Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet valami baja a babámnak,...

Lehet valami baja a babámnak, ha kisebb a BPD-je?

Figyelt kérdés
27 hetesen voltam 4D ultrahangon. A fejformája a babának ovális volt, a BPD-je 5.93 cm, ami 24 hetes terhességnek felel meg. A többi adata normális, a terhesség valós korának megfelelő: HC 24.79cm, AC 22.93 cm, FL 5.12 cm. A szervei, az agya is rendben van, sokat mozog a baba, de én mégis aggódom érte. Járt már valaki hasonló helyzetben? Mi lett a babátokkal? Egészséges lett?

2018. okt. 4. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a combcsontja volt kisebb, mint kellett volna,átlag alatt volt mégis egészséges lett, sőt most fél éves, de már 16 centit nőt, hosszulábú csajszi lesz :)


Ilyenkor már egyénenként változó. Nem hiszem, hogy baj lenne, akkor már elküldtek volna, hogy jobban megvizsgálják a babát.

Ne aggódj, jó babavárást!

2018. okt. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Csak olyan nehéz nem aggódni. Első babám, idáig minden rendben volt, de ez mégis annyira megijesztett. Én is azzal nyugtatom magam, hogy még változhat, meg akkor biztos elküldött volna nagyobb kivizsgálásra. Csak az a baj, hogy ott van mégis a kisördög a fejemben, ami mindenféle hülyeséggel tömi az agyam. 24-én megyek sima uh-ra, remélem, mégha nem is "éri utól" a többi testrészét, de legalább fejlődni fog addig is, és az aktuális terhességi hétnek a nagyjából a közelében lesz a mérete. :)
2018. okt. 4. 10:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is első babám volt, a 12 hetes uh előtt nagyon paráztam aztán a szonográfus ráncolta a homlokát na ott kitört a frász. Vagy negyedóráig kereste a kezét, mert csak egyet látott, végül csak megmutatta a másikat is.

Természetes hogy aggódsz, mindegy szerintem hogy első vagy 3. baba.

A nemét tudod már?

2018. okt. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, kisfiú lesz. :) Egyébként szinte az összes uh-n eltakarta a pofiját, hétfőn láttuk először neki. Pedig majdnem most sem, mert gyakorlatilag a kezei, a lába, és még a köldökzsinór is az arcocskája előtt volt. Egyébként nem elfogultságból, de nagyon cuki, és szép arca van neki. :D Most azon gondolkodom, hogy a családból kinek van kicsi feje, hátha ez csak genetika miatt ilyen most neki. Apjának szerintem elég nagy, az enyém olyan normális... bár, mintha babaként azért nekem viszonylag kicsi lett volna.
2018. okt. 4. 14:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok. Én kisfiút szerettem volna, kétszer azt mondták az is lesz, de nem mondták biztosra. Szülés előtt egy hónappal mutatta meg végre magát. Akkor már befordul és elég nagy volt, a pocim meg kicsi, mikor kérdeztem a dokit hogy tudunk-e képet csinálni az apukájának azt mondta csak a "nunájáról", más nem látszott rendesen :)


Biztos minden rendben lesz, nyugi

2018. okt. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó ez jo 😃😃😃😃
2018. okt. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, na minden rendben volt az ultrahangon?
2018. okt. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A 30. heti uh-n akkora volt a BPD-je, amekkorának lennie kell. Előtte még beszéltem a szülésznővel, aztán ugye a nőgyógyásszal, azzal is, aki csinálta a 4D-t, és a védőnővel is. Azt mondták, hogy ez nem baj, ha lenne valami, akkor már tovább küldtek volna genetikushoz, és a fejforma is olyan, hogy mindenkinek más. Sőt az oválisra azt mondták, hogy az a normális. Akkor lenne baj, ha a haskörfogata (vagy térfogata?) kisebb. Úgyhogy nagyjából már megnyugodtam. Viszont a súlyát még mindig nem tudom.
2018. okt. 29. 08:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Na látod, minden rendben lesz. A súly annyira nem is fontos, olyan eltérések vannak. Volt olyan ismerősöm akinek mondták hogy kicsi a súly kb. 2 és fél kiló, aztán több mint 3 kilóval született a pici.

Vannak olyan helyek ahol pont emiatt nem is becsülik meg, én már nem is emlékszem, hogy nekünk volt-e. Talán még az elején aztán a vége felé már nem nézték a súlyát

2018. okt. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!