Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyetem alatt nem tervezett...

Egyetem alatt nem tervezett babások, hány évesek vagytok, párotok veletek van?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hányan vagytok az én helyzetemben. Nagyon nem terveztünk még babát, és a véletelenek valami olyan mértékű összejátszása kellhetett a fogantatásához, hogy már az önmagában elképesztő. Én egyetemista vagyok, de a kedvesemmel 11 éve egy párt alkotunk - ugyan esküvőnk nem volt még, de együtt élünk és a kezdetektől közösen szeretnénk családot alapítani. Emiatt is döntöttünk úgy, hogy megtartjuk, főleg a párom hallani sem akart az ellenkezőjéről. Nagyon félek, milyen lesz egy pici babával befejezni az egyetemet és pályakezdőként sem fognak kapkodni utánam egy gyerekkel, de ennyi nehézséget bőven bevállalok egy apróság miatt.


Akik ilyen helyzetben vagytok, mik a tapasztalataitok? Hogyan tudtatok elhelyezkedni? Párotokkal milyen a kapcsolat?


2018. szept. 24. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
11 eve??????? Hát mennyi idős vagy?
2018. szept. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

10 éves korod óta együtt vagy mi? Vagy másoddiploma 30 évesen? Mert nem mindegy.

Milyen lesz? K.nehéz,ha nincs segítséged, akkor majd évek múlva fejezed be a sulit, ha befejezed, melót se lesz egyszerű: mivel nincs végzettséged, nincs tapasztalod és ott a gyerek.

2018. szept. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy jön ez a kérdésemhez. Amúgy 25 éves vagyok, első diplomám lesz 5 éves osztatlan képzésben, és a párommal 14 éves koromban jöttünk össze. Első szerelem, és nem, nem vagyok semmilyen vallási szekta tagja, van ilyen azon kívül is.
2018. szept. 24. 22:22
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
En csak akkor tartanam meg ha mar lenne legalabb egy eves munkaviszonyom... igy max a faszid tart el, es 1,5 ev mulva jon a kovi kerdesed h beadhatod-e a bolcsibe mert nincs penzetek es mennel dolgozni.
2018. szept. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Jaj már mindenki olyan negatív!

Én babucival a pocakban allamvizsgaztam le, majd jelentkeztem mesterre, viszont egy evet passzivalok csak jovo szeptemberben kezdem :) Ha van megfelelo anyagi hatteretek akkor hajra! diplomas gyedet is kapsz, ami azert nem rossz, sokkal tobb mint a sima gyes. Mi mindent megteremtettunk a picinek, igaz odafigyelunk a penzre, nem koltunk hulyesegekre.

Sok sikert. :)

2018. szept. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

van egyetemista gyed vagy valami ilyesmi! Egyik ismerősöm is egyetem alatt esett teherbe és kapott pénzt

de ha apuka dolgozik ő is meg tudja fél éves korától igényelni, ha már volt 365nap egybefüggő munkaviszonya

Csak válaszolva az egyik kommentre + igen ott a bölcsi lehetőség is 1 éves korától akár(nem az ördögtől való az se, mondom úgyhogy a fiam nem lett)


nálunk fordítva történt, én dolgoztam már 2 évet, mikor teherbe estem és párom volt egyetemista... áttért levelezősre és keresett munkát ! Én most mióta itthon vagyok a fiammal, beiratkoztam egy pénzügyes tanfolyamra, mivel a régi helyemre nem akarok visszamenni

most várjuk a kistesót, nekem is vannak azért aggályaim,hogy hol tudok majd elhelyezkedni :/ de biztos megoldjuk

több,mint 9 éve vagyunk együtt 😊 nagyon jó a kapcsolatunk, különben nem válaltunk volna még egy babát! 25 vagyok, párom 27

2018. szept. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pénze lesz, mivel nappali tagozatos hallgató, így jár neki a diplomás gyed.
2018. szept. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igaz, már 10 éve történt, de hasonló helyzet. Egyetemre jártunk, 5. évet kezdtük friss házasként, ősszel már megfogant a baba. Azt az évet pocakkal csináltam végig, csak néhány tárgyból halasztottam, a baba nyáron született, fél éves korában diplomáztam. Mivel első baba volt a baráti társaságban, és első unoka, rengeteg lelkes segítőm volt. Gond nélkül ment minden. Szülés után neked már ott lesz az egyetemi gyed is, aztán eldöntitek, mikor mész dolgozni, bölcsibe adod-e vagy nem. Mi nem adtuk, ha már így lett, másfél év után jött a kistesó. Nagyon jó volt így!
2018. szept. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a biztatást! Rengeteget segítettetek vele. Természetesen borzasztó félelemmel és sok kétellyel nézek a jövőbe. Ha nem lenne ilyen kapcsolatunk a párommal és az ő fizetéséből nem élnénk meg nagyon bőven, valószínűleg nem vállaltam volna a babát. Mikor az első pozitív tesztet meglátta, madarat lehetett volna vele fogatni, ölelt, csókolt, miközben én meredtem magam elé hogy most mihez kezdünk. Azóta mint aki megtáltosodott...édes nagyon.

Első baba a családban és első unoka nálunk is, úgyhogy bízom benne hogy akadnak majd lelkes segítők.

Köszönöm még egyszer!

2018. szept. 25. 13:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, hogy 18 éves, vagy 25 éves egyetemista vagy. 26 leszel mire szülsz, teljesen jó életkor. A sulit be tudod fejezni, ha akarod. Én jogi egyetemet végeztem el teljes munkaidős állás és család mellett. A munkakeresésnél pedig soha nem lesz előny, hogy nő vagy. Ha van gyereked azért, ha nincs, akkor azért, mert biztosan szülni fogsz.
2018. szept. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!