Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy tudtok aludni? Van...

Ti hogy tudtok aludni? Van valami bevált módszer a rosszullétre?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8 hetes terhes, lassan kilenc, és folyamatosan rosszul vagyok. Nem tudok rendesen aludni se emiatt. Folyamatos émelygés, és hányinger. Már dolgozni se tudok rendesen a folyamatos rosszul lét, és kialvatlanság miatt. Ideiglenesen csökkentették a munka óráim számát, mivel az sem állapot, hogy a kuka fölé hajolva öklendezek. Ti mit szoktatok csinálni, hogy elmúljon?

2018. okt. 10. 15:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És jó lenne, már több órát egyhuzamban végig aludni, mert már egy hete alig alszom. Gondolom nem csak én járok ebben a cipőben. :(
2018. okt. 10. 15:22
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Èn sajna felkelni sem tudtam, mert függőleges helyzetben azonnal hánynom kellett. Éjjel tudtam volna aludni, ha a pisilès és a kisfiam fel nem èbreszt, hozzà viszont mikor àtmentem, jött az èhsèg, a hányinger, levert a víz, rosszul lettem. Semmit nem tudtam csinàlni, hogy elmúljon, az idő az egyetlen, ami segíthet. Most 16 hetes vagyok, de mèg mindig hànyok. Bár már jobb a helyzet. De nagyon unom. Örökkévalóságnak tűnik, ami van egy ideje. :(
2018. okt. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem az Antimetil tabletta vált be. Nem mondom,hogy teljesen elmúlasztotta,de az első terhességemnél még nem ismertem ezt,és így az első trimesztert gyakorlatilag a wc fölé görnyedve töltöttem,a mostani terhességemnél is hánytam,de sokkal kevesebbszer.
2018. okt. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy borzasztó, egy darabig jó volt rá a gyömbértea, utána már semmi, 12. héttől szedhetsz cerucal-t, az hatásos és ha gyomorsavad is van, akkor talán már első trimeszterben is szedhetsz ludea-t, az is jó.
2018. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A tablettával kapcsolatban kikérem majd a dokim véleményét, A gyömbért, pedig szintén kipróbálom. Családi vállalkozásban dolgozom, és nem vagyok helyettesíthető, így rosszul érzem magam, hogy cserbe hagyom a többieket. Apukám az igazgató, és amikor mondom neki, hogy haza kéne mennem, mert különben végig hányom az irodát, kérdés nélkül haza enged, de látom rajta hogy leterhelt, mert ilyenkor csak ő tudja átvállalni a a feladataim. :/ Remélem ezek közül valami beválik.
2018. okt. 10. 16:05
 6/12 anonim ***** válasza:
En vegig hanytam a 9 honapot meg az utolso napon is a szuleszeten. Borzaszto volt. Nekem a kola segitett kicsit.
2018. okt. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt pont most próbáltam, de a szénsavas dolgoktól, nagyon felfújódok.
2018. okt. 10. 19:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem semmi nem segitett, de enyhitette pl.: b6 vitamin max adag, hideg kóla de csak pár korty a puffadás miatt, nyers mandulát rágcsáltam az eltetelte a figyelmem, optacid- ez savkiegyenlitő, legakább 3 óránként ettem valamit mert az éhezés csak fokozta a hányingert. Amit enni birtam: popcorn, szendvics, sajtburger (mekis), paprikás csipsz. Sajnos tényleg ki kell birni,más gyógymód nincs, de hétről hétre jobb lesz picit. Kitartást!
2018. okt. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A sajtburger bejött, és legalább egy ideig úgy érzem, hogy ettem valamennyit. Ti nem fogytatok terhesség alatt? Kb másfél kilót fogytam ebbe a hónapba, de próbálom tartani a súlyom. Másnak is volt ezzel problémája? Nem akarok fogyni egyáltalán terhesség alatt! De nagyon kevés dolog van, amit megtudok enni. Erőltessem, még ha utána olyan rosszul vagyok, hogy fel sem tudok kelni?
2018. okt. 10. 21:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Szinte minden kismama fogy az első 3 hónapban, ilyenkor legfontosabb a vitaminpótlás, főleg a folsavé. Azt egyél amit megkivánsz és annyit amennyi jólesik. Ha nem kivánsz semmit se akkor is harapj valamibe mert az éhség csak fokozza a hányingert. Banánt, háztartási kekszet és turórudit tudtam megenni jóizűen.
2018. okt. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!