Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha O2-hiányosan, vérellátási...

Ha O2-hiányosan, vérellátási zavarral születik a baba mennyi lehet az esély hogy egészséges lesz, van itt valaki akinek így jött világra a gyermeke?

Figyelt kérdés

Eléggé izgulok, mert szednem kell bizonyos gyógyszereket egy betegségre ami okozhat ilyen problémát a magzatnál. Az orvos nem nagy százalékot mondott,de előfordulhat nagyobb arányban mint az egészséges anyáknál, ettől függetlenül vállalhattam gyereket.Csak ugye ez az oxigén-hiány pont az idegrendszerre hat, ezért tartok attól hogy az agyi funkciók nem fejlődnek rendesen.


Utánanéztem pár helyen és ott nagyobb százalékot írnak mint amit az orvos mondott.Kettőnél is voltam Azt sem tudom hogy az ultrahang kimutatja-e ha van ilyen baja. A velőcső amúgy rendben volt, de ctg-re rá akarom beszélni az orvost hogy adjon beutalót.


Tapasztalata van valakinek amit megosztana?



2018. szept. 24. 09:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Az attól függ, hogy milyen mértékű oxigénhiányt szenved el a baba.

És attól is, hogy mennyi ideig áll fent ez az állapot. Már méhen belül (erről a flowmetria tájékoztathat) illetve "csak" szülés közben.


Kislányom szülés közben szenvedett oxigénhiányt és nagyon enyhét. Így az értelme szerencsére egyáltalán nem sérült, "csak" izomhipotón lett.

Ez azzal járt, hogy rengeteg fájdalmas tornával tanult meg minden mozgást, illetve a beszéde is csúszott.

Most 3 éves, jelenleg már csak kb. fél év lemaradása van. Fejlesztés mellett 5-6 éves korára be fogja hozni teljesen.


Szerencsések vagyunk, ismerek szörnyű sorsokat a rehabilitáción keresztül.

2018. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Nézd, az oxigénhiány a nincs semmi probléma vele kategóriától a vegetációig barmi lehet. Egy barátnőmnek született oxigenhiannyal a gyereke. 13 eves, furcsa a mozgása, nem beszél, de jól kommunikál a körülményekhez képest. Speciális iskolába jár, tud írni, olvasni, számolni. Kb olyan 5 éves szintjén van. Imádnivaló srác amúgy.

Addig, amíg nincs probléma, nem kell rajta gondolkodni

2018. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Van egy ismerős lány aki ma már 16 éves,Ő is oxigénhiányt kapott születése közben. Neki rossz lett a járása, annyira hogy nem tud lépcsőzni, nem tud felszállni egyedül egy buszra például. Ma gimnazista, olyan sulit kerestek ahol van lift, az anyja a mai napig hordja autóval minden nap, mert egyedül képtelen a közlekedésre.


Sokat számít, milyen mértékű károsodás éri.

2018. szept. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Erről a flowmetriáról nem is hallottam még, most utánanéztem. Ha például a CTG-n valami anomáliát találnak is kérhetik ezt a vizsgálatot. Az a baj, hogy még a ctg sem kötelező. A magzatvíz mennyiségét meg nem tudom sima ultrahanggal meg lehet-e állapítani. Én viszont nagyon szeretném megcsináltatni. Nem tudom az orvosom mit fog hozzá szólni, nem szívesen küldözgetnek vizsgálatokra úgy tapasztaltam.
2018. szept. 24. 10:45
 5/12 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, valószínű az is befolyásolja hogy mennyi ideig volt oxigénhiányos állapotban. Nehéz dolgok ezek, bárcsak minden komoly problémát ki lehetne zárni időben.
2018. szept. 24. 10:47
 6/12 anonim ***** válasza:
A magzatvíz mennyisége látszik sima uh-n.
2018. szept. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a védőnőm, hogy a ctg vizsgálat már nem kötelező. Ez tényleg így van?
2018. szept. 24. 11:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem. 38. héttől benne van a protokollban.
2018. szept. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Senki elore nem tudja megmondani. Akkor sem, ha pontosan tudják a károsodott agyi területeket. Kislányunk születése utani 2. nap szenvedett súlyos oxigenhianyt. Fél éves, 3 mri-je volt már, pontosan ismerjük a károsodások helyét, kiterjedését, de egyelore nem lehet megmondani, hogy mi vár ra. Lehet, hogy kisebb problémákkal, de teljes életet tud majd élni, de lehet, hogy örökre magatehetetlen lesz es ápolásra fog szorulni. Ez az orvosi velemeny. En meg mint szülő azt mondom, hogy teljes életet fog élni, ebben hiszek, ezért mindent megteszünk.
2018. szept. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Off: A helyedben inkább a te konkrét betegségedről/gyógyszeredről keresnék tapasztalatokat. Nekem hasonló (alapbetegség vs. terhesség) helyzetben nagy segítség volt - ha nem is az, hogy tudtam velünk mi fog történni, mert hiába az esélyek és statisztikák, ugye mindenki példája más, de - ismeretlen sorstársak információi egyéb lehetőségekről, és olyan szakorvosok elérhetősége, akik másoknak már beváltak, na meg olyan szülész-nőgyógyászé, aki már találkozott ilyen esettel és nem csak valamikor egy régi tankönyv apróbetűjében.
2018. szept. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!