Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért annyira törvényszerű...

Miért annyira törvényszerű terhesvitamint szedni?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam se ellene se mellette viszont ha egy esetleges vérvétel alkalmával kibukik egy vitaminhiány akkor azt ugye pótolom per pillanat magnézium.Minden más erdeményem (folsav,vas,kalcium....stb) tökéletes állapotban van, épp ezért nem értem hogy az egyik kismama ismerősöm miért szekál a bogyókkal...neki a béka popó alatt vannak az eredményei de (!) ez már az érem másik oldala... na szóval akinek semmi hiánybetegsége nincs miért szed bogyókat terhesen?

2018. szept. 28. 21:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%

Mivel a 9 hónap alatt csak 3 alkalommal van vérvétel így nem lehet tudni időközben hogy milyen vitamin nincs elegendő a szervezetedbe. Ezért így biztosra lehet menni ha szedni az ember.


Nekem pl 11hetesen volt az első vérvétel és ott csak a vasam volt kicsit alacsonyabb azóta 22 hetes vagyok és majdcsak 26hetesen lesz a következő, és habár az elején rendben volt minden azóta sok idő eltelt, nem tudom hogy esetleg valamiből nincs e hiány. Így 2naponta szedek terhesvitamint. Nyugodtabb vagyok.😊

2018. szept. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
61%
Ha ezt valakinek magyarázni kell, az már régen rossz.
2018. szept. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%
Elsősorban a folsav miatt. Egyébként kiegyensúlyozott táplálkozás mellett mindegy, melyiket szeded.
2018. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Én csak multivitamint szedek, az elején kiegészítettem folsavval.

Tökéletes a vérképem.

2018. szept. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
Melyik vitamin szintjét nézik? Nyomelemből is elenyésző azok száma, amit vizsgálnak...
2018. szept. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
22%
Amikor bejöttek a vitaminok, nagyon sok orvos ellene volt. A 3.6kg-os gyerekből könnyen 4.5-ös lesz. Bár manapság a nők a császározást preferálják, így meg nem akkora probléma.
2018. szept. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Én nem szedtem terhesvitamint, mert rosszul voltam tőle. Csak folsavat szedtem és magnéziumot, meg néha C vitamint (télen). A vitaminnak köze sincs ahhoz, hogy mekkora lesz a születendő gyerek. Én 170 magas, és 50 kg ról indultam a terhességnek, 60-nal mentem szülni. Hasam sem volt hatalmas, mindenki azt mondta vegyek 50-es ruhákat, mert kicsi baba lesz. 3960 grammal és 53 cm- el szültem a fiam természetes úton.
2018. szept. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
34%
Semmi pénzért nem szedném. Épp az ilyen rosszul lévős tapasztalatokért. Egészségesen étkezem, minden nap főzök. Csak folsav és c vitamin illetve d.
2018. szept. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%
Anno rengeteg halvaszülést okozott, hogy nem volt terhesvitamin. Édesanyám háromszor hozott világra (!!!) halott csecsemőt, mindháromnál anencephália volt a diagnózis (ez egy ritka rendellenesség, amiben a magzat agyának nagy része egyszerűen nem fejlődik ki). Hosszú évek alatt rájöttek, hogy ezt biza a folsav hiánya okozza.
2018. szept. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem kéne lepontozgatni mindenkit akinek nem tetszik a véleménye én sem teszem- pedig....nem magyarázatot kértem szupermami (kivéve ha férfi vagy mert akkor megbocsájtom a s...fej hozzászólásod) de ha nincs rá indok/OK akkor mégis minek...vérvételre amúgy simán lehet kérni a háziorvostól beutalót 😉
2018. szept. 28. 23:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!