Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barnázás nem egyenlő a vetélés...

Barnázás nem egyenlő a vetéléssel, igaz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár napja teszteltem pozitívat, vannak is már tünetek, például sűrű pisilés, mellérzékenység, fájdogál/szúrkál a hasam.Ma délután a wcpapíron egész sok barnás folyást vettem észre. Azonnal orvoshoz mentem viszont nagyon nem tudtak mit kezdeni a helyzettel, hiszen 4 hetes és pár napos lehet a “baba”. Vért vettek, és 48 óra múlva is vissza kell mennem vérvételre, illetve jövőhét kedden uh-ra kell mennem.

Szerintetek van esély arra, hogy megmaradjon a baba? Kicsit meg vagyok ijedve, hiszen egy év után jött össze, nem akarom elvesziteni.

Köszönöm!


2018. okt. 2. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Mindegy, hogy barna, rózsaszín, sötét piros, világospiros , meggy piros az mind vér. A vér pedig sosem jelent jót. De ne aggódj, ha erős a baba és egészséges, akkor megmarad, nagyon sokunknak kezdődik így a terhessége.

Nekem az ötödik héten volt barnázás , szerencsére nem lett baj. Mást nem tudsz tenni , csak reménykedni. A legtöbb esetben tényleg nincsen gond.

Ha van , akkor meg ki a természet így szelektál hogy életképes utód szülessen.

2018. okt. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

előző terhességemnél és most is "barnáztam" 5.héten, sőt biztos vagyok benne a következőnél is fogok! Nem csináltak semmit velem a kórházban az elsőnél(hematomat nem láttak,gyógyszert se kaptam), úgyhogy mostani terhességemmel be se mentem az ügyeletre (igenigen le lehet pontozni)

14 hetes vagyok a kistesóval, eddig minden problémamentes


ne aggódj, minden rendben lesz! nem mindig jelent rosszat!

legyél pozitív, ha megmenni akar a baba, akkor annak úgy kell lennie, akkor valószínűleg beteg :/ :(

2018. okt. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb. ennyit tehetnek csak az orvosok, ezen en is atmentem. Nekem vegul elment, ahogy mindenki irja neked ha egeszseges akkor megmarad ha nem akkor elvetelsz. Sajnos nagyon durvan es kemenyen hangzik de ez a fajdalmas igazsag. Kitartast kivanok neked es egeszseget! Remelem jol lesztek, egy ev varakozas utan megerett a helyzett a happy end-re.
2018. okt. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a vérzés lehet vetéléstől is, de lehet egy csomó minden mástól is.

Ha kb 4 hetesen barnáztál átlagos ciklus hossznál lehet, hogy csak a szervezet “emlékszik” rá, mikor kéne megjönnie és amiatt van minimális vérzés. Nálam volt ilyen. Lehet progeszteron hiány (ami orvosolható), lehet polip (én emiatt véreztem), lehet hematóma (ami majd agy okoz gondot vagy nem), de lehet akár beazonosítatlan eredetű vérzés is. Meg még egy csomó minden más is.

Az, hogy orvoshoz mentél a legtöbb, amit tehetsz. Valahol olvastam, hogy terhesség alatt a nők elég nagy részénél fordul elő valamilyen vérzés. Mint azt írtam nálam is volt, mégis vidáman ficánkol bennem a 26 hetes csöppség.

2018. okt. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Akkor csak várok és bízok. :)
2018. okt. 3. 09:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első terhességemnél barnázni kezdtem,gyógyszert kaptam (azzal kezdtem utána az összes terhességet),majd a 8. héten véreztem aztán görcsölni kezdtem, elvetéltem.

A következő terhességnél véreztem ,majd barnáztam 2 héten keresztül,hol éppen,hol kicsit jobban ,de minden jól végződött.

A következőnél csak barnáztam picit 2 napig.De jól végződött

A következőnél se vérzés,se barnázás semmi ilyen nem volt :D

Amúgy barnázgatás,vérezgetés dologra semmi nem tudtak mondani soha,nem láttak uh-n semmit

2018. okt. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!