés után 2 hónappal lehetséges terhesség?

Figyelt kérdés

10 hetes a kislányom. 1x már volt egy brutál erős menses-em, amikor 6 hetes volt, és 2 hétig tartott.

Csak szopizik, de éjszaka nem kel fel.

Most lenne esedékes a mensesem, de csak jelzés értékű barna folyásom van, az is minimális, és nem mindig.

Elvileg nem lehetek természetes úton terhes. A kislányom is lombikkal lett, ezért nem is védekezünk, az orvos is úgy mondta, hogy fogamzásgátlóra nekem nincs igazán szükségem, de felírja, ha így nyugodtabb vagyok.... Nem kértem, mert a sok lombik (6) után most végre nem akartam hormonokat szedni, ha nincs is mire...

Ettől függetlenül vannak csodás történetek, ezért most nem hagy nyugodni a gondolat, hogy ez a menses helyetti pecsételés esetleg csodababát jelenthet nekünk...


2018. szept. 23. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Tarts otthon teszteket, és tesztelj ilyen esetben.
2018. szept. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
A biológiában csak statisztikai valószínűségek vannak és nem 100%-os bizonyosságok.
2018. szept. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Élő példa a barátnőm,akik 10 évig szenvedtek,hogy sikerüljön a baba,végül lombikkal lett a kisfiú,születése után 3 hónappal természetes úton meg teherbeesett a kislánnyal. :)
2018. szept. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3! Akkor vagy a matekkal vagy a biológiával vannak problémáid...

Ciklusom 29. Napjánál tartok. Az, hogy 2 hétig meg volt a menses-em, az is a következő ciklusom része (merthogy azt a menses 1. napjától számoljuk) a 14. napon voltunk utána együtt először. A barnás pecsételés úgy jelentkezett, mintha a 28. napon kellett volna megjönnie.

2018. szept. 23. 09:27
 5/10 A kérdező kommentje:
Minden esetre várok pár napot, és ha nem jön meg addig, akkor csinálok egy tesztet. Az is megfordult a fejemben, hogy a szoptatás miatt lett csak jelzés értékű vérzésem.
2018. szept. 23. 09:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvileg nem is lehetsz ha nem szeretnétek még/már babát védekezzetek, vagy vállaljátok a lehetöséget hogy bizony igy is terhes lehetsz.
2018. szept. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Az, hogy a mensid nem pontos, vagy nem a korabban megszokott ilyen rovid idovel szules utan, szoptatas mellett, meg egyaltalan nem egyertelmu jele a terhessegnek.

De mivel nem vedekeztetek, igy mar lehetsegesebb...

Egyebkent szoptatas mellett honapokba telik sok nonel, amig a ciklus visszall a regire, illetve a verzes is a regen megszokott oesz. Ilyenkor lehet minden normalis: kevesebb, vagy tobb verzes, gyakori pecseteles, vagy eppen honapos kimaradas.


A vedekezes nelkuli szex miatt pedig annyit javasolnek, hogyha szeretnetek meg egy gyereket, orulnetek egy ujabb terhessegnek akar most azonnal, akkor hajra, csak jo vege lehet a dolognak, ha esetleg tejerbe esel.

Ha nem tervezitek, vagy nem is akarnatok, akkor viszont en nem hallgatnek a dokidra, mert nem neki kell majd az abortuszon gondolkodni, vagy vallalni a gyereket, hanem nektek.


Biztosan nem altalanos, de a baratnom is epp 28 hetes terhes egy olyan babaval, aki elvileg nem foganhatott volna meg termeszetes uton.

Naluk gond van mindkettejukkel, konkretan elso gyereknel az inszemmel nem is probalkoztak naluk, de a baratnommel is komoly bajok vannak. Konkretan 6 ev alatg sikerult az elso gyerek, a 4. lombikra, az egyikbol mehenkivuli lett, ami egy petevezetobe kerult.

Ok sem vedekeztek, igaz, akartak volna gyereket meg, de a lombikot nem vallaltak volna be. Evi 3-4 mensije van a baratnomnek, 13 hetes volt, amikor nogyogyaszati rutinvizsgalaton kiderult, hogy terhes, mert eszre sem vette addig.

Ok nagyon orultek, nem is remeltek, hogy ilyen lehet, de azt mindja, hogy szules utan mar vedekezni fognak, mert a koruk miatt mar nem vallalnanak meg egy gyereket.

Szoval ennyit errol...

2018. szept. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ismerősöm szülés után 4 héttel lett terhes.
2018. szept. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szeretnénk még babát, és ha sikerülne természetes úton, az lenne a legnagyobb öröm számunkra!
2018. szept. 23. 11:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét oldalon el van záródva a petevezetékem. Műtéttel sem tudták megnyitni. Azt mondták, hogy lehetetlen, hogy természetes úton terhes legyek. Mégis a 2. lombik után spontán terhes lettem. Most másfél éves a kislányom. Szóval szerintem az orvosok sem tudnak mindent.
2018. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!