Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köhögéstől kinyílhat a méhszáj?

Köhögéstől kinyílhat a méhszáj?

Figyelt kérdés

31 hetes terhes vagyok és pár napja összeszedtem a náthát. A nátha kezd elmúlni, de kb 3 napja erősen elkezdtem köhögni a felszakadozó váladék miatt. Elkezdett ettől a sokszor erős köhögéstől fájni az alhasam. Ma pedig olyan székelési ingerem érzésem van, vagy amikor felfázik az ember, de nem nem tudok elmenni wc-re, mert a vastól, amit szedek elég durva szorulásom van (van, mikor 3 napig nem tudok elmenni wc-re). Múlthét hétfőn voltam a nőgyógyásznál, de minden rendben volt.

A köhögéstől kinyílhat a méhszáj? Az alhasi fájdalmat (nem görcsös, hanem inkább tompa szúró fájdalom) okozhat a székrekedés is? A terhesség alatt erős folyásom volt/van, és néha, de ez ritka, hogy kisugározna a derekamba és a hüvelyembe is a fájdalom. Kb 9 kg-ot híztam eddig. MagneB6-ot szedek, napi 3x1-et vagy 4x1-et.

Csak olyan furcsa, hogy nem múlik el már órák óta. A doki pedig csak hétfőn tud fogadni (nincs fogadott orvosom). Mondták, hogy addig szedjek magnéziumot és pihenjek. De sokszor alig bírok feküdni is, állástól, üléstől meg rosszabb.



2018. okt. 10. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Ne pihenj, hanem menj be a háziorvosodhoz, mert ez most ami van, nem egy egyszerű nátha, és vagy tüdőgyulladást okoz, vagy hörgőgyulladást. Tehát még ma mindenképp menj dokihoz..
2018. okt. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A köhögéstől általában a méhszalagokat lehet meghúzni, leginkább kétoldalt kb. petefészkeknél érezheted, és ahhoz hasonlít, mint amikor a nyakadat megrántod, először élesebb, utána tompa amíg elmúlik. Ha persze ezt többször ismételed, jobban fáj és lassabban múlik. Próbálj mindig megtámaszkodva, összébb görnyedve köhögni. A székrekedés miatti hasprés inkább veszélyes szerintem, mindenképp kéne valami, amivel ellensúlyozod, illetve ha nagyon nem megy, tudtommal a vasat infúzióban is lehet kapni... Mindenesetre ha bármi gyanúd van, az a legbiztosabb, ha lát orvos, és ügyeleten mindig fogadnak.
2018. okt. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A háziorvosom szabin van a héten :( Lázam nem volt, vérzés sem.

A hasam elég nagy, sokszor feszül. Olyan érzésem is van, mintha valami húzná lefele (gondolom a baba is nő). Amúgy elég aktív a pici is, sokszor csak úgy hullámzik a hasam. A fájdalmat valahol a húgyhólyag körül érzem, teljesen lent.

A haspréstől lehet valami komoly baj? Mert eddig nekem ezt nem mondták, pedig sokszor panaszkodom emiatt.

2018. okt. 10. 13:51
 4/7 A kérdező kommentje:
Na meg a világ végén lakom egy kis faluban es kocsink sincs elmenni a városba :'(
2018. okt. 10. 13:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Ügyeletes doki csak van abban a faluban.. vagy ha nincs, kérj segítséget szomszédtól..
2018. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs lehetetlen csak tehetetlen. Busz, vonat ha nincs segítőkész szomszéd, ismerős, barát.
2018. okt. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Velem nehany nappal a 37-ik het elott tortent, hogy kohogestol vizet veszitettem. (nem voltam megfazva) Az orvos bent akart tartani a korhazban, de vegulis hazaengedett . Azonban nem nagyon mozoghattam. A 37-ik heten viszont meginditotta a szulest. Szerencsere problemamentes volt minden, masnap mar haza is mehettem (Hollandia)
2018. nov. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!