Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esélye, hogy ikreim...

Mennyi az esélye, hogy ikreim lesznek?

Figyelt kérdés
Már voltam egyszer terhes, de sajnos a 3. hónapba elvetéltem. Viszont az első terhességemnél kb 1 héttel a menstruációm késése után lett csak pozitív teszt, és az is csak halványan. Viszont a mostaninál már az első nap virított a két csík. Még csak a 6. hétben vagyok, de már elkezdett nőni a hasam. Most már lassan egy hete folyamatosan rosszul vagyok, de úgy, hogy aludni se nagyon tudok. A melleim is rettenetesen megnőttek. A hangulat ingadozásról pedig ne is beszéljünk. Mit gondoltok? Valakinek, valami hasonló tapasztalat akár ikrekkel, akár egy babával? (Csak hogy tisztázzuk, bármelyik is lesz, én mind a kettőnek örülök)

2018. szept. 26. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
bocsi de 6 héten még biztos nem kezdett el nőni a hasad, ez csak sima puffadás.esély meg 50-50 % majd ha elmész uh ott kiderül hogy hány baba van.
2018. szept. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekemnél már menzesz napján virított a csík, a másiknál még utána egy héttel is halvány volt, pedig 2 naponta teszteltem. Korán elmentem UH-ra, egyik sem volt iker, és szépen kapaszkodtak.

A hasad pedig még csak a puffadástól lehet nagyobb, akkor is ha hármasikreid is lenénnek :)

Akkor nagyobb az esélye ikreknek, ha van a családban, már "öreg" vagy, vagy ez az első hónap a tabletta után vagy valami stimulációs hormonkezelésen estél át, de ezeknek utána tudsz olvasni pontosabban, ha érdekelnek a százalékok.

2018. szept. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Semmi tunetem sem volt, sem most az ikrekkel, sem 1,5 éve a kisfiammal.
2018. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy neked hamar lett erős pozitív a teszt, és hogy rosszul vagy már most, és nő a hasad már (szerinted), az nem jelen ikerterhességet...
2018. szept. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyik barátnőm most terhes, épp hogy két hónapos, de már akkora a hasa mint egy 3-4 hónapos terhesnek. Nála az összes gyereknél nagyon gyorsan elkezdett nőni a hasa. De ezt csak nála láttam így.
2018. szept. 26. 13:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy hamarabb kimutatta a teszt nem jelent semmit. Nekem is elég hamar és egyérelműen pozitív tesztem lett mégis egy baba van.

Az meg nem létezik hogy nő a hasad, csak puffadtsz egyszerűen mint ilyenkor a legtöbben.

22 hetes vagyok de még mindig nem egyértelmű a hasam alapján hogy babát várok, csak mintha jól laktam volna. Szóval a has növekedés később fog lenni majd a 12dik hét utan szépen lassan. (Mindenkinél más ugye hogy mikor kezd el) de most még biztos nem.

2018. szept. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon erős pozitív lett két teszt is az elmaradás utáni napon, és a mellem is hamar elkezdett nőni, 12. hétre új méretű melltartót kellett venni, mégis egy babám van.

Amit most látsz, mint hasnövekedés, az még tényleg csak a puffadás, nálam a 13. hétre elmúlt, most a 16. hét környékén kezd látszani, hogy "mintha lenne valami", de még mindig tudnám arra fogni én is, hogy csak jól bekajáltam.

Úgy tudom, - bár lehet rosszul - hogy ikrekre talán nagyobb az esély, ha anyai ágon volt a családban ikerpár, de nyilván úgy sem 100%.

2018. szept. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2. Babámat várom. Nemvárt menstruáció utáni napon teszteltem, ami pozitív is lett. Már ez előtt 2-3 nappal akkorára volt puffadva a hasam, mint az 1. gyerekkel 20 hetes terhesen.
2018. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden nyolcvanadik terhességre esik egy ikerterhesség.

Ha voltak anyai ágon ikrek, akkor kicsit nagyobb esélyed van.

A korai pozitív teszt semmit nem jelent. A kislányomnál a nemvárt előtt 2 nappal kifejezettebb pozitív tesztem volt, mint az ikreimmel ugyanekkor.

A hasam meg tök lapos volt a 12. hétig ikerterhesen. Valami oknál fogva nem puffadtam annyira, mint az egy babás terhességnél, amikor is már a 8. héten kis pocim volt.

Mindenesetre kívánom, hogy sikerüljön úgy, ahogyan szeretnéd.

2018. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amúgy én iker vagyok, csak sajnos testvérem meghalt kicsiként. De bármi is lesz, örülök neki, mert már egy ideje próbálkoztunk a vetélés óta, és nagyon boldog vagyok, hogy összejött.
2018. szept. 26. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!