Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire tudják kezelni...

Mennyire tudják kezelni azokat az újszülötteket akik cukorbeteg kismamáktól születtek, vannak tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nagyon ijesztő amit mondanak, hogy hirtelen leesik a babák vércukra ahogy megszületnek és oxigén-hiányuk lesz, ami miatt károsodik az agyuk. :( Vannak akiket kezeltek lehet terhességi cukorra, mégis ingadozott a cukrok vagy ehhez fokható problémájuk volt.

Engem is érint, ezért is kérdezem.


Mennyire lehet megállítani azt, hogy ezeknek a babáknak károsodjon az agyuk? Érdekelne ha esetleg van valakinek tapasztalata.



2018. okt. 2. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Követem a kérdést. 37 hetes vagyok és most sajnos nagyon magas lett a cukrom. Félek nehogy baj legyen szülés után. Eddig rendben volt diétával. Nem tudom mi lesz ezután.
2018. okt. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
2 terhességem is cukros volt. Az elsőnél a 24. héten derült ki, hogy 18-as cukrom van. Mindkettőnél inzulin és diéta. Semmi bajuk nem volt születés után. Normál súlyú, szép, formás babák voltak. A második a protokoll miatt első nap inkubátorban volt, de semmi cukoringadozásuk nem volt. Sőt ismerek pár cukros anyukát, senkinél nem volt ilyen probléma.
2018. okt. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

1.

A terhesség vége felé, hiába diéta, inzulin, már ugrál sajnos a cukor.

2018. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Ha tartod a diétát, akkor semmi baja nem lesz a babának.
2018. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
GDM-es voltam, 23. héten derült ki. Születése után kapott cukros vizet, hogy megelőzzék a hypoglikémiát. Nem is volt vele semmi baj.
2018. okt. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
31. hetet betöltöttem. Ma mértem és 9,4 volt ebéd után. Nekem nem jár inzulin. Ilyen magasat egyszer mértem, a terhelésesnél. Utána diétáztam. Volt 7,3, de afelett nem. Többnyire jó volt,de ma nagyon magas és pont tegnap voltam a diabetológusnál, aki azt mondta hogy folytassam csak a diétát, csak ekkor még nem mértem ilyen magasat. A reggeli meg mindig 4 egész valamennyi. Túl nagy az eltérés.
2018. okt. 2. 17:42
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Nekem egész terhesség alatt 7 és 7,8 között volt a cukrom étkezések után. Az éhgyomri 5-5,6 között. Nagyon- nagyon szigorúan tartottam a diétát, így határesetnek bizonyultam inzulin szempontjából. Mindig csak 1 hét haladékot adtak, hogy ha kicsit is rosszabb lesz... de szerencsére nem lett, így végül nem kaptam inzulint. Normális vércukrai voltak a babámnak végig.
2018. okt. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a babádnak attól, hogy egyszer 9-re felment a cukrod. Ha többször magas lesz, akkor kapsz majd inzulint.
2018. okt. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Terheléses cukron "megbuktam", végig 150g-os dietan voltam. A vercukrom onnantól végig tökéletes volt, kethetente sima vervetel, havonta terheléses.. Nagyon elegem volt már..mindezt azért mert kövér és elkönyvelték hogy biztos nagyon veszélyeztetett vagyok, barmennyit is mertek utána nem tudtak egy magas vérnyomást, magas cukorszintet, meszes lepényt kimutatni..mar 37 hetesen abban reménykedtek hogy mar csak napjaim lehetnek..tökéletes méhlepénnyel, egy kicsit tobb magzatvizzel 41. hét után szultem. Azota se mentem az egész banda közelébe..minden napomat megkeseritettek es feleslegesen stresszeltek. Szinte latszodott a csalodottsag a fejukon a jo kaboreredmenyek utan..katasztrófa volt..ellenem voltak..hihetetlen
2018. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
2. vagyok, szigorú diétával, amivel terhesség alatt az utolsó 10 hétben 10 kilót fogytam és inzulinnal is volt 10-es cukrom. A baba most már egy 8 éves nagy fiú, soha semmi baja nem volt és terhesség után visszaállt a cukrom is.
2018. okt. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!