Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teljesen tanácstalan vagyok!...

Teljesen tanácstalan vagyok! Ki melyik genetikai tesztet választotta az első trimeszterben? Mennyire volt pontos?

Figyelt kérdés

Első terhességem, sokan mondanak sok félét. Az orvosom teljes mértékben rámbízta ezt a döntést.

Kombinált? Integrált? Esetleg valamelyik másik?



2018. szept. 28. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Van valamilyen betegség, fogyatékosság a családban? Hány hetes terhes vagy most?

Mi biztosra mentünk, Prenát csináltattunk.


Ìgy látatlanban azt gondolom, kombinált teszt, aztán eredménytől függően tovább valamelyik szabad dns teszt vagy amnio.

2018. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kombinált, ha az rossz lesz, akkor prena, vagy nifty
2018. szept. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mivel mi fiatalok vagyunk, egészségesek, a családban sincs beteg gyerek, így maradtunk a kombinált tesztnél. Úgy beszéltük meg a férjemmel, hogy ha ez rossz eredményt mutat, akkor megyek tovább prena tesztre.

Szerencsére a kombinált is kiváló eredményeket jelezett.

Megmondom őszintén mi az ár miatt is szavaztunk először a kombináltra, nem mindegy, hogy 13 ezer forint vagy 75-200 ezer forintot adunk ki. Természetesen ha gond lett volna, akkor kifizettük volna a nagyobb összeget is, de startban 200 ezret nem akartunk letenni a dokinak (a mi dokink először fel sem hozta a kombinált tesztet, mint lehetőséget, rögtön a legösszetettebb teszttel indított, aminek az ára 200 ezer lett volna)

2018. szept. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
33 éves vagyok 10 hetes terhes. Nem tudok semmi komolyabb genetikai rendellenességről a családban.
2018. szept. 28. 12:37
 5/10 anonim ***** válasza:

23 éves vagyok és a családban mindkét félről egeszségesek a családtagok,gyerekek.

Így a kombinált teszt melett döntöttünk és mivel teljesen jók letteknaz eredmények így nem kelett szerencsére más fajta


Én úgy voltam vele hogyha ne adj Isten, nem jó eredményt kapunk akkor csináltatunk mást. Szerintem elegendő,mivel ha valami nincs rendben esetleg tudsz tovább menni de ha minden okés akkor ugye minek?! 😊

2018. szept. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én első körben azt mondtam, hogy kombinált, mert az nem egy vagyon, aztán ha bármi kétség felmerül, akkor megyünk tovább a drágábbak felé. Szerencsére nagyon jó eredményt kaptunk, Down 1:17 978, Edwards: 1:20 000, Patau 1:20 000, így megnyugodtunk, és úgy döntöttünk, nincs szükség másra. 30 éves vagyok egyébként, második baba.
2018. szept. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kombinált teszt, alacsony kockázatot kaptunk nem mentünk tovább.
2018. szept. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első kettőnél integrált tesztet csináltattunk, a harmadiknál Prenát a korom miatt.
2018. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kombinált tesztet csináltattunk 30ezer Ft-ért. Jó eredményünk lett. És mègis beteg lett a gyermekünk egy olyan betegséggel,amit egyik teszt sem vizsgál.... Szóval felesleges volt a teszt szerintem.

(Amúgy eddig Alagille-szindróma volt a diagnózis,de azt már elvetették. Most külföldön van a vére,ott fogják diagnosztizálni,remèlem..)


De még ha helyes is lett volna az első diagnózis,akkor sem mutatja ki se a Prena teszt,se a többi.


Szóval attól,hogy a teszt - akármelyik - jó eredmènyt mutat,mèg lehet beteg a baba.

2018. szept. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kombinált tesz első körben, ha annak rosszak az eredményei prena,nifty teszt lett volna és csak legvégsőbb esetben ha ezek is rossz eredményt hoznak amniocentézis az utóbbitól én tartottam ,mert mindenki azt mondta 37 évesen már kötelező, de a kombinált eredménye után mondta az genetikus akihez elküldtek, hogy nagyobb a vetélés kockázata mint hogy beteg babánk legyen és egyáltalán nem ajánlotta.
2018. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!