Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36. heti UH-n 3400 grammra...

36. heti UH-n 3400 grammra becsülték a baba súlyát. Ennyire tévedhetnek nagyot?

Figyelt kérdés

Azért aggódom, mert a kisfiam ennyivel született a 41. héten anno. Lehetséges , hogy a második gyerek ennyivel nagyobb legyen, amikor eddig mindig pont normálisnak saccolták? Teljesen jó a cukrom is.

Tudom, hogy nem mindig jól ezek a számok, de tévedhetnek plusz egy kg-t?



2018. okt. 13. 07:17
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Szoktak tévedni 200-300 grammot simán. Nekem a 3. babám lett a legnagyobb, 38. hétre született 4 kilósan. Bele se merek gondolni, mekkora lett volna a 40. hétre ☺ így is olyan kis pufi volt.
2018. okt. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Simán tévedhetnek! Az első lányomat szintén 3400 grammra tippelte az akkori dokim a 37. héten, és mondta is, hogy négy kilós baba lesz. Aztán a kiírt napon megszületett 3030 grammal és 55 cm-vel (valószínű azért számolták el, mert hosszú volt és kerek feje volt)
2018. okt. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen sulynal eleve +/- 400g koruli elteres teljesen normalis, de ez rajta szokott lenni az ultrahangrol kapott papiron is (ha kaptal reszletes leirast).

Emellett az is szamit, hogy mi alapjan letg nagy a suly, tehat mely ertekek lettek nagyok a babanal. Ugye a fejet, combcsontot es haskorfogatot lemerik es az ezen ertekek alapjan kalkulal a gep egy suly.

Nekem az elso babat tippeltek picit mindig tobbnek, mert nagy volt a fejkorfogata es hosszu a combcsontja. Emiatt a sulya is igen szepre volt becsulve. OK, nem is lett kicsi (39 hetesen 3700g), de nem is lett “boven 4 kg feletti”, ahogyan tippeltek a meres alapjan, igaz, nem is maradt bent vegig.

Viszont hosszu lett (58cm) es nagy feju (37 cm). Ezert volt tulbecsulve a sulya.


Ha esetleg vannak reszletes meresi adataid, akkor azokat nezd at, hogy melyik adatok lettek nagyok, mi alapjan jott ki ez a suly.


Egyebkent tobbi terhessegemnel kb jol mindtak a sulyt uh alapjan, vegulis a fent emlitett babanal sem volt nagy elteres. Lehet, hogy csak szerencsem volt, de ilyen fel kilos-kilos elteresekrol en nem tudok beszamolni.

2018. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a 2 gyerek között majdnem 600 gramm lett a különbség, igaz az első lett nagyobb. De tévedhetnek is sokat Uh-val. Nem nagyon lehet arra se adni, hogy mennyit tippelnek, de másik gyerek születési paraméterei se számítanak annyira.
2018. okt. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem császár előtti nap mértek 2900 grammot a fiamnak. Másnap 3520 grammal született meg.Szóval tévednek ezek a gépek nem is kicsit szerintem.
2018. okt. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha valakit esetleg érdekel tájékoztató jelleggel közlöm, hogy 4090-nel született végül :D
2021. júl. 29. 18:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, utolsó vàlaszoló vagyok! Az igen, szép nagy babád lett végül. :) Sok boldogsàgot kívànok!
2021. aug. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!