Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek miért fáj ennyire...

Szerintetek miért fáj ennyire még most is?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam kerek 40.hetes terhes, így voltam NSTn illetve előszőr akartak nézni magzatvizet is. Az orvos azt mondta hogy 1110 az érték, tehát csak a belső méhszáj van zárva már csak. Viszont nagyon megkínzott, vagy 4x dugta fel azt a csövet amivel nézte volna de állítása szerint nem sikerült, nem látott magzatvizet viszont a baba fejecskéje már nagyon lent van, majdnem megtudta érinteni. Maga a vizsgálat is iszonyúan fájt, nem olyan volt mint egy egyszerű mintavétel, hanem rendesen éreztem hogy a medencecsontomnál 'matat'. Azóta fáj a hüvelyem illetve görcsöl a pocakom és a medencem, de úgy hogy járni is nehézkes. Véreztem is de azt mondták ez természetes, a nyákdugóból is távozott darabka (véres). Tegnap este mikor 10 perces fájásaim voltak vissza mentünk, megvizsgált, azt mondta most nyitottabb a belső méhszáj lehet látná a magzatvizet de reggel megkínzott így most nem akar, azzal a címszóval küldtek haza, hogx várjam meg az 5 perces fájásokat akkor menjek vissza ha a falat kaparom. Azóta sem rendszeres sőt már összevissza van mióta aludtam egyet, de ugyanúgy fáj, ez normális lassan 24 óra után? Lehet valami baja a babának? Ő mozog de lényegesebben kevesebbet mint eddig.

2018. okt. 8. 04:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Sajnos nem tudok a kérdésedre válaszolni.


Én 39+4 vagyok. Egész éjjel alig aludtam, annyira keményedik a hasam + fáj a derekam is. Lezuhanyoztam, de ez sem változtatott semmit. Nem állnak be rendszeresen, folyamatosan fájdogál :(


Szerintem nyugodtan menj be ma is, hogy nézzenek meg, abból baj nem lehet :)

2018. okt. 8. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

Így hazaengedtek?? Miféle kórházban vagy te?

Engem 2 hétre bentfogtak 39. Héttől.. ,utána se nagyon akartak elengedni pedig makk egészséges volt a gyerekem..

Mellesleg nyugosj meg majd a babád ki fogja nyitni a méhszájadat a fejecskéjével,sétálj sokat!!!

2018. okt. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem lesz semmi baja a babának, amíg a magzatvíz nem folyik, a burok védi. A vizsgálat miatt vérzel, meg hogy nyílik a méhszáj, de ez természetes. Nekem is vérzett már a 35. héten ettől, én is megijedtem. Addig én nem mennék be, amíg nem rendszeres a fájás, mert lehet a baba még nem akar kimenni, csak a vizsgálat miatt vannak összehúzódások. Pihenj le, és ne izgulj. Lehet elmúlik, és pár nap múlva indul be rendesen. Jó, hogy azt mondták, hogy várd meg az igazi fájásokat. Rosszabb helyen gyorsan befektetnek, majd ha nem indul be rendesen, nyomnak oxit, hogy hát fájásgyengeség, és lehet a végén még császár is lesz. Így hagyják a saját ütemében zajlani a dolgokat.

Ja, és szülés előtti napokban általában kevesebbet mozognak a babák.

2018. okt. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy volt, ahogy előttem írták:

A doki az utolsó vizsgálatnál úgy rendesen 'megvizsgált'... fájt.

Utána jöttek a nagyon gyakori keményedések. Volt, hogy percenként, órákon át, aztán ritkábban; de olyan, hogy elmúlt volna teljesen, már nem volt, viszont nem fájt, csak keményedtem nagyon.

Ez 4 napig tartott. A 4.-re ígyis, úgyis ki voltam írva indításra.

Amikor bementem, és feltettek nst-re, akkor látszott, hogy amit én csak keményedésnek éreztem, azok rendszeres 70-es, 90-es fájások voltak már, de fájdalmat mégsem éreztem.

2 ujjnyira voltam nyitva. Burkot repesztettek, oxitocint adtak, amitől a fájdalom nagyon erős lett, de a méhszáj nem nyílott tovább, így császár lett.

2018. okt. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Dokid próbálta beindítani a szülést. Elég szadista módon de amúgy hatásos szokott lenni. Viszont így hazaengedni... oke nyilván ők tudják a dolguk, de nem egy eset volt, mikor az anyuka már üvöltött h gond van és hajszálon múlott a baba egészsége. Nem ijesztgetni akarlak, csak felháborít az effajta kórházi stílus.


Fogadott a dokid vagy a szülésznőd? Mindenképp bemennék és ha ennyire nem akarnak befektetni, nem tom.... bekamuznám h neked már ez annyira fáj h a falat kaparod. 40+ mamával itt szórakozni komolyan mondom.... felháborító.

2018. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az egri korhazba jarok, nincsen fogadott orvosom. Ma reggel voltam a vedononel de o sem mondott semmit, azt mondta varjunk akkor hatha berendszerezodik. Nem tudok jarni es ulni annyira faj, a babam mozog, a szivhangja is jo volt most mikor neztuk. Azert engedtek haza mert kozel lakunk, azt mondtak jobban jarok ha itthon szenvedem ki amig nem lesz nagyon eros, mert sokkal konnyebben viselem, de ha delutanra nem mulik el vagy marad ilyen akkor mindenkepp bemegyunk. Mar sugarzik a combomba is, hanyingerem van,egyeduk vagyok itthon remelem nem fog baj tortenni. Magzatviz a helyen.
2018. okt. 8. 09:11
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ebből még ma szülés lesz.
2018. okt. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kérdező?
2018. okt. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Meg egyben vagyok, rengeteget alszom, illetve ittam egy csomot, de nagyon keveset pisiltem szoval valoszinu kezdek vizesedni. Remelem tenyleg hogy a veget jarjuk mar, mert kellemetlen es nehez mar maga a letezes is.:D
2018. okt. 8. 14:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Én már kórházban vagyok, de egyenlőre csak 1 ujjnyira nyitva. Majd írj, hogy veled miujsag :)
2018. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!