Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Külföldön èlő kismamàk!...

Külföldön èlő kismamàk! Nektek milyen vizsgàlatokat csinàlnak?

Figyelt kérdés

Mi külföldön élünk és itt fele annyi vizsgálat sincs mint otthon...pl nincs cukorterhelèses vizsgálat, semmi mehszàj vizsgálat, semmi nst...

Ti merre laktok és mik a tapasztalataitok? Hány hetesek vagytok?


2018. okt. 2. 06:19
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Külföldön a terhességet természetes folyamatnak tekintik, nem pedig allando orvosi ellatast igenylo betegségnek, mint Magyarországon. Ezért aztán kevesebb a vizsgálat, pláne az olyan, ami amúgy felesleges is, ha nincs a ggilagon semmi jele, hogy probléma lenne. Nyugi, ha valami rendelleneset észlelsz, azonnal megvizsgálnak és megtesznek mindent, amig lehet
2018. okt. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én Ausztriában vagyok,most 37 hetes várandósan. Eddig 8x kellett mennem a nődokihoz (kb 3-4 hetente kontrollra, vérvételre, vizeletvizsgálatra, és nem azért, mert problémám lett volna szerencsére, hanem mert nála ez a szokás). Ezen kívül volt a 12hetes és a 18hetes UH, valamint cukorterhelés. Most már nem a nődokihoz kell járni, hanem az utolsó 4 hétben a kórházba ctg-re, 10-12 naponta. Szóval szerintem sokkal többször kellett mennem, mint Magyarországon kellett volna. De engem cseppet sem zavart, inkább megnyugtatott. Itt viszont nincs védőnő, úgyhogy sztem azért kell a nődokihoz ennyiszer menni. Mert vérnyomást, súlyt is ott mértek mindig.
2018. okt. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudom mennyi vizsgálat van külföldön, csak ennyit arról, hogy természetes dolognak veszik és ez milyen jó így: "A fejlett országok közül az egyik legrosszabb statisztika az Egyesült Királyságot jellemzi: 2009-ben több mint 4000 csecsemő született halva, és közülük 1200-an a 37. terhességi hét után." Ezek szerint valami annyira csak nem klappol azzal, hogy tök természetesnek kell venni mindent.
2018. okt. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na és ennek az anya alvási szokásain alapuló cikknek amúgy mi köze a terhesség alatti vizsgálatokhoz ? Ja, semmi
2018. okt. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én, ha jól látom a cikk végén, arra a megállapításra jutott a kutatás, hogy az alvási szokások befolyásoló szerepét továbbra is teória szintjén kezelik, tehát ebből nem vonnak le egyértelmű következtetést, ergo nem tanácsolnak ebből kifolyólag semmit a kismamának. Viszont Czeizel egy videóban megemlíti, hogy a 29. hét után eléggé ritka, hogy halva születik a magzat, így annak úgy gondolom a legtöbb esetben olyan oka is lehet, amit alaposabb kivizsgálással meg lehetne szüntetni...
2018. okt. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én Angliában vagyok most terhes. Hát az elejétől járok ultrahangra minden hónapban, mivel a magasságomhoz képest vékony vagyok,ezért nézik jól növekszik e baba. De amúgy ha ez nem lett volna csak 12.hétbe es 20.hétben neztek volna meg. Védőnőhöz is kb minden hónapba jártam, most két hetente. Asszem 3szor vettek vért eddig. Vizelet vizsgálat gyakrabban van. Ja, és egyszer megnézettettem magam a kórházba alulról és vetettem 2-szer törletet, mivel sárgás folyásom volt és nem tetzett. Most is kértem a kezelő orvostól törletet, és csinált is. Ahhoz hogy rendesen kivizsgáljanak ki kel nyitni a szádat :D de komolyan...mert amúgy nem igazán törődnek ugy vele. Fogalmam sincs, hogy van ez itt, nincs törlet, nincs alulról vizsgálat. Kicsit fura ez nekem.. Mi van ha valakinek steptoja van? Arra csak törletből jönnek rá.. de ha nem vesznek nem jönnek rá..nah nem értem.. otthon sokkal jobb szerintem :)
2018. okt. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Spanyolorszagban elek, itt szulettek a gyerekeim. Van cukorterheles, es nagyon komolyan is veszik. Viszont a tb-s terhesgondozasban 3 db UH van csak benne, a 12. hetig semmilyen vizsgalat nincs. Mehszajat csak az utolso hetekben neznek, akkor vesznek kenetet is, bacikat neznek. Vedono mint olyan nincs, kicsit mas mint otthon, de itt is kell menni kb havonta meresre, suly, haskorfogat, szonograf stb.
2018. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!