Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, akinek...

Hevnek kérdése:

Van itt olyan kismama, akinek a méh egyik artériájának eredményei nem lettek jók?

Figyelt kérdés
A 12.heti genetikai ultrahangon a méhben található bal oldali artériám értékei elég gyengék lettek... Azt mondta a doki, hogy középértéket vésznek és mivel a jobb oldali nagyon jól teljesít,így lehet,hogy nem lesz annyira rossz az eredmény.Kérdesemre, hogy ha mégsem lesz jó, akkor ez okozhat-e bármilyen problémát a terhességgel annyit válaszolt,hogy akkor emelt dózisú Aszpirinre lesz szükség. Eléggé megijedtem. Van itt esetleg hasonló problémával küzdő kismama?

2018. okt. 9. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok érintett szerencsére, de picit képben vagyok vele. Az aszpirin vérhígító hatású, azért szokták ilyen esetekben adni, hogy a lepény vérellátása zavartalanul menjen, és a baba megkapja, amire szüksége van. Terhességi toxémiát jelezhet egyébként elő, ha a normálisnál gyengébb az erek teljesítménye már ilyenkor, ezt azért tudom, mert ingadozó vérnyomásos előző terhesség után most voltam toxémiaszűrésen, és ott ez volt az egyik dolog, amit ellenőrzitek. De nehogy megijedj, éppen ezért kell az Aszpirin, az esetek asszem 80 százalékában javít annyit a dolgon, hogy megelőzi a toxémiát. Figyeld folyamatosan a vérnyomást azért a terhesség alatt, de aszpirinnel nem lesz gond :)
2018. okt. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Off: De ha az Aspirint "csak" vérhígítónak adják, akkor miért nem adnak helyette inkább rendes LMWH-t? Nem értek hozzá, de sokan szuriznak végig terhesen, akiknek trombózisuk vagy hajlamuk van, és az legalább nem megy át a bélrendszeren.
2018. okt. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Valóban toxemiat jelezhet, most olvastam. Az aszpirines kezelést a 16.hét előtt kell elkezdeni, utána már semmit nem javít. Egyébként azt is írjak, hogy a toxemiaszures több értékből áll,nem csak az artériák ultrahangos szűréséből. Pl vérnyomás,életkor,általános állapot, BMI index stb. Bízzom a legjobbakban, délután fog ertesiteni a doki az eredményekkel.
2018. okt. 10. 11:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Tudom, ezért mondtam, hogy ez volt az EGYIK dolog, amit ellenőriztek, egyéb tényezők is szerepet játszanak itt, azért is írtam, hogy ettől ne ess kétségbe, egyáltalán nem biztos, hogy toxémiás leszel.

2-es: azt nem tudom sajnos, hogy miért éppen aszpirin.

2018. okt. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ma közölték,hogy a preeklampszia szűrés eredménye magas kockázatú lett. :( Így kezdjük az aszpirin terápiát.
2018. okt. 10. 18:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom :( de próbálj nem nagyon aggódni, az aszpirinnel ahogy olvasom, nagyon jó eredményeket lehet elérni. Vérnyomásodat figyeld minden nap, de gondolom ezeket elmondták, vagy el fogják mondani.

Van face-en olyan csoport, hogy HELLP szindróma utáni gyerekvállalás, sok toxémiás tapasztalat is van, lépj be, ha gondolod, rengeteg infót megtudhatsz a megelőzésről is.

2018. okt. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megpróbálok minden tőlem telhetőt megtenni, betartani és bízni abban, hogy minden rendben lesz.
2018. okt. 10. 19:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Egy cipőben járunk én is most kaptam meg a magas kockázatot a toxémiára. Te nem tartasz az aspirines kezeléstől? Az orvosod említett lehetséges mellékhatásokat? Főleg a baba miatt aggódom, hogy neki nem árt-e? Jövőhéten megyek a saját orvosomhoz, vele is megbeszélem,addig szerintem elkezdem szedni. Te elkezdted már?


13hkm

2018. okt. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szió! Konzultáltam a fogadott dokimmal, át is küldtem neki a szűrés eredményét és ő is javasolja az Aszpirin terápia mielőbbi elkezdését,valamint a napi legalább egyszeri vérnyomásmérést.A genetikus még keringésjavító tornát is,sok folyadékot, só szegény étkezést is mondott.

Igazából az eredményről való értesülés után én annyira megijedtem,hogy 2 napon keresztül minden szakirodalmat,külföldit és hazáit a témában átolvastam és csak az Aszpirinnel történő terápiának van bizonyitott eredménye. Nekem nagyon szar lett egyebeként 1:34- hez az esély és nem azért mert tulsulyos cukorbeteg magasvernyomasos vagyok,hanem mert az áramlás a Bal oldalon baromi gyenge. Hétfőn megyek a körzeti orvosomhoz is,aki a táppénzes papírjaimat intézi, bedobom neki is az eredmény kíváncsi vagyok ő mit mond erre.( A Kaáli Int. Orvosigazgatoja, szóval ő is képben van és nagyon jó doki, csak nála nem lehet szülni,ezért választottam mást.) Szerintem kezd el nyugodtan a terápiát ha korábban nem volt problémád az Aszpirinnel.

2018. okt. 13. 21:34
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja és sehol nem olvastam,hogy nem egészségesen születtek a babák. :) Van,aki már a tervezéstől szedi az aspirin protectet.
2018. okt. 13. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!