Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szült már valaki bakteriális...

Szült már valaki bakteriális fertőzéssel?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat kérnék!!!

2018. szept. 25. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Adnak a babának antibiotikumot, mert könnyen lesz tőle tüdőgyulladása vagy egyéb fertőzése

Neked is adnak a szüléskor


Nekem nem volt mert pont befejeztem az antibiotikumkúrát.

Időben kiszúrták.

2018. szept. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz?

Nekem volt, csak nem tudtak róla.

2018. szept. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem rájöttek a 29. hétben. Szedtem metronidazolt. El is múlott egy-két hétre. Most úgy látom megint visszajött, voltam törleten ma, hétfőn jön meg az eredmény. Félek, hogy addig már nem szabadulok meg tőle. 34 hetes vagyok most
2018. szept. 25. 18:13
 4/13 anonim ***** válasza:

De milyen bakterium?

Ha streptococus b-re gondolsz, akkor arra felesleges allandoan antibiotikumot szedni. Az csak addig hasznal, amig szedi az ember, de kiirtani teljesen nem lehet, ha vege a juranak, akkor ujra elszaporodnak a bacik. Gyakorlatilag aki hordozo, az elete vegeig hordozza gond nelkul.


En pl az vagyok, csak szules alatt kaptam antibiotikumot venasan. Ket adagnak kellett bemennie es az elso utan ugy remlik 3 oranak kellett eltelni mielott a baba athaladt a szulocsatornan.

Nakunk ez megvolt, igy a fiam nem kapott antibiotikumot (teszteltek ot is es nem kapott bacit tolem).

Most is igy lesz, de ha nem lenne ido az antibiora, akkor a baba kapna.


Ha mas bakteriumra gondolsz, akkor urd le, hogy mire, mert igy nem tudunk valaszolni neked rendesen.

2018. szept. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem strep. B es nem is trichomonos. Mikor lattam a leletet az volt rairva, hogy Bacterial Vaginosis. A tobbire negativ volt, erre pozitiv. Pontosan a neve nem volt rairva, itt Angliaba csak ennyi volt a leletben.
2018. szept. 26. 11:34
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem streptococcusom volt, a 36. heten mèg nem volt. Hüvelyi szülès miatt a kisfiam is elkapta, 10 napos AB kúrát kapott, súlyos volt az állapota. :(
2018. szept. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ou, sajnalom. Remeljuk nalam nem lesz ilyen gond :( sokat aggodom ez vegett...
2018. szept. 26. 12:07
 8/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

En is kint elek. :)


Eg “sima” bajterialis fertozes, eleg gyakori terhesseg alatt sajnos.

Valoszinuleg felborult a ph egyensuly a huvelyedben, emiatt elszaporodtak olyan bacik is, amik amugy nem tudnanak elszaporodni a normal ph savassag mellett.

Ez nem szules kozben okoz gondot a babanak, marmint nem az a gond, hogy szules kozben a baba elkapja, mint pl strep b-t.

Ezzel az a gond, hogyha kezeletlenul marad es elszaporodik nagyon, akkor felszallhat a burokhoz es pl korai burokrepedest okozhat. Azaz koraszulest. Szules utan pedig azert nem jo, mert a gyermekagyi verzes alatt a meh is megfertozodhet ezzel. Nem nagy erre az esely, de kicsi esely is tobb, mint a semmi...


Szoval kezelni kell, antibiotikumot adnak. Sajnos gyakran ujra es ujra, mivel altalanos, hogy visszater.

Ilyenkor ujabb antibiotikumot kapsz es igy tovabb.

Neked mar nincs sok hatra, igazabol az a lenyeg, hogy ebben a par hetben kiirtsak es szules utan ne legyen.

Ha pozitiv is lesz a keneted, akkor is max egy kura eleg lesz meg.

Szules es gyermekagyi verzes utan, ha a hormonok visszallnak, akkor nagy esely van ra, hogy helyre all a szervezeted es nem ujul ki.

2018. szept. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
uhh.. En Angliaban elek. Mikor megkerdeztem,hogy szulhetek e ezzel normalisan ooo mondtak,hogy nyugodtan, semmi akadalya..Nem vettek fel ugy. De itt interneten meg olyan sok rosszat olvastam,...akkor most mi.
2018. szept. 26. 16:07
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, lattam, hogy Angliaban vagy, arra irtam, hogy en is. En Londonban.

Harmadik gyereket varom itt es 10 eves a legnagyobb, tortent mar velem sok minden itt “nogyogyaszatilag”, szoval kb kepben vagyok.

De ne izgulj, nem csinaljak am rosszul itt sem a dolgokat, egyaltalan nem.


Ahogy en is irtam neked ennek a fajta bajterialis fertozesnek nem a szules kozben van jelentosege, ezert is szulhetsz huvelyi uton. Inkabb annyi a lenyege, hogy terhesseg alatt es szules utani hetekben legyen kezelve. Ettol meg siman visszajohet, (az antibiotikum a jo bacikat is kioli a huvelybol, igy a huvely ph erteke nehezen all helyre, ami miatt ez kedvez a rossz bacik szaporodasanak ujra es ismet visszater a fertozes, egyszeruen fogalmazva).

De most letesztelik neked ujra, ha van, akkor megint kapsz kezelest, hogy a mehre felszallo fertozest megelozzek es szuper lesz minden. Ettol szulhetsz nyugodtan.


Pl a streptococcus b az a fajta baci, ami nekem gondot nem okoz, bennem el folyamatosan, de ha huvelyi szules alatt benyeli a baba, akkor baj van. De meg ugy is lehet szulni huvelyi uton (en is szultem es most is ugy tervezek), csak vajudas alatt antibiotikumot kell kapnom, hogy bacinentes legyen a vaginam, mire a baba odaer. Ha ez nem jon ossze, akkor a baba kap antibiotikumot.

De neked mas fajta van.


Nyugodj meg, eloszor is vard meg az eredmenyt es ne aggodj, mert ezek szerint tudnak rola es foglalkoznak veled. Ez a lenyeg!

2018. szept. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!